Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR

addictbmx 29 Lis 2010 23:53 14116 11
 • #1 29 Lis 2010 23:53
  addictbmx
  Poziom 8  

  Witam (nie wiem w jakim dziale powinno być dlatego proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce a nie usuwanie od razu)

  Czy istnieje możliwość przesłania filmów z tej nagrywarki z dyskiem Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR na komputer przez kabel sieciowy?

  Bardzo proszę o pomoc,

  IP tego urządzenia znam i wiem jakie jest ale jak ustawiam takie samo w komputerze to nie łączy nic.

 • #2 30 Lis 2010 07:31
  Stanisław2003
  Poziom 28  

  A jakim programem próbujesz połączyć te urządzenia oprócz połączenia kablem sieciowym? .Czy tuner jest widoczny w sieci?

 • #3 30 Lis 2010 08:24
  addictbmx
  Poziom 8  

  O to chodzi ze komputer nic nie widzi i myślałem ze jak ustawie to samo IP to komputer będzie go widział ale niestety tak nie jest, jest może jakiś inny sposób?

 • Pomocny post
  #4 30 Lis 2010 10:41
  Stanisław2003
  Poziom 28  

  Na pewno ip komputera oraz tunera muszą być inne ale w tej samej klasie numerów.To przecież podstawy!!.

 • #5 30 Lis 2010 12:49
  addictbmx
  Poziom 8  

  Racja kurcze ale błąd głupi, dzięki za wyjaśnienie :) a co jeśli to nie nie zadziała?

 • #6 04 Gru 2010 22:53
  addictbmx
  Poziom 8  

  Witam :) to niestety nie działa ten sposób z IP, jak inaczej mogę to skopiować?

 • #7 05 Gru 2010 04:19
  argo000
  Poziom 9  

  addictbmx napisał:
  Czy istnieje możliwość przesłania filmów z tej nagrywarki z dyskiem Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR na komputer przez kabel sieciowy ?


  Nie jestem pewny, ale chyba nie można skopiować nagranego filmu w żaden sposób.
  Dekodery z twardym dyskiem są niestety mniej funkcjonalne niż nagrywarki DVD-REC/Blu-Ray w komputerach, nagrywarki stacjonarne DVD/Blu-Ray i magnetowidy VHS.
  Te urządzenia umożliwiają i służą poniekąd do piracenia materiału nagranego z TV.

  Dekodery z twardym dyskiem (dostarczane przez operatorów) mają zabezpieczenia uniemożliwiające "wyniesienie" nagranego materiału (chodzi o prawa autorskie do materiałów nagrywanych z TV - ochrona interesów koncernów medialnych i wytwórni filmowych).
  Film można tylko obejrzeć i usunąć z dysku.

  Podobnie jest z telewizorami, które mają wbudowane dyski twarde. Nagrać coś z TV na dysk wbudowany w telewizor można, ale nic poza tym.

  Kiedyś czytałem (również chodziło o dekoder z twardym dyskiem od UPC), że jeśli nagra się film z kanału, z którego za jakiś czas się zrezygnuje (zmieniając pakiet na niższy), to ten nagrany film sam "wyparuje" z dysku twardego. Zniknie i tyle. Taka polityka operatora.

 • #8 05 Gru 2010 10:03
  Stanisław2003
  Poziom 28  

  Szczególnie zabezpieczone są obrazy HD przez HDCP.Przeważnie jest możliwiośc nagrania na magnetowid w jakości SD.Ale dotyczy to nagrania a nie przegrania materiału z dysku.tylko niektóre tunery mają specjalne programy umozliwiające zgranie materiału i jego konwersję na mpg lub inny format.Na przykład program Mediabox pozwala na taka operację z tunerów Technisata ale do każdej wersji jest trochę inny program.I także nie dotyczy to materiałów w wersji HD.

 • #9 05 Gru 2010 10:43
  addictbmx
  Poziom 8  

  kurcze, szkoda. Czyli nie ma żadnego sposobu na skopiowanie filmu na pc? Czytałem jeszcze że można wyjąć dysk i bezpośrednio podłączyć ale szkoda zrywać plomby. Dzięki za odpowiedzi :) pozdrawiam :)

 • #10 17 Sty 2011 22:58
  discharge
  Poziom 12  

  Pytałem UPC czy te interfejsy sieciowe działają (mam Cisco) i oni mi powiedzieli że są zablokowane. Mam 320 GB dysk w środku i braknie mi miejsca bo żona moja nagrywa "Tańce z gwiazdami" :)
  Niebawem nie będę mógł już żadnego filmu nagrać by go potem obejrzeć :)

 • #11 07 Mar 2012 23:52
  Kodzio
  Poziom 12  

  Witam,

  Podzielę sie z wami informacjami jaki zebrałem:

  Dekodery Cisco DVB są zablokowane, kartami firmy Nagra Vision,
  Ze względu na to co oglądamy prawa do emisji ma tylko dostawca sygnału TV, i materiał nagrany na dysk jest jego własnością.

  Karty maja 2 działania, jedne takie że klucz na karcie odpowiada kluczowi dekodera, poza tym dane na dysku są zapisywane w formacie "plików" klucza który jest na karcie dekodującej.
  Czyli nie da się wyjąć dysku i zgrać danych bo komputer po prostu nie będzie ich widział gdyż rozmieszczenie oraz system rozmieszczenia danych (filmów) na dysku określa karta klucz.

  Ponadto dostawca ma prawo zmienić metodę kodowania klucza także w trakcie emisji, czyli kopiowanie karty mija się z celem, i nie da się mieć 2 dekoderów i jedna kartę plus kopię. Gdyż dostawca wysyła na oryginalna kartę z wyprzedzeniem powiedzmy 30-2 godzinnym nowy system szyfrowania, (robią tak najczęściej w trakcie przerw meczów i przerw w programach filmowych, wszystko po to by odechciało się ludziom kopiowania.)

  A teraz najciekawsze.
  Producent czyli firma Cisco wyłączyła specjalnie porty USB i RJ45 (LAN) poto aby klientów nie korciło podpinać czegoś do dekodera,

  Ale doszedłem, że można nabyć kabelek: http://www.zulucable.com/cisco-usb-to-serial-adapter-cable-kit.html, jest zestaw jednego kabla cisco RJ45 na DB9 (rs-232) oraz przejściówka z COM na USB, i tym kablem idzie odblokować port USB w dekoderze. np CISCO 8485DVB HD PVR

  Jak komuś się uda to niech podzieli się relacją, bo a nie wiem kiedy przystapie do działań (brak czasu)

  Mnie głównie interesuje możliwość podpięcia dodatkowego dysku.

 • #12 08 Mar 2012 14:22
  wpat
  Poziom 22  

  addictbmx napisał:
  Czy istnieje możliwość przesłania filmów z tej nagrywarki z dyskiem Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR na komputer przez kabel sieciowy?
  Jak już wyżej powiedziano nie jest to możliwe, lecz zawsze jest możliwe przesłanie kablem video do karty telewizyjnej zainstalowanej w komputerze. Sygnał przesyłany w taki sposób nie jest w kodowany i będzie w jakości SD możliwy do zapisu w komputerze w formacie jaki przewiduje oprogramowanie.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME