Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subbas do zestawu LDM PDP 815

Kubas95 30 Lis 2010 10:22 4521 21
  • #1 30 Lis 2010 10:22
    Kubas95
    Poziom 8  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Od nie dawna mam kolumny LDM PDP 815, które napędzam Dap Audio Palladium 1600.
    Chodzi to ładnie nie powiem. Ale chciałbym teraz do nich kupić sub-basy.Koledzy doradzali ze najlepiej odwrotka, bo kolumny maja 104dB wiec inne typy obudowy podobno zagłuszą.Chodzi mi o to żebym mógł grać nie obciążając sprzętu a żeby była dość dobra jakość i głośność. Sprzęt będzie używany do zespołu weselnego i czasami tez na dyskoteki.
    Proszę o wszelkie propozycje w wyborze subwooferów. Pozdrawiam.

P.S.Proszę nie pytać o budżet jakim dysponuje bo na razie chcę się rozejrzeć.

Kilka fotek:
    Jaki subbas do zestawu LDM PDP 815 Jaki subbas do zestawu LDM PDP 815 Jaki subbas do zestawu LDM PDP 815

Poprawiono temat - Kwaczor

0 21
  • #2 30 Lis 2010 11:01
    DjMapet
    Poziom 43  

Odwrotka w pomieszczeniu, to nie najlepszy wybór. Więcej będzie basu 10 m od pomieszczenia, niż w nim. Co najwyżej hybryda. W małych/ średnich pomieszczeniach, jednak lepiej zagra subbas br.
    Proponuję coś z oferty NAW, na profesjonalnych przetwornikach B&C: http://ftp.naw.com.pl/Kolumny_basowe-k62-0--default.html
    ew LDM na B&C. Możesz tez pogadać z kol. DrAus.

Pozdrawiam.

0
  • #3 30 Lis 2010 11:50
    _eddie_
    Poziom 32  

Nie każda tuba nie zagra dobrze w pomieszczeniu. Dzięki właśnie dr_aus (a ściślej jego tubom) wiem, że dobra tubowa paczka odnajdzie się w pomieszczeniu zamkniętym. Spytaj właśnie jego o paczki basowe, myślę że jakość/cena zwali Cię z nóg.

0
  • #4 30 Lis 2010 12:23
    Kubas95
    Poziom 8  

A może dajcie namiary na jego post o tych tubach.
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

0
  • #6 03 Gru 2010 17:03
    dr_aus
    Poziom 24  

DJmappet
    Nie mam pojęcia skąd się wzięły u ludzi takie historie o tubach. Jest to zupełna nieprawda. Fali dzwiękowej wszystko jedno skąd wychodzi, zasięg nie bierze się z konstrukcji. Po drugie zasięg w pomieszczeniu zamkniętym nie istnieje, większośc zjawisk wynika z samego pomieszczenie, ustawienia sprzętu.

Nienajlepsza opinia dla paczek tubowych wzięła się z oszczędnych konstrukcji i pseudo tub, które nie są tubami. Skoro klub nie ma kasy to i nie ma procesora, co często kończy się mizernie.

W małych pomieszczeniach, nawet w moim 40sto metrowym warsztacie o niebo lepiej brzmi tuba, ponieważ jest głośniejsza, ma niższe zejście i większą wytrzymałośc mechaniczną. Do wszystkich klubów montujemy HF30, ponieważ jest to nietypowa tuba i nawet nie wymaga procesora.
    NAtomiast już 10lat temu graliśmy z tub klasycznych z powodzeniem, np w największym drumandbasowym klubie w kraju.

Nie można generalizować, to że Ozorkowianin jest głupi nie znaczy że wszyscy Ozorkowianie są głupi.

A na koniec tego przydługiego posta zwrócę szanownym kolegom uwagę na o wiele istotniejszy aspekt. Lepiej postawić 4małe paczki niż 2 kosmicznie wyśrubowanej mocy. Niestety często te 4ry mniejsze będą droższe, czasem dużo droższe i tutaj sprawa co wybrać zależy od konkretnego przypadku. Ale napewno najlepiej postawić 4ry tuby zamist 4ry bas refleksy.

Dodano po 6 [minuty]:

PS my stosujemy 18sounda

0
  • #7 04 Gru 2010 02:05
    JMZ
    Poziom 18  

Cytat:
    Nie mam pojęcia skąd się wzięły u ludzi takie historie o tubach. Jest to zupełna nieprawda. Fali dzwiękowej wszystko jedno skąd wychodzi, zasięg nie bierze się z konstrukcji. Po drugie zasięg w pomieszczeniu zamkniętym nie istnieje, większośc zjawisk wynika z samego pomieszczenie, ustawienia sprzętu.

W małych pomieszczeniach, nawet w moim 40sto metrowym warsztacie o niebo lepiej brzmi tuba, ponieważ jest głośniejsza, ma niższe zejście i większą wytrzymałośc mechaniczną. Do wszystkich klubów montujemy HF30, ponieważ jest to nietypowa tuba i nawet nie wymaga procesora.
    NAtomiast już 10lat temu graliśmy z tub klasycznych z powodzeniem, np w największym drumandbasowym klubie w kraju.

Dokładnie - już wielokrotnie chciałem podnieść podobny temat, lecz miałem wątpliwości - nie chciałem zajmować głosu w temacie o którym niewiele wiem, natomiast wypowiedzi coniektórych były conajmniej jednoznaczne co do stosowania subbasów tubowych w pomieszczeniach zamkniętych, klubach.
    Również nie wiem skąd bierze się powszechna opinia o 'zasięgu' subów tubowych, z której wynika niby słaba możliwość stosowania ich w klubach.
    Osobiście słyszałem w klubie ok. 100m2 ładnie grające tubowe doły, niczym nie wyróżniał się ten bas od konstrukcji BR, z tym że był bardziej skuteczny. Jak zauważyłem, wszelkie nieporządane zjawiska nie zależały od tego, czy konstrukcja była BR czy tubowa - bardziej od samego pomieszczenia.

0
  • #8 04 Gru 2010 04:44
    kapitan planeta
    Poziom 28  

Dodam że taka opinia " tuby nie nadają się do pomieszczeń" pewnie wzięła się stąd, że sporo osób kupuje tuby bo dowiedzieli się, usłyszeli, że są znacznie bardziej skuteczne i BR nie ma szans w starciu dB. Ale już nie łaska była się dowiedzieć poczytać i zrozumieć szczegółowo tematu... no i w efekcie mamy np. gościa co stawia system w którym w sekcji niskotonowej jest nieokreślone "coś", ale ważne, że "odwrotka" czyli wypas i ma 600W i 8Ohm !!! w ilości szt: 1 max 2. Podłącze bez procesora EQ i bez "Fazy"

Efekt totalna jatka, ale taki gałgan pójdzie i powie że to tuba źle gra w pomieszczeniu, bo nie raczył poznać i zrozumieć tematu i konstrukcji wiec tylko tak może efekt sobie wyjaśnić ... no a poczta pantoflowa robi już dalej swoje.

Dr aus te HF40 z linku wyżej piękna robota... miałem okazje się bardzo dokładnie zapoznać się z tymi cackami ;) ...fantastyczne. Ale wiesz że łakomie się na HF30 to jest sprzęt, który zamierzam sobie sprawić od ciebie...

PS. My z draus'em się znamy i mieliśmy okazje się spotkać kilka razy i podyskutować o fachu. Ja pokazałem swoje metody i sposoby natomiast Dr aus pokazał mi kilka projektów technicznych konstrukcji swoich basów oraz same paczki już gotowe.
    Ja jestem niby konkurencja, ale powiem wprost... Basy HF to jest taki poziom, że jeszcze w Polsce nikt nie posunął się tak daleko jeśli chodzi o basy... inżynieria ekstremalna jeśli chodzi o osiągi i sam projekt konstrukcji.

0
  • #9 04 Gru 2010 15:52
    dr_aus
    Poziom 24  

Fakt, kapitan zwrócił uwage na bardzo istotną rzecz. Szacuję że grubo ponad połowę tub na runku to chwyt marketingowy, albo to wcale nie jest tuba, albo zjawisko działa od zbyt wysokiej częstotliwości i efekt jest mizerny. Jest jeszcze masę tub, które mogłyby być lepsze. Kierowanie się cyferką SPL podanym w dokumentacji to gorzej niz branie w ciemno, często dochodzi do nieporozumień, polegających na tym, że jak producent napisze SPL, to większośc odbiorców łąpie się na tanie sztuczki.

Tak tylko dodam, że są firmy które są znane i ciesza się dużym uznaniem, a które stosują zestawy tubowe. Nie są one jednak popularne, ponieważ są to bardzo drogie firmy.

0
  • #10 08 Lut 2011 17:25
    emilian92
    Poziom 10  

Polecam Ci kolumny LDM PST 1015. 2 takie paczki na pewno wystarczą, 2000 W RMS swoje zrobi, a wiem, że te kolumny grają naprawdę bardzo dobrze. Pozdrawiam.

0
  • #11 11 Lut 2011 01:19
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Wiesz? A słyszałeś je osobiście? Akurat tutaj takie da doły mogą nie wystarczyć, a nawet śmiem twierdzić, że na pewno nie wystarczą.

Co do "tub", to nie każda tuba musi być odwrotką. A zauważyłem, że na forum dość często słowa te są pisane na przemian.

0
  • #12 14 Lut 2011 15:19
    brzeczek
    Poziom 14  

Witam wtrace swoje 3 grosze jesli szukasz dobrego sprawdzonego basu polecam ci produkty ze sie tak wyraze pana drausa skoro cala polska gra na jego ads plx to moze wkoncu zaczac grac na jego basach ktore nie jednego nauczyly ze do cuba gdzie pracowalo naglosnienie drausa (chyba na eminence) trzeba bylo zabierac z soba stopery.Bylem ostatnio na imprezie gdzie naglasnial czlowiek ze zdunskiej woli (zapomnialem imienia) i wlasnie pracowal na paczkach zbudowanych przez dla odmiany napisze JARKA i efekt byl powalajacy byla to konstrukcja na jedna 18 18sounda (tyle udalo mi sie dowiedziec) w ilosci sztuk 4 i powiem tylko krew z uszu (-= nie moglem zostac dluzej wiec napisze tutaj czy mozna by bylo prosic cene na priv tej ze paczki.Nie jestem zadnym znajomym ze reklamuje jego konstrukcje ale znam wiekszosc lodzkich klubow od strony technicznej i wiem co stoi i za ile ze sie tak wyraze a tak naprawde to to nie gra.Takze jesli ktos szuka dobrego basu i nie kreci nosem slyszac cene to sprawa jest prosta..........pozdrawiam

0
  • #14 15 Lut 2011 14:47
    ___Adriano___
    Poziom 13  

Szczerze polecam HF30 od kolegi dr_aus.
    Tej paczce to nie różnica czy to sala, czy plener. Sam jak usłyszałem ten bas do razu mnie oczarował i kupiłem :)

0
  • #15 15 Lut 2011 17:27
    Ark Seven
    Poziom 16  

Kilogramy cukru i miodu są wylewane na paczki Dr.Aus a ja dodam łyżeczkę soli.Niestety do mobilnego grania te paczki zbytnio się nie nadają(waga-objętość)Jeśli te czynniki nie grają roli to brać i nie marudzić.

0
  • #16 15 Lut 2011 19:34
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Z mobilnością nie mają wiele wspólnego, tak samo jak LDM PDP 815 :D

0
  • #17 15 Lut 2011 22:21
    _eddie_
    Poziom 32  

Ark Seven napisał:
    Kilogramy cukru i miodu są wylewane na paczki Dr.Aus a ja dodam łyżeczkę soli.Niestety do mobilnego grania te paczki zbytnio się nie nadają(waga-objętość)Jeśli te czynniki nie grają roli to brać i nie marudzić.

Owszem, ale i tak to paki z lekkiej sklejki solidnie powzmacnianej. Zresztą widział kto kiedyś dobrze grającą tubę którą da się wziąć pod pachę? ;) .

0
  • #19 15 Lut 2011 23:20
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Fizyki się nie oszuka :) Jednak można ją próbować omijać, co w rezultacie da to samo lub nawet więcej.

0
  • #20 16 Lut 2011 18:40
    Ark Seven
    Poziom 16  

Eddie ja tam wolę przenieść dwa worki cementu każdy po 25kg jak jeden po 50kg.:D

0
  • #21 16 Lut 2011 20:55
    ___Adriano___
    Poziom 13  

Ale HF30 w 2 osoby się bardzo miło nosi i nie są ciężkie.

0
  • #22 17 Lut 2011 10:57
    _eddie_
    Poziom 32  

___Adriano___ napisał:
    Ale HF30 w 2 osoby się bardzo miło nosi i nie są ciężkie.

Dokładnie - miałem okazję potaszczyć to schodach i dwie osoby bez wysiłku idą. Ciężar jak na ten gabaryt tu jest mały. Czyli autor tematu ma już kierunek nadany (paczki tubowe o wysokiej sprawności).

0
  Szukaj w 5mln produktów