Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar AS 284AE nie uruchamia się tylko brzęczy co jakiś czas

30 Lis 2010 10:36 1952 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Jak w temacie, lodówka brzęczy w okolicach agregatu przez jakieś 3 sekundy, od strony elektroniki po czym przestaje na kilkanaście - kilkadziesiąt sekund i wszystko zaczyna się od nowa. Chodzi mi o możliwie jednoznaczną diagnozę, czy padł agregat, czy może układ startujący. Według mnie termostat i uzwojenie rozruchowe działają, ale nie jestem fachowcem i mogę się mylić. Czy jest jakaś możliwość by zakręcić silnikiem pomijając tą całą elektronikę, przykładając bezpośrednio do niego napięcie?
    Poniżej zamieszczam foto i link do filmiku, może pomoże to w jakiś sposób zdiagnozować chorobę.

http://www.youtube.com/watch?v=cf74YGF7VFQ

Na innym forum, znalazłem opinię, że przyczyną jest przetkany przewód, albo ulotnienie się gazu, ale wydaje mi się to trochę bez sensu
    (z tym że jak zaznaczyłem wcześniej fachowcem nie jestem)
  • Specjalista AGD
    Sprężarka zaliczyła padlinę-czas na nową lodóweczkę.
  • Poziom 9  
    Tak jest, dokładnie spalone uzwojenie "rozruchowe" silnika. Dzisiaj w zastępstwie uruchomiłem rupiecia z 1977r i o dziwo chodzi bez zarzutu. Jest to lodówka jednodrzwiowa z komorą mrożącą u góry, niezbyt szczelną zresztą. Chciałbym, żeby nie mroziła wcale, tylko chłodziła. Można coś takiego osiągnąć np. przez odpowiednie umiejscowienie czujnika temperatury, albo przez jego regulację czy raczej nie bardzo?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Pewnie,że nie. bo jest jedna sprężarka i chłodzenie zaczyna się od zamrażarki i kończy na obiegu lodówki.
  • Poziom 9  
    To wiem, ale chodzi o to by w zamrażarce też była dodatnia, powiedzmy 3-5 stopni. Jak pisałem lodówka jest jednodrzwiowa, a przedział zamrażarki oddzielony jest plastikową klapką. Po wyciągnięciu tej klapki miałbym dodatkową półkę w lodówce, zamrażarka mi nie potrzebna. Jeśli udałoby mi się ustawić temp. w zamrażarce na kilka stopni, to podobną miałbym w całej lodówce. Tylko teraz nie wiem czy da się to zrobić używając czujnika który jest w lodówce? Czy dałoby się go jakoś wyregulować???