Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki transformator impulsowy do stroa jabela

patryk2130 03 Oct 2004 21:34 2468 11
    patryk2130
    Level 11  
    witami jaki transformator impulsowy znajduje się w stroboskopie jabela j-23.Pozdro
    Ciaptak
    Level 14  
    4kw nie wytrzyma
    6 kw nie wiem
    a 8kw lecu rowno
    ja mam 6 ale faza testow :D
    patryk2130
    Level 11  
    witam
    a mógłbym znać model tego transformatora
    Ciaptak
    Level 14  
    no ja poszedlem i powiedzialem ze transformator impulsowy 8kw(nie bylo, wiec mam 6kw)
    i facet dal, co innego ze za czesci zaplacilem 2 razy za duzo bo gosciu to dupek i wykorzystuje to ze jedyny w okolicy jest!!!
    a potem ciagle nawija jak pracowal na scalakach w opolu :((

wiec ja mam zwykly 6 kw, 4 nozki i tyle
    gretzky
    Level 21  
    Quote:
    4kw nie wytrzyma
    6 kw nie wiem
    a 8kw lecu rowno
    ja mam 6 ale faza testow

Jak 4kW transformator nie moze wytrzymac w stroboskopie J-23 który ma moc nie wieksza niź 20W i moc błysku 120J -śmieszne:D. Taki transformator potrafi obsłuzyć ok. 35 palników naraz. Widziałem taki transformator w stroboskopie 2,5kW takl więc nie rozumiem dlaczego by nia miał działać w stroboskopie Jabla
    Ciaptak
    Level 14  
    no zjaral sie u mnie, moze byl wadliwy czy cus

poza tym nie zawsze to jest 20 w :D

no ale ok. moze dac ten 4kw
    TABSIOR
    Level 24  
    Hmmm... o ile wiem to jest moc chwilowa, a trafo impulsowe ma, jak sama nazwa wskazuje, przenieść impuls o milisekundowej długości. Gdybyś to przeliczył na moc ciągłą, wyszłoby właśnie te parę KW. Ja robię to tak: fertyt fi5 od zsilacza PC, pierwotne 30 (na oko, o jeden zwój nie chodzi :) ) DNE 0,5-1, wtórne 1000 zwojów DNE 0,1 (chyba, bo też z rozbiorki :)
    Pozdrawiam

PS. Aha: WN z trafa potrzebne jest tylko do zjonizowania gazu wewnątrz palnika, a prąd nie jest pobierany do samego zapłonu. Ten "leci" z kondensatora.

PS2. Tak na marginesie: mój IFK 120 wytrzymał rozładowanie z baterii kondów 1500uF/300V. :)
    I powiedz że ma moc 20W :/
    misterdexter
    Level 12  
    A ja teraz składam stroba ok 1000W na bazie J-23 Mam już diody mocniejsze, rezystory, itd. Ale czytając to wszystko dochodzę do wniosku, że trafo też będę musiał wymienić. U mnie jest takie glutko małe, że chyba nie uciągnie :D
    Misiak =)
    Level 12  
    a niewiecie gdzie mozna kupic taki transformator impulsowy? Ja pochodzilem po sklepach i wszyscy powiedzieli ze czegos takiego niema i ze to jest bardzo rzadkie (a w opisie napisano ze to jest wszedzie :twisted: )... A moze jakies oznaczenie jednak?
    pozdr.
    Ciaptak
    Level 14  
    ja mysle ze wszedzie to tylko musi byc taki sklep raczej pod hobby
    TABSIOR
    Level 24  
    a na volumenie nie ma? ja kupiłem w poznaniu bez problemu w drugim sklepie, przy czym facet miał trafko pod szklaną ladą, ale musiałem mu pokazać o co chodzi, bo nie wiedział co chce jak poprosiłem trafo impulsowe. Niech Moc będzie z Tobą :)
    TABS
    patryk2130
    Level 11  
    witam
    wiecie może jak podłączyć do tego stroba transformator który ma dwa wyjścia z przodu i jedno z tyłu (tc-6 6kv radial)