Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie gniazdo antenowe TV+FM+SAT zastosować ?

7grafii 29 Lis 2010 22:26 4618 7
  • #1 29 Lis 2010 22:26
    7grafii
    Poziom 16  

Witam
    Chciałem wykonać mini instalację antenową . Składać się ona będzie z anteny tv , fm oraz sat bez multiswitcha . Sygnał tv i fm zsumowany w jeden kabel zwrotnicą antenową , a sat oddzielnym przewodem. Do tego celu , chcę zastosować dwa gniazda abonenckie (tv/r/sat) w salonach na dwóch kondygnacjach.Na pierwszym piętrze powinienem zastosować gniazdo przelotowe , a na parterze końcowe . Czy są w ogóle dostępne takie gniazda które są z wejściami na dwa przewody tj tv naziemna oraz sat ? Jestem w posiadaniu gniazda 3 wyjściowego ale niestety z wejściem na jeden przewód ( typowe do współdziałania z multiswitchem.

0 7
  • #2 29 Lis 2010 22:36
    kreslarz
    Poziom 35  

Zsumuj SAT z naziemną i FM, wprowadź na jednoprzewodowe gniazdo i po problemie.

0
  • #3 29 Lis 2010 22:47
    7grafii
    Poziom 16  

Zsumować to tylko multiswitchem , a on kosztuje około 300zł. Nie chciał bym już więcej w to inwestować. Ewentualnie tanim sumatorem przez który stracę kilka
    procent sygnału . Anteny mam na wysokości 6 metrów nad ziemią i sygnał tv i radia i tak nie jest za mocny . Czy naprawdę nie ma takich gniazd ?

0
  • #5 30 Lis 2010 12:39
    7grafii
    Poziom 16  

Rozumiem, że gniazda dwu wejściowego nie zdobędę . . W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zakupić ten sumator , chociaż nie jestem do niego przekonany.

0
  • Pomocny post
    #6 30 Lis 2010 12:54
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 30 Lis 2010 15:35
    7grafii
    Poziom 16  

Mam nisko anteny i słaby sygnał dlatego nie chciałem stosować dodatkowych sumatorów , ale skoro gniazda nie dostanę , to montuje sumator.
    A ten konwerter też fajna sprawa , ale to może w przyszłości.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam

Zgodnie z regulaminem pkt 10,2 , temat ZAMYKAM.
    Jeżeli zaistnieje potrzeba odblokowania tego wątku , to proszę o Info na PW.

[SP5ANJ]

0