Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon w którym słychać sąsiadów w trybie głośnomówiącym

teges6 30 Lis 2010 11:10 2928 13
  • #1 30 Lis 2010 11:10
    teges6
    Poziom 8  

Witajcie:

Mam taki PROBLEM:
    W nowo wybudowanym bloku gdzie zamontowano domofon cyfrowy z centralą CDN słyszę kilka razy dziennie sąsiadów siedząc w pokoju. Trzask podnoszenia słuchawki ze sprzężeniami, rozmowę ( przeważnie jednej strony ) i trzask odkładania słuchawki jak w walkie-talkie. Oczywiście słuchawka mojego unifonu jest prawidłowo odwieszona. Zgłaszałem to serwisantom był wymieniany u mnie unifon i podobno stacja na dole. Serwis na ten temat robi wielkie oczy ,a gdy próbowaliśmy to testować przy monterach akurat sprzężenia nie było :cry: ,więc nie zawsze tak się dzieje. Serwis nie wie co poradzić i pewnie nawet uważają, że wymyślam, nagrać rozmowę też jest ciężko ponieważ konferencji przez domofon nikt nie urządza.
    W sumie śmieszna lecz irytująca sprawa.

Centrala jest tego typu i obsługuje 55lokali.

Unifon w którym słychać sąsiadów w trybie głośnomówiącym
    Link
    PROSZĘ o POMOC może ktoś się już z czymś takim spotkał ???

• #2 06 Gru 2010 21:36
    krzysiozak
    Poziom 33  

Proponuje zrobić współpracę dwóch osób. Jedna siedzi w domu i słucha czy wystąpi przesłuch a druga dzwoni po kolejno do wszystkich mieszkańców. Badanie kiedy wystąpi przesłuch. Czy na tym polegał test przeprowadzany przez monterów.

• #3 06 Gru 2010 22:57
    karl102
    Poziom 27  

Co to znaczy " w trybie głośnomówiącym"?
    Czy centrala pracuje z unifonami cyfrowymi czy analogowymi. Ze zdjęcia to nie wynika.

• #4 07 Gru 2010 18:58
    teges6
    Poziom 8  

"W trybie głośnomówiącym" - chodziło mi o to, że słuchawka jest prawidłowo zawieszona a mimo to słychać sąsiadów z głośnika unifonu.
    Dzisiaj wreszcie udało mi się nagrać głos sąsiadki "proszę na pierwsze piętro" i trzask.To będę musiał przedstawić niedowiarkom serwisantom a jak nic to nie da to juz tylko droga do sądu.

Centrala pracuje z unifonem cyfrowym SD720AR4

Podstawowy unifon cyfrowy do instalacji dwużyłowych. Współpraca z systemami CDNP, CDNV, CDNWS. Unifon z dodatkowym głośnikiem zapewniającym bardzo wysoką głośność dzwonienia. Posiada dodatkowy przycisk funkcyjny, który może służyć np. do zapalania światła, bądź wysterowywania wyjścia dodatkowego modułu CDN I/O.

Centrala - CDNP

CDNP to centrala domofonowa z cyfrowym wybieraniem i wyświetlaniem numeru lokalu oraz funkcją kontroli dostępu (kodowym otwieraniem drzwi wejściowych). Możliwa jest również współpraca centrali z szeroką gamą modułów dodatkowych.

Urządzenie pracuje w instalacji dwużyłowej i współpracuje z unifonami z cyfrowym dekodowaniem numeru, np. INS-UP lub SD-720AR4.

W systemie CDNP może pracować maksymalnie 255 unifonów.

Obudowa domofonu wykonana została ze stopu aluminium, co zapewnia skuteczną ochronę przed dewastacją oraz czynnikami atmosferycznymi. Zastosowanie nowoczesnego wyświetlacza LCD umożliwia prostą komunikację między urządzeniem a użytkownikiem.

Centrala CDNP jako jedyna w Polsce jest przystosowana do obsługi przez osoby niesłyszące i niewidzące.

Domofony cyfrowe CDNP dają możliwość budowy złożonych systemów wielowejściowych w układach Master i Slave, składających się z wielu rozmównic, np.: zamknięte osiedla mieszkaniowe, portiernia, brama główna, wejścia do budynków, systemy hotelowe itp. Oznacza to komunikację z wybranym lokalem zarówno z wejścia na teren posesji, jak i z wejść do poszczególnych budynków czy klatek schodowych. Niezależnie od stopnia skomplikowania systemu działa on zawsze tylko na dwóch żyłach.

Dodatkowym atutem jest możliwość przekierowania połączeń do portierni.

Ponadto programowane dwa numery dodatkowe umożliwiają dzwonienie do jednego unifonu trzema różnymi numerami (każdy z innymi ustawieniami dzwonienia), np. w kamienicy ze wspólnym unifonem na korytarzu dla kilku rodzin.

Tutaj strona producenta Link

• #5 07 Gru 2010 20:48
    Nowart
    Poziom 20  

Widzę, że kolega doskonale zna ten system, tylko to raczej brzmi jak reklama systemu lub rodzaj sondażu, proponuję wymienić unifon na inny. A te wszystkie "atuty" w/w systemu mają wszyscy więksi producenci systemów domofonowych a nawet czasami więcej i żadna to nowość.

• #6 07 Gru 2010 23:25
    karl102
    Poziom 27  

teges6 napisał:

Centrala pracuje z unifonem cyfrowym SD720AR4 itd...

Czy na pewno masz zamontowany SD720AR4?
    Ten cały elaborat nie daje odpowiedzi na moje pytanie dotyczące rodzaju zamontowanego unifonu i nie uwzględnia centrali CDNA, która wygląda identycznie a działa z unifonami analogowymi.
    Podejrzewam jednak uszkodzenie unifonu.

• #7 08 Gru 2010 09:56
    teges6
    Poziom 8  

Mam na pewno unifon SD720AR4 z instalacją dwu żyłową.
    Centrala jest cyfrowa CDNP z modułem dodatkowym - elektroniczną listą lokatorów 230E.

Ps.
    ''Widzę, że kolega doskonale zna ten system, tylko to raczej brzmi jak reklama systemu lub rodzaj sondażu''

Nie reklamuję nic ani nie oczerniam mam taki problem w nowo kupionym mieszkaniu od roku a serwis nie za bardzo wie chyba co zrobić! Nie wiem czy znalazłaby się osoba, której taka dodatkowa funkcja domofonu (nasłuch sąsiadów) by odpowiadała :cry:

• #8 08 Gru 2010 10:15
    Nowart
    Poziom 20  

W takim razie zwracam honor i popieram kolegę karl102, zacząłbym od unifonu. Rozumiem,ze to nowe mieszkanie ale może udałoby się zrobić mały wywiad z sąsiadami czy mają podobny problem. No i będzie okazja poznać bliżej sąsiadów. Jeszcze jedno czy słyszysz zawsze tych samych sąsiadów czy są to różne połączenia?

• #9 08 Gru 2010 10:19
    Ircys
    Specjalista Domofony

Naprawdopodobniej są 2 unifony zakodowane na ten sam numer lub któryś z unifonów źle działa (Twój, sąsiada?) bo przejmuje rozmowę
    nie do niego, ale wtedy unifon musi też zadzwonić. Czy przed takim podsłuchem unifon dzwoni u Ciebie? Czy "podsłuchujesz" zawsze tego samego sąsiada czy może różnych?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #10 08 Gru 2010 10:38
    teges6
    Poziom 8  

Unifon nie dzwoni u mnie, tylko słychac krótki trzask podnoszonej słuchawki przez sąsiada rozmowę (tylko osoby z mieszkania) i głosniejszy trzask odkladania słuchawki. W tym czasie zawsze słuchawka mojego unifonu jest prawidłowo odwieszona.
    Słyszę na pewno sąsiadkę z góry i z dołu reszty sąsiadów raczej nie. Pytałem na dole i górze domowników i tego problemu podobno oni nie mają.Wiem też, że przebicia nie ma za każdym razem, przez co ciężko było to uchwycić na kamerę.

W mieszkaniu miałem wymieniany unifon na ten sam typ oraz centrala podobno tez zostala wymieniona co nic nie zmieniło.

POZDRAWIAM.

• #11 08 Gru 2010 14:05
    karl102
    Poziom 27  

teges6 napisał:
    Mam na pewno unifon SD720AR4 z instalacją dwu żyłową.

Sprawd, czy odłożenie słuchawki powoduje przełączenie przełącznika wewnętrznego (wyraźnie słychać).
    W tych unifonach, przy nieuważnym montażu, można oderwać mały element który bezpośrednio naciska przełącznik. Słuchawka niby wisi na swoim miejscu a przełącznik jest w niewłaściwym położeniu.

• #12 08 Gru 2010 20:41
    teges6
    Poziom 8  

Nie słychać różnicy czy jest zawieszona słuchawka czy nie (w obu przypadkach głucho brak szumów). Jedynie jak sie wciska przycisk to nie mozna otworzyć drzwi wiec switch musi dzialac poprawnie jak na moje ;)

Pozdrawiam.

• #13 08 Gru 2010 22:14
    karl102
    Poziom 27  

Czy słychać DZIAŁANIE PRZEŁĄCZNIKA a nie coś w słuchawce.

• #14 16 Gru 2010 17:18
    Witoo$
    Poziom 13  

Kolego teges6 zadzwoń bezpośrednio do serwisu ACO

http://www.aco.com.pl/contact.html

Code:
    Dział serwisowy i wsparcie techniczne

tel.: (061) 843 93 71 / +48 61 822 46 11
    tel. wewn.: 23
    e-mail: Serwis(malpa)ACO.com.pl

Ostatnio byłem na ich szkoleniu i zarzekali się że dobrze znają system i będą pomagać w każdej sytuacji

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME