Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch sms50e08eu błąd E: 14

bebeta 30 Lis 2010 10:51 8179 2
  • #1 30 Lis 2010 10:51
    bebeta
    Poziom 1  

Witam! Mam problem ze zmywarką, mianowicie pobiera wodę po czy za chwilę ja wypompowuje a na wyświetlaczu pojawia się 0:01 do końca cyklu i za chwile E: 14. Ponadto świeci się na panelu wskaźnik dopływu wody. Sita zostały już sprawdzone i są w porządku. Zmywarkę tą użytkuję już od ponad dwóch lat i nigdy nic podobnego się nie wydarzyło. Co może być przyczyną i co można jeszcze samemu sprawdzić?? Pomóżcie :D

3 2
  • #2 18 Sie 2011 21:56
    mf1976
    Poziom 8  

witam
    od dwóch miesiecy posiadam zmywarke bosch, i wczoraj wystąpiła usterka jak w pana przypadku. prosze o rade co się stało,
    z góry dziękuje za pomoc

2
  • #3 08 Mar 2015 21:21
    sajdro
    Poziom 2  

Witam zmywarka bosch sgs55m18eu pobierała wodę zapalała się kontrolka kranik i wypompowywała, problemem był przepływomierz wody takie białe plastikowe coś jak ktoś to ładnie kiedyś opisał jak domek ślimaka w trasie na wężu zasilającym w środku w zmywarce po lewej stronie na dole. Cena waha się od zamienników na aukcjach do oryginalnych od 35 do 125 zł. Po wymontowaniu dmuchniemy w niego zgodnie z narysowaną strzałką i się kreci coś w środku to wystarczy sklep z częściami elektronicznymi zakup kontaktronu szklanego dł. ok. 1,8 do 2cm najlepiej udać się do sklepu z płytką drukowaną która znajduje się w owym białym czymś w miejscu do którego podłączona jest kostka z przewodem płytkę można wyjąć kombinerkami po prostu pociągnąć, wylutować stary kontaktron i wlutować nowy cena ok.2,40 zł na obrazku pokazałem gdzie jest płytka oczywiście wymontowujemy bez wężyków i montujemy zgodnie ze strzałką na przepływomierzu moja śmiga że hej pozdrawiam Zmywarka Bosch sms50e08eu błąd E: 14

4