Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Asus A6m wyłącza się

T.O.M.M.Y 30 Lis 2010 10:24 1993 5
  • #1 30 Lis 2010 10:24
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  

Dostałem takiego laptopa do naprawy i problem mój polega na tym, że laptop uruchamia się startuje dysk i po tym incydencie wyłącza się w tym czasie jest czarny ekran.Rozkręciłem go i zauważyłem, że jak startuje to nie uruchamia się wiatrak od wentylatora, który chłodzi procesor. Podłączyłem ładowarkę i dioda od zasilania zaświeca się, ale objaw jest nadal taki sam. Klient powiedział, że siedział na tym laptopie i normalnie działał, ale gdy wyłączył go to rano już nie mógł go włączyć. Mi to wygląda na procesor, że przegrzewa się, ale nie jestem pewien.

0 5
  • #2 30 Lis 2010 10:38
    FlyBoy
    Poziom 28  

Jak na nim siedział, to mogła wygiąć się płyta główna i mogły kulki pod BGA popękać. :idea:

0
  • #3 22 Gru 2010 08:33
    Yahoou77
    Poziom 9  

T.O.M.M.Y napisał:
    Dostałem takiego laptopa do naprawy i problem mój polega na tym, że laptop uruchamia się startuje dysk i po tym incydencie wyłącza się w tym czasie jest czarny ekran.Rozkręciłem go i zauważyłem, że jak startuje to nie uruchamia się wiatrak od wentylatora, który chłodzi procesor. Podłączyłem ładowarkę i dioda od zasilania zaświeca się, ale objaw jest nadal taki sam. Klient powiedział, że siedział na tym laptopie i normalnie działał, ale gdy wyłączył go to rano już nie mógł go włączyć. Mi to wygląda na procesor, że przegrzewa się, ale nie jestem pewien.

Witam!

Mam dokładnie ten sam problem z moim Asusem A6M-Q24H :( Czy może rozwiązałeś problem? Byłbym wdzięczny za pomoc w temacie, bo nie wiem czy szukać płyty głównej czy nowego laptopa. Pozdrawiam!

0
  • #4 15 Sty 2011 21:21
    ziomus90210
    Poziom 35  

Kolega FlyBoy żartując dał wam podpoowieć :) Te asusy strasznie się grzeją myślę że pomogł by reballing GPU i SiS no i walka z ciepłem.

0
  • #5 15 Sty 2011 23:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 31 Mar 2011 15:47
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  

Pomogła wymiana płyty głównej i po sprawie

0