Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CC700 Wysprzęglił się i stoi

212empty212 30 Lis 2010 18:39 1383 7
  • #1 30 Lis 2010 18:39
    212empty212
    Poziom 9  

Witam mam problem tzn mój znajomy ma problem z Fiatem Cinquecento. Otóż jechaliśmy dzisiaj nim no i jak wiadomo trzeba trochę pomęczyć ten silnik, żeby ruszyć z miejsca w tym śniegu. Po około 4 km straciliśmy kompletnie sprzęgło. Tak jak by nie mógł się zasprzęglić. Nie reaguje na żadnym biegu a na początku zaczynał wolniej się rozpędzać więcej buczał niż jechał. Teraz doszło do takiej sytuacji, że można go odpalić na wrzuconym biegu bez sprzęgła. Ale nie wydaje mi się, że sprzęgło poszło gdyż jak próbuje się wrzucić bieg to zgrzyta gdy mu się nie wciśnie sprzęgła, ale tak to zera przekładni. Czy mogła się rozsypać skrzynia ? Ja osobiście przypuszczam, że poduszki pod silnikiem są na tyle zużyte i silnik się lekko opuścił i przez to ten problem. Może ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać. Liczę na to, że sprzęgło jeszcze żyje.

Ps. Czasami bywała podobna sytuacja jak by sprzęgło nie kontaktowało w lato po jeździe na wyższych obrotach zaczynał zamulać rozpędzał się ledwo do 20km/h ale wystarczyło go zostawić na pół godziny i samo się naprawiało. Myśleliśmy, że dzisiaj to samo będzie ale niestety musieliśmy go porzucić.

0 7
  • #2 30 Lis 2010 19:51
    Rafik4
    Poziom 27  

Pewnie tulejka na wałku sprzęgłowym, skrzynia do naprawy.

0
  • #3 30 Lis 2010 20:04
    xxxmaxxx
    Poziom 13  

Uszkodzony docisk to zgrzytanie jest wynikiem resztek tarcia ale nie natyle mocnego żeby auto mogło jechać zalecam wymianę sprzęgła kompletnego docisk tarcza łożysko :idea:

0
  • #4 30 Lis 2010 20:21
    212empty212
    Poziom 9  

Czyli ogółem winy szukać w skrzyni biegów, więc tak czy uda nam się we dwójkę jak znajdziemy jakiś ciepły kont, wyjąć skrzynie biegów bez kanału ? Bo słyszałem, że tu się wyjmuje trudniej niż w 126p którego nie raz rozbierałem.

0
  • #5 30 Lis 2010 20:22
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bez kanału nie da rady.

0
  • #6 30 Lis 2010 20:29
    212empty212
    Poziom 9  

Aha czyli skrzyni nie zdejmiemy ... Więc takie pytanie jeszcze teraz przypomniałem sobie. Co do tych poduszek, wiele osób na forach, żaliło się problemami z przyśpieszeniem cc700 i tym, że jak się depnie w pedał to będzie więcej buczał niż jechał. No i właśnie im pomogła wymiana poduszek. I sprawa jest taka, że trzeba uruchomić go jako tako by dojechać do Łodzi gdyż stoi on na obrzeżach a nie ma jak go zbytnio pociągnąć na lince z powodu braku samochodu drugiego. Ogółem jak to jest z tym dociskiem, regulacja jest przy łapie sprzęgła ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać być może wystarczy na dojazd sam zwiększenie docisku o którym niektórzy piszą na forach żeby go zwiększyć ale nie piszą już jak... Wyjawicie mi ten sekret ? :D A w sumie to pedał sprzęgła chodzi jakby sprzęgło łapało normalnie tylko jak by skrzynia nie przekazywała dalej mocy na półośki.

0
  • #7 30 Lis 2010 20:33
    barubar
    Poziom 26  

Zjarałeś okładzinę. Punkt 8.1 jakby kto potrzebował.

0
  • #8 03 Gru 2010 21:34
    wopor
    Poziom 32  

Witam, dobrze że zjarał okładzine a nie substancje prawem zakazaną :D przyjacielu, Przemek mozna bez kanału ruskie ludzie robią to na rowie :D ,siły docisku sie nie reguluje (chyba że ciepło na elektrodzie) skoro tego nie wiesz to daj sobie luz z naprawą ,3h w warsztacie i zrobią, powodzenia

0