Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane II ph I 2003 brak podgrzewania lusterka

30 Lis 2010 00:52 7661 1
  • Poziom 17  
    Witam Ponownie

Ponieważ spadł śnieg a nie dawno jeszcze padał deszcz zauważyłem że nie podgrzewają się oba lusterka. Pierwszy pomysł był to bezpiecznik. Oczywiście okazało się, że jest spalony - 7,5A przy kolumnie kierownicy wymieniłem. Lecz niestety lusterka jak były zimne tak dalej nic się nie zmieniło.Amperomierz pokazał że nic nie płynie przez gniazdo bezpiecznika!. Odkręciłem lusterko wziąłem pod pachę no i w domu okazało się że zaśnieżały styki na kostce w kabinie od lusterka.

Po oczyszczeniu i podłączeniu do zasilacza w domu 12V lusterko się rozgrzało. Wróciłem do auta i podłączyłem je no i tu znowu nie grzeje. Prąd nie płynie na amperomierzu 0,00A. Wkurzyłem się wiozłem je z powrotem rozebrałem. Patrze zmienia się rezystancja podgrzewacza gdy dotykam ręką lusterka. Więc rozebrałem wkład a tu jedna wielka LIPA !!! . W Megan I była mata grzewcza a tu wsadzili drut miedziany który nie dość, że jest bardzo cienki to na dodatek tylko polakierowany, zaczął się utleniać.Nie mówiąc że w paru miejscach wystawał po za gąbkę samo przylepną, która zresztą i tak nie była przyklejona w niektórych miejscach wcale!

Megane II ph I 2003 brak podgrzewania lusterka Megane II ph I 2003 brak podgrzewania lusterka

I teraz się zastanawiam czy kupić jakaś matę czy znowu bawić się z drutem. Bo wiadomo że jak mata będzie mniejsza niż lusterko to w rogach gdzie nie będzie podgrzewania lód się nie roztopi!!

Dodano po 8 [minuty]:

Dodam, że lustro odkleiłem bezproblemowo od podgrzewacza przy pomocy suszarki- podgrzewając lustro i czasu, czyli 15-20 minut powolnego odrywania nie na siłę.
  • Poziom 17  
    W końcu sobie poradziłem

Kupiłem 2 MATY GRZEWCZE DO LUSTEREK GF-15S 12V Przykleiłem je do lusterek lecz były minimalnie za duże. Tam gdzie dało radę przyciąłem nożyczkami a tam gdzie wystawało naciąłem folię i zawinąłem (uwaga nie można zaginać foli bo będzie przerwa)

Ponieważ mata ma klej tylko od strony lustra użyłem dobrej taśmy o wytrzymałości -40 stopni C do +90 stopni C ,która ma nośność 1kg/ 7cm.

Po wywierceniu otworów na złącza w obudowie plastikowej lustra i wyprowadzeniu kabli złożyłem całość

Tak jak już pisałem w innych tematach byłem, również zmuszony wymianą styków w złączu od lusterka, gdyż tak jak od impulsatora wałków rozrządu, od czujnika położenia wału rozrządu i od elektrozaworu KZMFR się rozeszły i nie przewodziły.

Oczywiście również zakleiłem taśmą otwór od lusterka przy kostce gdyż woda mi się wlewała przez niego do dolnego schowka.

Na końcu pokazuje styk który się często psuje w rożnych złączach od czujników, przepustnicy itp. no i nie przewodzi Ja osobiście kupiłem całą wiązkę od silnika i mam takich styków od groma.

Temat zamykam gdyż sobie sam poradziłem. W razie pytań proszę pisać wiadomości prywatne do mnie.

Dodam tylko że kostki są rozbieralne. Najpierw trzeba wyjąc blokadę styków (zazwyczaj żółta) potem od strony kabli odblokować klapkę (jeśli jest) no i na końcu od strony styków podważać po dwa plastiki blokujące każdy styk. Styki wysuwają się w stronę kabla.

Blaszki w każdym styku się rozginają( jak delikatnie naciśniemy np małym śrubokrętem po bokach) lecz jak za mocno przyciśniemy to blaszka wyskoczy z blokady no i po styku. Przed zmontowaniem kostki z powrotem należy najpierw sprawdzić czy styk babka pasuje do faceta