Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brother dcp -130c printer error

dagascos 29 Lis 2010 18:55 21389 16
  • #1 29 Lis 2010 18:55
    dagascos
    Poziom 12  

Witam
    Mam pewien problem, a mianowicie. Jakiś czas temu zaczęły się problemy z drukarką. Wyskakiwał błąd nie moż. czyś. 51. Wyczytałem, iż można przeczyścić głowicę i poprzez kilkakrotne przeczyszczenie głowicy wchodząc w tryb serwisowy uczyniłem to i faktycznie pomogło. Na jakiś tydzień, może dwa. Kolejne czyszczenia nie pomagały, dałem sobie na chwilę spokój. Ostatnio wyskakiwał błąd 46. Zresetowałem licznik, za poradą niektórych osób, jednak też to niewiele pomogło. Błąd 46 zniknął. Jest teraz machine error 51. Przy próbie czyszczenie głowic wyskakuje błąd printer error. Jest jeszcze szansa, że coś z tą drukarką coś będzie czy dać sobie spokój. Tak na marginesie dodam, że gdy resetowałem licznik widniała liczba 9930, więc trochę tych kartek już poszło, widocznie tyle ile można było.
    pozdrawiam

• #2 29 Lis 2010 21:45
    rys57
    Moderator

Wpisz w wyszukiwarkę - unable to clean

• #3 30 Lis 2010 16:33
    dagascos
    Poziom 12  

Witam. Tak jak pisałem w pierwszym poście licznik już resetowałem. Nic to nie pomaga. Po resecie licznika niby wszystko jest w porządku. Nie ma żadnych błędów, jednak przy próbie wydrukowania czegokolwiek wyskakuje błąd nie moż. czyś. 51.
    Czyszczenie głowicy poprzez tryb serwisowy również nie działa. Wyskakuje błąd Machine Error 50.
    Czytałem też, że może warto wymienić pampersa. Wie ktoś jak się do niego dobrać i gdzie dokładnie ten pojemnik się znajduje?

Dodano po 22 [minuty]:

Witam.
    Wyjąłem tego pampersa. Cały nadmiar tuszu z tej gąbki wycisnąłem i z powrotem wsadziłem tą gąbkę. Jednak nic to nie dało. Objawy są ciągle identyczne. Nie można czyścić 51 oraz machine error 50.

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam może jeszcze, że czasem jak wyjmę kabel z drukarki i ponownie włączę drukarkę pokazuje, że niby wszystko jest w porządku. Nie wyskakuje błąd nie moż. czyś. 51. Jest normalnie 100 % zwykła, jednak przy próbie jakiegokolwiek drukowania, czy to wydruku testowego czy też przez kabel usb ponownie wyskakuje błąd nie moż. czyś. 51.

Dodano po 8 [minuty]:

Jednak nie dobrałem się do pampersa, ta gąbka, do której ściekał tusz znajdowała się po lewej stronie, a z tego co wyczytałem pampers czyli ten absorber znajduje się po prawej stronie w jakiś plastikowych pojemniczkach, no cóż spróbuję dobrać się jakoś do tego całego pampersa.

• #4 01 Gru 2010 19:04
    dagascos
    Poziom 12  

Witam
    Rozebrałem drukarkę, wymieniłem pampersa na ligninę, jednak nic to nie pomogło. Ciągle wyskakiwały te same błędy. Dostałem się więc do głowicy. Wstawiłem ją na noc to płynu udrażniającego, jednak również to nie pomogło. Wydaje mi się, że problemem nie jest sama głowica, czy też pampers. Zauważyłem, iż głowica nie daje rady pobierać tuszu z podajników. Rurki, które dochodzą od głowicy do kartridza nie są zapchane. W drukarce da radę obecnie zazwyczaj włączyć kserowanie, jednak kartridż nie ma tuszu i nie ma czym drukować. Po zapodaniu tuszu poprzez wężyk do głowicy drukarka, drukuje (kseruje), jednak tylko do momentu, aż zaaplikowany ręcznie tusz, nie skończy się. Przy próbie wydrukowania strony testowej bądź też czyszczenia, co na praktycznie na jedno wychodzi, wyskakuje dobrze znany błąd 51. Co to może oznaczać. Walnięta jest pompka doprowadzająca tusz do głowicy? Jeśli tak to gdzie ona się znajduje. Gdzieś od razu przy głowicy?
    Drukarka normalnie by drukowała tylko nie podaje tuszu do głowicy i nie chce uruchomić czyszczenia.
    Prosiłbym o jakąś pomoc co to może oznaczać.
    pozdrawiam

• #5 06 Gru 2010 10:59
    dagascos
    Poziom 12  

Po raz kolejny chciałem spytać czy wie ktoś co z tym fantem zrobić. Da radę to naprawić? Jakie będą tego koszta?

• #6 13 Gru 2010 13:54
    Adrian Żłobiński
    Poziom 15  

Jak pisał kolega rys57 poszukaj na naszym forum frazy unable to clean. Daje głowę, że coś znajdziesz, mało znajdziesz cały zestaw kombinacji klawiszowych do zresetowania drukarki.

Pozdrawiam.

• #7 13 Gru 2010 14:25
    dagascos
    Poziom 12  

Witam
    Przecież napisałem, że resetowałem ten licznik już dziesiątki razy. Nic to nie pomaga. Licznik się resetuje.
    Drukarka po prostu nie chce pobierać tuszu. Gdy włączam np ksero jakiejś strony wszystko idzie, tylko że wychodzi oczywiście pusta kartka. Przy próbie czyszczenia głowic trybem serwisowym.

Czyszczenie głowicy DCP
    - Wyciągnąć wtyczkę kabla zasilającego z urządzenia
    - Nacisnąć przycisk MENU
    - Z naciśniętym przyciskiem MENU podłączyć wtyczkę
    - Na wyświetlaczu LCD pojawi się napis: >>Maintenance<<
    Naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 7,
    następnie nacisnąć przycisk "OK".
    Ponownie naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się
    cyfra 6, następnie nacisnąć przycisk "OK".
    Na wyświetlaczu LCD pojawi się komunikat "Cleaning All".
    Proszę naciskać przycisk Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się
    cyfra 4, następnie nacisnąć przycisk "OK".
    żeby rozpocząć czyszczenie proszę nacisnąć przycisk "Start".
    Gdy na wyświetlaczu LCD pojawi się znów: >>Maintenance<<, proszę naciskać przycisk
    Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 9, następnie nacisnąć
    przycisk "OK" i powtórzyć jeszcze raz.

Wyskakuje błąd. Nie można czyś. 51. jakiś miesiąc temu wybierając tą kombinacje od czyszczenia głowicy, przeczyszczało ją normalnie. Teraz jednak nie.

Więc nie sądzę, że jakieś kombinacje klawiszy tu pomogą.

• #8 13 Gru 2010 20:07
    Adrian Żłobiński
    Poziom 15  

W takim razie sprawdź, dokładnie poprawność zamocowania taśm sygnałowych głowicy, są tam dwie. Skoro rozbierałeś drukarkę i złożyłeś, może którąś przez nieuwagę zahaczyłeś ręką i nie jest wciśnięta w gniazdo do końca. Możesz też spróbować zostawić tylko jedną podłączoną i sprawdzić reakcję.

• #9 13 Gru 2010 23:55
    dagascos
    Poziom 12  

U mnie jest jedna taśma sygnałowa (ta która przechodzi przez czujnik szczelinowy). Jest dobrze zamocowana. Nie ma zbyt wielu kombinacji jej założenia. Sprawdziłem je wszystkie i nic nie pomogło. Nadal przy próbie czyszczenia wyskakuje błąd nie moż. czyś.51. Przed rozebraniem drukarki również wyskakiwał ten sam błąd.
    Jeśli ci chodzi natomiast o inne taśm od głowicy, to jest ich 3 i tych taśm nie wyjmowałem. Wyjąłem je i włączałem drukarkę po kolei i wyskakiwał wtedy błąd nie mogę dr. 48 oraz 43.

• #10 22 Gru 2010 12:34
    Adrian Żłobiński
    Poziom 15  

Z tego co czytam, to Ty próbowałeś dokonać czyszczenia głowicy i resetowałeś licznik pampersa. Tyle, że błąd 51 występuje gdy licznik pampersa jest przepełniony. Zapytam więc dla 100% pewności czy wyzerowałeś licznik PURGE (ten od pampersa?).

• #11 22 Gru 2010 19:40
    dagascos
    Poziom 12  

licznik purge rownież zerowałem
    pozdrawiam

• #12 23 Gru 2010 08:40
    Adrian Żłobiński
    Poziom 15  

Ostatnio pobrałem instrukcję serwisową z elektrody właśnie do tego modelu, udrażniam głowicę w DCP 120C. Masz wystarczającą ilość punktów żeby ją sobie pobrać. Tam są opisane dokładnie kody błędów.

• #13 12 Sty 2011 18:38
    daxena
    Poziom 1  

Witam mam ten sam problem, wszystkiego próbowaliśmy i nadal błąd 51.
    Prosze o podanie kodów
    Dodano po 5 [minuty]:

A ogólnie nie mogę poszukać tej instrukcji na elektrodzie.

• #14 18 Sty 2011 13:40
    Poziom 9  

Miałem takie problemy z DCP-135C. Mi pomogło coś takiego:
    Przepełnienie absorbera: Machines Error 46
    Przed włączeniem do sieci trzymać przycisk MENU
    1. Naciśnij 8 i potem 0 wchodzimy w serwis
    2. Naciśnij MONO START tyle razy aż pojawi się Purge XXXX
    3.Naciśnij 2,7,8 i 3 klawisz żeby counter był zero na każdej pozycji
    4.Naciśnij Start Stop klawisz żeby wyjść z serwisu
    Wyjście po wciśnięciu 99

• #15 21 Lis 2011 21:08
    bela888
    Poziom 1  

A co zrobić z błędem 50 przy brother 135c?

• #16 28 Sty 2012 14:57
    kizol666
    Poziom 1  

Wiem że to bardzo stary temat ale może mi ktoś podpowie co zrobić z błędem "machine error 50" przy próbie czyszczenia głowicy w trybie serwisowym?

• #17 16 Lut 2012 16:56
    ciskr
    Poziom 2  

Mnie w pomogo w 100% W MFC235
    Drukarka wyświetlała error 50 lub51
    jest to komunikat o przepełnieniu pampersa
    ślęczałem przy tym z dwa dni a to poniżej zadziałało

Przed włączeniem do sieci trzymać przycisk MENU
    1. Naciśnij 8 i potem 0 wchodzimy w serwis
    2. Naciśnij MONO START tyle razy aż pojawi się Purge XXXX
    3.Naciśnij 2,7,8 i 3 klawisz żeby counter był zero na każdej pozycji
    4.Naciśnij Start Stop klawisz żeby wyjść z serwisu