Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Belarus 820 problem z instalacja

msekiw 30 Nov 2010 20:57 3245 3
    msekiw
    Level 9  
    Witam
    mam taki oto problem, na tablicy rozdzielczej wyświetla mi, że alternator nie ładuje kontrolka gaśnie zapala się różnie i palą mi się żarówki w tylnych światłach, no i ostatnio już bezpieczniki zaczęły się przepalać. Czy coś się dzieje z instalacja czy to alternator? Dodam tylko, że jest to wersja leśna tzn. akumulatory są pod kabiną z boku a nie z tyłu(przerobiony od nowości). Ciągnik kupiłem w styczniu 2010
    skorpion1272
    Level 18  
    Po 1: Kontrolka zapala się i gaśnie np. przy określonych obrotach, czy czasami świeci a czasami nie?
    Po 2: Należy wykonać podstawowe pomiary tzn: napięcie ładowania, wtedy będzie można coś doradzić.
    Lengolas
    Level 11  
    Miałem tak w c-4011 okazało się iż było to zwarcie w instalacji. Tam przewody od swiateł stop idą pod tylnym mostem do pompy hamulcowej. Radziłbym sprawdzić instalacje zwłaszcza te miejsca które idą pod ciągnikem.
    msekiw
    Level 9  
    a więc czasami zapala się czasami gaśnie(nie jest to zależne od obrotów bo na różnych obrotach gaśnie i zapala się). A może jest to awaria rodzielacza napięcia(jest cos takiego bo taka opinie słyszałem)