Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Belarus 820 problem z instalacja

30 Nov 2010 20:57 3029 3
  • Level 9  
    Witam
    mam taki oto problem, na tablicy rozdzielczej wyświetla mi, że alternator nie ładuje kontrolka gaśnie zapala się różnie i palą mi się żarówki w tylnych światłach, no i ostatnio już bezpieczniki zaczęły się przepalać. Czy coś się dzieje z instalacja czy to alternator? Dodam tylko, że jest to wersja leśna tzn. akumulatory są pod kabiną z boku a nie z tyłu(przerobiony od nowości). Ciągnik kupiłem w styczniu 2010
  • TespolTespol
  • Level 18  
    Po 1: Kontrolka zapala się i gaśnie np. przy określonych obrotach, czy czasami świeci a czasami nie?
    Po 2: Należy wykonać podstawowe pomiary tzn: napięcie ładowania, wtedy będzie można coś doradzić.
  • TespolTespol
  • Level 10  
    Miałem tak w c-4011 okazało się iż było to zwarcie w instalacji. Tam przewody od swiateł stop idą pod tylnym mostem do pompy hamulcowej. Radziłbym sprawdzić instalacje zwłaszcza te miejsca które idą pod ciągnikem.
  • Level 9  
    a więc czasami zapala się czasami gaśnie(nie jest to zależne od obrotów bo na różnych obrotach gaśnie i zapala się). A może jest to awaria rodzielacza napięcia(jest cos takiego bo taka opinie słyszałem)