Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury chlodnicy fiesta 1.3 1996r endura

29 Lis 2010 18:59 8591 19
  • Poziom 9  
    Witam:)
    Tak jak w temacie prosilbym o udzielenie mi wskazowek ,czy to opisu(bardziej preferowalbym jakis schemat)gdzie znajduje sie czujnik temperatury chlodnicy w fordzie fiesta 1.3 endura 1996 r.Z góry dziekuje za udzieloną pomoc ;)
  • spec od auto-elektro
    Na termostacie.P
  • Poziom 9  
    jakis schemat moze ktos wrzucic?:)
  • Użytkownik obserwowany
    No nie bez jaj -- jest nad cewką zapłonową.
  • spec od auto-elektro
    romoo napisał:
    No nie bez jaj -- jest nad cewką zapłonową.

romoo a jak myślisz jaki czujnik miał autor na myśli.P
  • Użytkownik obserwowany
    Ale on jest od dołu kolektora dołu z tyłu silnika.
  • spec od auto-elektro
    Jeżeli mu chodziło o czujnik temperatury silnika to zgadza się ale ja zrozumiałem inaczej.P
  • Użytkownik obserwowany
    Po co przy -10'C wentylator chłodnicy?
  • Poziom 18  
    Kolego wesolutki89 sprecyzuj pytanie czy chodzi Ci o czujnik temperatury na wskaźnik czy o czujnik temperatury załączający wiatrak chłodnicy.
  • Poziom 9  
    sluszne spostrzezenie:)
    gdzie sie znajduje czujnik temperatury zalaczajacy wiatrak chlodnicy? takie jest pytanie! prosilbym o jakies konkretne odpowiedzi badz schemat,z gory dziekuje za odpowiedzi:)
  • Użytkownik obserwowany
    Kolego popełniasz błąd , w 3 punktach.
  • Użytkownik obserwowany
    Mam pytanie po co szukasz tego czujnika, po 2 gie jaką temperature widzi sterownik silnika, po 3 cie w zimie nigdy si sie wiatrak nie załżczy.
  • Poziom 9  
    hmmm mi sie wydaje ze ty popelniasz bład bo ja nie zapytalem o zadne z 3 twoich argumentow tylko zadalem pytanie gdzie sie znajduje?! i tylko to mnie interesuje!
  • Poziom 30  
    czujnik temperatury chłodnicy czy czujnik temperatury płynu?
  • Użytkownik obserwowany
    Wiatrakiem steruje ECu w dość specyficzny sposób , nie będe sie rozpisywał, bo to za wysokie progi na kocie nogi.
  • Poziom 30  
    No właśnie,tam nie ma tradycyjnego włącznika wentylatora który siedzi przeważnie w chłodnicy.ECU decyduje o załączeniu wiatraka na podstawie wskazań czujnika który jest w obudowie termostatu i służy do jeszcze innych celów.
  • Użytkownik obserwowany
    Czujnik nie jest w obudowie termosatu jest z tył w kolektorze i jego płaszczu wodnym.
  • Poziom 30  
    masz rację,jakiś czas temu wymieniałem w Mondeo MK3 i tam był w termostacie więc jakoś mi się skojarzyło.Co ciekawe w nowym który wymieniałem był zamontowany czujnik i może dlatego kosztował 250 PLN.WIEDZĄ JAK WYRWAĆ KASĘ