Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co zrobic? powrot od grzejników letni a jeden zimny

29 Lis 2010 23:15 3518 9
  • Poziom 9  
    W domu 20 letnim, 2- pietrowym (w ktorym gore remontuje). piec C.O własnej roboty, bez pompki.
    Zamontowalismy z tesciem grzejniki aluminiowe Arumatury Krakowskiej f500, powierzchnia łaczna ok 95m3 i 100 zeberek( 8 grzejnioków) plus grzejnik lazienkowy,wczesniej były tam grzejniki żeliwne, ale nigdy nie zalewane woda. na parterze sa żeliwne z zaworem górnym(mozieżnym starego typy z otworem 3/4).
    tesciu postanowil ze załozy zawory na wlocie i wylocie( bo jakbym kiedys malowal sciany to wystarczy ze zakrece zawory i nie bede musial spuszczac wody z calego C.O) więc kupilem zawory gorne 3/4 i powrotne3/4no to załozylismy zawory i grzejniki i dzis zrobilismy probe i ..

problem taki ze gorna czesc grzejników jest cieplutka, a dolna-letnia,
    rury powrotne letnie a w jednym pomieszczeniu zimna,
    piec centralny chodzi juz 5 godzin temp na piecu 60 st

nie wiem czym jest spowodowane to ze powroty sa za bardzo letnie(i ten jeden zimny), rowniez nie wiem czemu, grzejniki nie grzeja cala swoją powierzchnia tylko cześcią(chyba powinny byc całe cieplutkie) czy to przez zawory bo na parterze nie ma zaworów powrotnych i tez zawor zmniejsza przepływ wody, a moze przez to ze pompki nie ma,
    prosze o porady , dziękuję

Proszę poprawić błędy pisowni i usunąć słowo PROBLEM z tytułu tematu - regulamin
    mod - mirrzo
  • Poziom 20  
    Powód - obieg grawitacyjny. Jeśli nie ma pompki. to zawsze tak jest, że jest duża różnica między temperaturą zasilania i powrotu, grzejniki nierówno grzeją i nie są całe ciepłe.
  • Poziom 9  
    tez tak mówiłem tesciowi, on mowi ze to moga byc zawory bo zmniejszyly przepływ wody,
    jeszcze musze dojsc dlaczego ten jeden powrot nie działa czyzby sie zawor zawiesił

Proszę poprawić błędy pisowni i usunąć słowo PROBLEM z tytułu tematu - regulamin
    mod - mirrzo
  • Poziom 20  
    W instalacji grawitacyjnej nie jest obojętne jak sa połączone grzejniki, jak są poprowadzone rury itd. Trzeba również bardzo dbać o dobre odpowietrzenie instalacji. Zawór oczywiście również mógł się podwiesić, ale to mało prawdopodobne.
  • Poziom 9  
    zawor jest wporzadku gorny i dolny juz nie wiem co moze byc z tym "powrotem"

mod - mirrzo

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

a i jeszcze jedno załozone są zawory odpowadzajace strzalkami ustawionymi w strone grzejnika (cięzko znalezc w sklepach) czy to jest obojętne
  • Poziom 20  
    A nie jest to przypadkiem zawór z elementem zwrotnym?
  • Poziom 9  
    nie jest to zawor z elementem zwrotnym.
    dzis wykrecilismy zawory i podlaczylismy bezposrednio grzejnik, ale dalej w gornej czesci grzejnika cieplo, a u dolu zimny nie wiem co jest grane i to tylko w jednym grzejniku wystepuje

co zrobic? powrot od grzejników letni a jeden zimny
  • Poziom 25  
    Spróbuj lekko przydławić grzejniki na parterze.
  • Poziom 12  
    Przydławienie może trochę pomóc jesli chcesz mieć równomierny rozkład temperatury na grzejnikach i dogrzane wszystkie pomieszczenia zainstaluj pompę obiegową jesłi działa grawitacyjnie wystarczy jakiś zwykły model np 25/40
  • Poziom 9  
    na rysunku wkradła sie mała niescisłość ale juz poprawione,

dzis był kolejny dzień prób:(niestety nic

jeśli chodzi o grzejnik na parterze spróbujemy załorzyć zawory i go przydławic - jak tylko sie troche ociepli na zewnatrz spuścimy wode z calej instalacji

Proszę poprawić błędy pisowni. Zdanie rozpoczynamy wielką literą
    mod - mirrzo