Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7520G wyłącza się - przegrzewa?

30 Lis 2010 20:24 3688 8
  • Poziom 2  
    Witam, zanim oddam laptopa na gwarancji do serwisu chciałbym się dowiedzieć jaka może być przeyczyna wyłączania się laptopa:
    - jeśli laptop jest zimny chodzi dłużej niż rozgrzany aczkolwiek zdarzają się sytuacje odwrotne
    - temp. procesora oscyluje w granicach 75C (stan spoczynku) do 85C - czy taka temp jest normalna? Gdzieś czytałem, że 90C to max temp dla AMD Turion 64 X2 2,2GHz
    - w momencie, gdy odpalam gry komputer się po chwili wyłącza, bez względu na to czy jest zimny czy ciepły (tak jakby nagły skok temperatury)

Czy jest możliwa inna usterka niż system chłodzenia? Jakieś typowe usterki dla tego modelu?
    Z góry dzięki za odpowiedź
  • Poziom 34  
    Tak się zastanawiam po co gdybać skoro masz gwarancję - przyczyny mogą być po stronie same chłodzenia jak i wady któregoś z podzespołów komputera.
  • Poziom 29  
    Przyczyną tej usterki jest zasysany z otoczenia kurz, włosy itp. Te drobne zanieczyszczenia osadzają się na żeberkach radiatora zmniejszając przepływ powietrza. Zanieczyszczeń przybywa-> przepływ powietrza maleje-> spada zdolność systemu chłodzenia do odprowadzenia ciepła-> rośnie temperatura procesora, grafiki przy długim użytkowaniu takiego laptopa prowadzi to do awarii karty grafiki lub mostka północnego na płycie głównej. Aby zmniejszyć ryzyko przegrzania należy czyścić system chłodzenia raz na kilka miesięcy, lub nie zostawiać laptopa na kocach czy innych zakurzonych powierzchniach.

Kolejną przyczyną przegrzewania się CPU jest rozszczelnienie Heat pipe, z ciepłowodu uleci gaz i miedziana rurka nie jest w stanie oddać ciepła z procesora do radiatora. Tu konieczna jest wymiana systemu chłodzenia(radiatora z Heat pipe)

Skoro masz gwarancję nie kombinuj z rozbieraniem, tylko oddaj na gwarancję, bo jeśli nieumiejętnie rozkręcisz laptop lub zostawisz ślady to w przyszłości mogą nie uznać gwarancji.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odp. Nie zamierzałem odkręcać laptopa tylko dać go od razu do serwisu. Pytam, bo wolę wiedzieć i nawet trochę pogdybać, niż zostać naciągnięty przez serwis. Jeszcze raz dzięki
  • Poziom 12  
    Myślałem żeby założyć nowy temat... ale to trochę bez sensu kopiować taki temat prawda?
    nic nie wnoszę do Niego, jedynie też sam mam pytania...

dziś miałem też taki przypadek, procesor w tym laptopie nagrzewa się już na samym początku uruchomienia komputera -> windows.... Everest pokazuje skoki temperatur z 70...65....55...49...70...72 itp... i temperatura utrzymuje się... rozebrałem go w tym miejscu gdzie wiatraki są... przeczyściłem, założyłem nową pastę... temperatura przy uruchamianiu spadła do 40... ale po 2 godzinach pracy - instalowanie systemu i potem praca na nim znowu temperatura osiąga 70 ponad stopni celsjusza...
    po uruchomieniu winampa i chwilowej rozmowie komputer sam wyłącza się...
    nawet podkładka chłodząca pod laptopa nic nie daje...

niestety komputer już rok po gwarancji... :/
    co to może być ?:>
  • Poziom 34  
    Może za dużo tej pasty dałeś ?
  • Poziom 10  
    A moze jest coś uszkodzone?
    Spróbuj jeszcze raz przeczyścic chłodzenie i nałóż pastę.
  • Poziom 29  
    Po pierwsze źle sprawdzasz temperaturę. W takim przypadku pomiaru dokonujemy pod maksymalnym obciążeniem. czyli odpal program do testowania CPU np. Orthos, OCCT itp.
    Czy z wylotu wieje gorące powietrze, czy heatpipe na całej długości jest równomiernie ciepły. Jeśli jedna z odpowiedzi jest na nie - to do wymiany heatpipe. Jaką pastę zastosowałeś ?
  • Poziom 9  
    Ja uważam że jest to walnięty mostek północny jak w większości tych modelów.
    Pamiętaj rebaling nic nie da trzeba wymienić cały chip