Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens długi start po naciśnięciu F1

29 Lis 2010 18:52 2164 6
  • Poziom 2  
    Witajcie, proszę powidezcie mi jak mam przywrócić ustawienia fabryczne w biosie może to pomoże w mormalnym fukcjowaniu mego kompa Proszę tylko wziąść pod uwagę iż w tych klockach jestem raczej laikiem i nie znam angielskiego.
    Fujitsu Siemens S Lifebook - długi start po naciśnięciu F1 a napis ZAPRASZAMY świeci ok.10 min
  • Poziom 36  
    Co oznacza długi start, jaki system operacyjny?
  • Poziom 2  
    Obecnie jest zainstalowana nowy Windows Hom edit i to też nie pomogło wcześniej był XP profesronal ( należy dodać tu iż jest to komp mojej córki 11 latki ) ale nie był on podpienyt raczej do sieci więc myślę że to tylko jakieś błędne dyspoazycje w ustawieniach bądź jakaś awaria niestety bez znajomości angielskiego nie potrafię sobie z tym poradzić np. dlaczego aby uruchomić system muszę kliknąć na F1 po wyświetleniu się logo Fujitsu Siemens wyskakuje okno ze specifikacją kompa :
    PhoenixBIOS 4.0 Relase 6.0
    Copyright 1985-1999 Phoenix Technologies Ltd.
    All Rights Reserved
    Fujitsu Siemens computers LifeBook BIOS Version 1,53
    CPU=Intel(R) Mobile Pentium (R) III procesor 750 MHz
    128M System Memory Passed
    System BIOS shadowed
    Mouse initialized
    Fixed Disk 0:FUJITSU MHK2060AT
    ATAPI CD-ROM: CD-W224EA
    ERROR
    No Save To Disk partition or file exists on Fixed Disk.
    - Save To Disk feature is disabled.
    ERROR
    0271: Check date and time settings
    Press <F1> resume, <F2> Setup
    Następnie otwierasię ładowanie Windowsa i po chwili okno ZAPRASZAMY które nie znika przez ok. 10 min a czasami nie znikało wcale (komp się zawieszał) jak bywało wcześniej przed reinstalacją
  • Poziom 36  
    Ma kolega do wymiany baterię BIOS, albo nie ustawił kolega daty. Proszę ustawić w BIOS datę i odłączyć komputer od zasilania jeśli problem powróci to bateria zakończyła żywot.
    Stąd wynika konieczność potwierdzania procesu startu klawiszem F1.
  • Poziom 2  
    Odłączyłem kabel zasilający komp ponownie musiałem kliknąć F1 ale tym razem uruchomił się szybko bez zbędnego czekania Hmm no ale poco to F1 bateria jest stara ale trzyma jakieś 15-20 min
  • Poziom 36  
    Bateria wewnętrzna znajdująca się na płycie głównej która podtrzymuje ustawienia BIOS.
  • Poziom 2  
    czy to znaczy że komp może przestać działać ? co powinienem zrobić i gdzie

Dodano po 16 [minuty]:

Następnym obecnie wielkim moim kłopotem jest to prawie niedziałający internet a mianowicie:
    Posiadam łącze telefoniczne przez modem Huawei E220 niby o szyb 7,2MB/s z limitem miesięcznym 10GB maksymalna szybkość pobierania kilku MB to ok. 100KB/s ( oczywiście jak działa poprawnie lub na innym kompie) no i tu jest problem, wcześniej nie było większych kłopotów z połączeniem, ale od kilku miesięcy zauważyłem zwalnianie pod koniec miesiąca a obecnie po uruchomieniu ściąga kilka kilo do kilka MB w zależności od zassania a następnie zrywa połączenie (czy transfer ) i aby cokolwiek zrobić należy rozłączyć i następnie połączyć się, aby np. wysłać wiadomość tak orientacyjnie trzymanie połączenia, bez jakiejkolwiek pracy jest nie możliwe wszystko było by można jakoś wytłumaczyć gdyby nie fakt! że po zainstalowaniu nowej kopi systemy przez dzień działało prawidłowo dopiero po ściąganiu aktualizacji ponownie wszystko nadal się rozłączna, a paradoksem tego jest to, że internet, (czyli modem podpinając pod inny komp z tym samym systemem (bez aktualizacji) i Vistą działa bez problemu sam już niewiem, co mogę jeszcze zrobić i gdzie szukać przyczyny złego dziania na kompie stacjonarnym