Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przekaźnik bistabilny + oprawy rastrowe (obciążalność)

29 Lis 2010 20:09 2213 3
 • Poziom 12  
  Witam!

  Mam pytanie odnośnie dopuszczalnej obciążalności przekaźników bistabilnych np dla przekaźnikia ZAMEL PBM-01 producent podaje różne wartości dopuszczalnego obciążenia w zależności od typy obciążenia w przypadku świetlówki jest to zaledwie 500W czy jest to faktycznie warunek krytyczny z praktycznego punktu widzenia?
  Czy jest możliwość zastosowania takiego przekaźnika do sterowania 10 lamp rastrowych 4x18W ?

  Kolego, wyłącz punty. Chcesz, żeby Ci ktoś pomagał i jeszcze Ci płacił za to? Trochę dziwne masz wymagania... [retrofood]
  Załączniki:
 • Specjalista - oświetlenie sceniczne
  Wydaje mi się, że producent miał na myśli max moc 500W przy współpracy ze świetlówkami energooszczędnymi (z elektroniczną przetwornicą)
  Jeśli chodzi o zwykłe świetlówki ze starterem, to moce wynoszą odpowiednio 750 i 1000W
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 37  
  Wedle producenta do świetlówek energooszczędnych to max 500W więc jak potrzeba większe odciążenie podłączyć to trzeba zastosować stycznik modułowy i przekaźnik zasili stycznik a stycznik oświetlenie załączy. W instrukcji są wymienione cztery typy oświetlenia i dopuszczalne moce więc sądzę że producent przeprowadził badania i określił max moce ze względu może określę to ``prądu rozruchowego`` by nie polepiły się styki w przekaźniku i nie uległ szybkiemu zniszczeniu.
  Wedle tych zaleceń producenta to powinien z rastrami sobie poradzić bo to by było ok (4x18=72 x 10szt) 720W ale pomyślał bym o tym styczniku dla większej trwałości.
  www.cet.pl/index/downloadFile?file=/public/inst_ext_pl_pbm-01.pdf