Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać porządny prostownik do samochodu

Mumineq 29 Lis 2010 21:02 15608 7
  • #1 29 Lis 2010 21:02
    Mumineq
    Poziom 9  

Witam,
    po dogłębnym przeszukaniu forum zauważyłem, że większość osób na forum pisze o swoich problemach z prostownikami. Wydaje mi się, że ten dział będzie bardziej trafny aniżeli co kupić.
    Ja natomiast chciałbym kupić nowy, porządny prostownik, taki, który będzie działał wiele lat. Nie interesuje mnie funkcja rozruchu, tylko ładowanie.

W aucie mam sprawny akumulator 74Ah (kwas-ołów), ale moim założeniem jest, że prostownik powinien przeżyć to auto i kto wie jaki akumulator się trafi w kolejnym.

Zainteresowały mnie dwie "nowoczesne" maszyny, a mianowicie: Bosch C7 oraz Black&Decker BDSBC 10A. Obydwa są "inteligente" i potrafią np. uratować akumulator w przypadku zupełnego rozładowania. Oba kosztują około 220-250zł.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o tradycyjne prostowniki, to dużo dobrego słyszałem o firmie bester. W jednym z lokalnych marketów, jest urządzenie (model hector), który również daje około 7A. Wykonanie jednak pozostawia wiele do życzenia (np. cieniutkie przewody), a cena to około 180zł.

Ostatnio auto świat robił test prostowników i tam wygrał norauto 3000, ale on też kosztuje około 200zł.

Pytanie czy warto inwestować w nowoczesne prostowniki znanych firm, czy zaufać starej marce? Lepiej wybrać black&decker czy może bosch?

Będę wdzięczny za rady. Mile widziane opinie użytkowników wymienionego sprzętu.

• #2 29 Lis 2010 22:55
    RafalGT2
    Poziom 19  

Ja osobiście posiadam Boscha C3 fajny prostownik nie zawiódł mnie według mnie jesli chcesz do uzytku domowego wybrał bym jakiś inteligenty prostownik podłączasz i zapominasz o nim już on wszystkiego dopilnuje nie przeładuje akumulatora a także ma szeroki zakres co do stosowania rożnego typu akumulatory. Co do firmy w warsztacie u brata troche przewinęło sie narzedzi równierz elektrycznych i co tu dużo mówić jednak solidna firma to solidna firma. Mamy rownież tam prostownik C3 ale tez zwykły firmy nie pamiętam zwykły podłaczamy aby podładowac a C3 zawsze zostawiamy na noc nie martwić się i spać spokojnie. To jest tylko moje zdanie z pewnością każdy będzie miał swoje nie chce nikomu się narażać a ty zapewne sam zdecydujesz. Ja bym dopłacił do lepszej firmy i mial spokuj na kilka lat

• #3 01 Gru 2010 14:25
    Mumineq
    Poziom 9  

Dziękuję za opinię. Oba prostowniki oferują podobne funkcje. Pytanie tylko czy black&decker to firma oferująca produkty podobnej jakości jak bosch, czy może jednak trochę gorsze?

• #4 14 Gru 2010 14:55
    wojtek1503
    Poziom 1  

Odgrzeję kotleta - czy zapadła jakaś decyzja? Jakie wrażenia z użytkowania?

• #5 14 Gru 2010 15:23
    Mumineq
    Poziom 9  

Kupiłem Bosch C7, ale nie miałem jeszcze okazji wypróbować samodzielnie.
    Pożyczyłem go koledze z pracy, który "ratował" akumulator rozładowany dość mocno i zimny. Akumulator się naładował, więc wszystko jest ok. Niebawem sam sprawdzę jak sobie radzi ze sprawnym akumulatorem, który jest używany głównie do jazdy po mieście.

• #6 19 Sty 2011 11:50
    Lordniuniek
    Poziom 8  

Odświerzam temat. Jak sprawuje się C7?

• #7 19 Sty 2011 12:49
    Mumineq
    Poziom 9  

Naładowałem dwa akumulatory - jeden rozładowany do zera - trzeba było włączyć tryb ratunkowy, a drugi miał około 60% energii (tak pokazał miernik diodowy wbudowany w boscha) i około 74Ah i również bardzo ładnie został naładowany do pełna. Obsługa nie sprawiała trudności, aczkolwiek w instrukcji polskiej są drobne błędy (zamienione numerki na rysunkach). Jak na razie po dwóch ładowaniach mogę z czystym sercem polecić ten prostownik. Oczywiście, żeby być obiektywnym powinienem naładować ponad 30 akumulatorów, no ale nie było okazji jeszcze.

• #8 19 Sty 2011 23:19
    Lordniuniek
    Poziom 8  

Dzięki serdeczne, w takim razie i ja rozpocznę przygodę z C7, ponieważ black&decker nigdzie nie ma opinii...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME