Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan hałaśliwe sprzęgło

29 Lis 2010 20:34 4631 11
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z Sharanem 1.9 TDI 2000r.
    Półtora roku temu padło mi sprzęgło, gdy wyjeżdżałem z parkingu deptałem w sprzęgło i chciałem wrzucić bieg ale sprzęgło zatrzymało się w podłodze i nie chciało odbić w górę.
    Gdy mi je wymienili od jakiegoś czasu, gdy odpalę samochód na wolnych obrotach słychać jakby chrobotanie, coś w tym stylu.
    Gdy wciskam sprzęgło do połowy słychać głośniej ale gdy wcisnę je całkiem do podłogi przestaje hałasować.
    Potrzebuję pomocy bo nie wiem co to może być?
    Czyżby sprzęgło znowu się sypało?
    Z góry dziękuje za info.
  • Poziom 23  
    A czy razem ze sprzegłem wymienili ci koło dwumasowe jak dla mnie to mogą byc objawy jego uszkodzenia
  • Admin grupy Samochody
    A olej w skrzyni masz?
  • Poziom 11  
    Ja też bym stawiał na dwumasa ilu konny silnik, buda stara czy nowa??
  • Poziom 11  
    Sprawdź zbiorniczek z płynem hamulcowym lub oddzielny był montowany on jest odpowiedzialny za pedał sprzęgła :) i zobacz czy jest tam płyn. Najgorszy przypadek to tak jak koledzy z góry pisali Dwumas..
  • Poziom 10  
    silnik ma 110 koni w nowej budzie wieczorem sprawdzę płyn tak jak mówicie jeśli będzie to pojadę do jakiegoś fachowca żeby mi sprawdził koło dwumasowe
  • Admin grupy Samochody
    Łożysko na wałku sprzęgłowym zapewne rzęcholi.
  • Poziom 13  
    Ewentualnie założona odwrotnie tarcza sprzęgło działało ale chałasowało
  • Poziom 10  
    Na razie postępów żadnych ponieważ sprawdzałem wszystkie płyny i wszystkie są. Wybieram się w weekend do mechanika tylko jest mały problem ponieważ przebywam na tą chwilę w Wielkiej Brytanii, więc domyślam się że jeżeli będzie to koło dwumasowe to za tanio tego mi nie zrobią. Jeśli dowiem się czegoś więcej będę was informował ;)
  • Poziom 2  
    Witam! mam podobne objawy, co u Ciebie było uszkodzone?
  • Poziom 10  
    Okazało się że to jednak koło dwumasowe jak koledzy wyżej wspominali. :(