Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik Faital PRO 18 1000w rms pod subbas ???

29 Lis 2010 20:00 5509 35
  • Poziom 14  
    Witam!

Na allegro wpadł mi w oko niskotonowy głośniczek Faital PRO 18 1000w rms

Cena jego wynosi 680 zł jak na ten głośnik o takich danych technicznych to bardzo tanio...

http://allegro.pl/faital-pro-45cm-estradowy-neodymowy-2000w-i1328459561.html

Czy ten głośniczek będzie się mniej więcej nadawał do obudowy na sklejce br ???
  • Poziom 17  
    Trochę dziwne bo w katalogu tego głośnika nie znajdziesz.Zresztą nie pochodzi od dystrybutora i później mogą być problemy z zestawem naprawczym.Zapytaj u źródła czyli Bayor-Audio z Jeleniej Góry.Produkują też paczki oparte o te głośniki w bardzo atrakcyjnych cenach.Pełna profeska wykonania.Np.BP 1500 aes 3000tyś.nie pamiętam tylko czy netto czy brutto.Mogę podesłać foty na priwa,
  • Poziom 14  
    Jak się nie będzie go katowało na Clipach to myślę że szybko się nie rozpadnie...

Nie wiem czy go kupować bo chyba lepszego głośnika nie znajdę...
  • Poziom 17  
    Nie musisz katować na clipach aby zajechać.Wystarczy źle dobrana obudowa i wytrzymałość mocowa spada.Dobrze radzę zadzwoń do źródła i dowiedz się więcej bo jak mawia przysłowie "chytry dwa razy traci".
  • Poziom 14  
    Widzę że nikt nie pisze że to jakiś siajs głośnik więc zanim kupie zadzwonie i się zapytam...

Wielki dzieki za info :)
  • Poziom 17  
    Głośnik jest tani dlatego iż firma Faital Pro długo w polsce nie miała dystrybutora oficjalnego.Od niedawna ma nie wiem 2-3 lata. Tak samo jest np z włoską firmą ciare jakość jak rcf ale bez dystrybutora po samych parametrach byście powiedzieli że krzak może być nawet jakby miała 15mm Xmax. Sam miałem Ciare i byłby zajebisty garek, gdybym na 800W rms głośnika nie dawał na niego w mostku do 1500W Jollym-rogerem A-20 w obudowie odwrotce. Mechanicznie spadł ostatni jeden zwój :( Ten faital pro ma 9mm Xmax to jest pootężna wartość dla basu, ma nizutki Qts co na pewno będzie zaleta w szybkości działania 18"- nie będzie mulić. A waga ponad lekko 6kg to dla mnie mistrzostwo europy jak na 18" 1kW garek 18cali-pokażcie mi lżejszy lub ewentualnie mocniejszy głośnik w tej wadze... A widać że grasz jako mobilny Dj-ej gdzie na pewno czasem musisz sam przenieść bas. Te kilka kg odzyskanych z wykorzystania neodymu i kilka następnych z niskiej wagi sklejki zwróci Ci się na kręgosłupie po kilkuset imprezach. Nie każdy ma możliwość posiadania VW t3/4 żeby pozwolić sobie na kilka basów.
    Aha nie napisałeś jedynie jakie masz góry i czym napędzasz ;) bo to też może zmieniać postać rzeczy...
  • Poziom 17  
    Najlepiej jakbyś zadzwonił do sprzedawcy i do dystrybutora.Ciekawe co powiedzą.Ten głośnik nie widnieje w nowym katalogu tej firmy i sprawa wg.mnie trochę śmierdzi i nie ma się co sugerować tytułem na aledrogo"super sprzedawca".Kagan a gdzie gość jasno pisze że ma 1500 rms w mostku?Gdzie ten wątek?
  • Poziom 17  
    Wybacz aż taki dociekliwy nie jestem aby śledzić całą elektrodę.Rzuciłem okiem tylko na ten temat.Co do dystrybutora to jest od czerwca tego roku i jedyny oficjalny.Nie wiem skąd masz info że jest 2-3lata.Powtarzam ten model nie widnieje w nowym katalogu i jest ściągnięty hmmmm nie wiadomo skąd.Stąd tak niska cena.Pamiętam jak Fabryka dźwięku miała tańsze ciut B&C kiedy NAW (dystrybutor)się o tym dowiedział to ceny podskoczyły.W tym wypadku może być tak samo w niedługim czasie.:)
  • Poziom 15  
    bo polityka sprzedaży dystrybutora i sklepow musi byc podobna tj. sklep nie może mieć wyższej ceny niż dystrybutor.
    Co do tego srzedawcy, to może poprostu sam sprowadził głośniki teraz lub wcześniej ( zanim bayory zostały dystrybutorem) . zadzwon i się dowiesz.
  • Poziom 13  
    Faital ogólnie to świetna firma, ale ja zastanowiłbym się co najmniej 10 razy kupując z tej aukcji. Proszę zobaczyć pozostały asortyment tego sprzedającego. Wszystko z krainy ryżu płynącej. Czy jest to podróbka? Nikt tego nie wie?
  • Poziom 14  
    Głośnik o takiej wielkości i mocy może być podrobiony ???
  • Poziom 19  
    janiofota napisał:
    Głośnik o takiej wielkości i mocy może być podrobiony ???

A co to ma do rzeczy jaka średnica i moc ???
    Chyba, że nie rozumiem Twojego pytania.
  • Poziom 14  
    bo kolega napisał wyżej "Czy jest to podróbka? Nikt tego nie wie?"

Jak na takiej firmy głośnik żeby był podrobiony to możliwe ???
  • Poziom 19  
    Wszystko jest możliwe, nie problem podrobić głośnik - nie takie rzeczy się podrabia.
    Inna sprawa, że może gość miał uszkodzony, naprawił, podmieniając cewke, byle grało i sprzedaje - oczywiście tylko teoretyzuje - jak jest naprawde tego nie wiem, nie znam nawet konkretnie tego modelu głośnika i nie wiem ile jest warty nowy. Wiem jedynie że Faital to dobra firma produkująca głośniki.
    Odnoszę się jedynie do możliwości podróbki czy naprawy i sprzedawaniu dalej takiego głośnika.

PS. zdaje się że nowy głośnik Faital W18N8-1000 kosztuje około 400 euro, więc nie da się ukryć, że cena z tej aukcji allegro conajmniej jest podejrzana.
    PS-2. Zapytaj ile taki głośnik kosztuje w firmie http://www.bayor-audio.pl - dystrybutora tych głośników w naszym kraju.
  • Poziom 14  
    wysłałem maila ile kosztuje u nich ten głośnik... ciekawe co odpiszą...

Chce taki głośnik kupić tylko się waham żeby nie było gorszej jakości niż oryginał ;p

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

odpisali mi na maila :

Napisali że ten głośnik Faital W18N8-1000 został wycofany z produkcji i go juz nie maja... Mają natomiast następcę - model 18HP1020, który jest modelem ulepszonym materiałowo i mechanicznie . Cena takiego głośnika to 1205zł brutto zgodnie z ich cennikiem...

Myślę że dlatego jest Faital W18N8-1000 tani bo już go nie produkują...

Niech jeszcze ktoś się wypowie czy warto za taką cene kupić ten głośnik...
  • Poziom 15  
    warto, juz wszystko jasne , wychodzi , że nic nie kombinowane wiec kupuj. zawsze mozesz zwrócic do 10 dni.
  • Poziom 19  
    earphones napisał:
    warto, juz wszystko jasne , wychodzi , że nic nie kombinowane wiec kupuj. zawsze mozesz zwrócic do 10 dni.

Szczerze mówiąc dla mnie nic nie jest jasne i czy kombinowane, czy nie.
    680 a 1200 to spora różnica, do tego z jakiś powodów został ulepszony do kolejnej wersji - miał więc jakieś wady, które firma poprawiła.
    Ja już więcej nie doradzę - osobiście bym nie kupił tych głośników, bo mam za duże watpliwości. Szukałbym bardziej sprawdzonych rozwiązań.
  • Poziom 15  
    glośniki nom stop są ulepszane, lecz nie znaczy że są gorsze te z wcześnijszych serii.
  • Poziom 24  
    JMZ podał naczęstszy powód niskich cen głośników.
    Poproś sprzedajacego by napisał w aukcji że głośnik nie był naprawiany. Zainwestuj w dwie przesyłki, wyślij na ekspertyze do dystrybutora i będziesz miał pewność. Stracisz raptem z 70zł. Rekon do tego głośnika to pewnie z 500zł.
  • Poziom 22  
    Na zdjęciu aukcji widać wyraźnie, że zawieszenie górne tego głośnika,w miejscu na ok godz.10 jest zdeformowane. Dla mnie jest jasne, że głośnik ma podejrzaną przeszłość. Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    no i sprawa się sama wyjaśniła,
    w tym miejscu zawieszenie się wypracuje, zrobi się szczelina po czym nastąpi powolna śmierć. Głupota a bardzo kłopotliwa, bo do takiej klasy głośników zawieszenia robią tylko najlepsi producenci.
  • Poziom 17  
    kupił już ktoś te głośniki ? ja zamówiłem 4 sztuki , zobaczymy co są warte ..
  • Poziom 14  
    ja zakupiłem i powiem że jak nówka solidnie zrobiony ale jeszcze czekam na obudowe do tego i w tedy powiem jak gra :)
  • Poziom 17  
    już mam , niestety 2 sztuki , bo osoba miała na razie tylko 2 głośniki..

i cóż , głośnik , jak głośnik, za tą cenę , to bardzo dobry garnek ..

ale 2kW to bym się bał w niego ładować, po wyjęciu w z kartonu od razu zrobiłem test, koniec mocy ATX2000 (2x1100W@2Ohm) (mojego ulubionego producenta www.handbox.pl) w mostku i na dwa głośniki, czyli głośniki dostały równo 1kW , producent deklaruje 1000W AES (można przyjąć około 800W RMS) czyli moje 1kW w sygnale muzycznym nie powinno byc dla niego problemem. a nawet nie powinno być żadnego problemu z 1,5kW w impulsach.. cóż , zawsze mnie bawią zapewnienia producentów , ze do 1kW głośnika jest dedykowany wzmacniacz 2kW ..

i cóż zaobserwowałem >> bardzo spore wychylenie głośnika i niestety po 15 minutach testowania dubstep'ami poczułem zapach wypalanego lakieru, na tym testy zakończyłem, nie był to zapach spalenizny, ale takiego nowego lakieru, który się wygrzewa. Ale nie martwię się, jak testowałem B&C 18NW100, które ma 1200W RMS na tym samym wzmacniaczu i w tej samej konfiguracji, było podobnie, tylko testowałem jakieś 20 minut, był podobny zapach grzanego lakieru , a magnes był wyraźnie ciepły (jakieś z 50stC, temperatura zniszczenia magnesu neodymowego to około 80stC, zależy od domieszek), a deklarowana moc wzmacniacza 2,4kW jest dla mnie czystym sposobem zniszczenia głośników.. no chyba, ze mówimy o wzmacniaczach "cyfrowych", które "mają zakaz" pracy z przebiegiem sinusoidalnym a ich moc jest tylko mocą chwilową w impulsach.

jednakże jeśli chodzi o ten zakup , naprawdę warto , za połowę ceny kupi się Alpharda Hanibala, który ładnie gra, ale jego efektywność na poziomie 92dB jest żenująca

w tym przedziale cenowym nie ma żadnej alternatywy głośnika neodymowego , wiec naprawdę polecam !
  • Poziom 43  
    Głośniki testowałeś w paczkach, czy na stole?

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    nie no w paczkach , na stole to by zawieszenia nie wytrzymały .. :)

BR oczywiście , w najbliższym czasie sprawdzę jak się sprawiają w tubie
  • Poziom 14  
    Jak myślicie wystarczy końcówka mocy Dap Audio 900 w mostku 1x 900w rms żeby napędzić ten głośniczek ???
  • Poziom 43  
    Jak nie masz innej, to musi wystarczyć.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    mam ta2400 ale to chyba za mocne będzie ;D ...