Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T4 problem z rozruchem przy minusowych temp.

30 Lis 2010 21:23 2147 10
  • Poziom 2  
    witam. mam problem z T4,(1,9. 94. 60KM. ponad 300tyś km.) samochodem jeździ się codziennie na niewielkie odległości. samochód nie chciał odpalić gdy stał na dworze (-6stopni) jakieś 8 godzin. rano odpalił bez problemu (stał w garażu). rozrusznik kręcił ale ten nie chciał odpalić.(i tu mój błąd- męczyłem go aż akumulator padł.) obecnie samochód został zaholowany do garażu. nadal nie chce odpalić...po mimo podładowania akumulatora ale zachowuje się tak jak by akumulator był padnięty.?
    proszę o szybką odpowiesz.
  • Admin grupy Samochody
    Rozrusznik zajechałes.Paliwo jakie -zimowe?Świece żarowe grzeją?Sprawne?Bezpiecznik świec sprawny?
  • Poziom 2  
    dzięki za odp.
    a więc.rozrusznik idzie do sprawdzenia(albo remont albo nowy. to pewnie) paliwo- wiesz na stacji na której się tankuję nie ma info. czy to zimowe czy letnie. a już tym bardziej opcji że lejesz zimowe albo letnie.co do świec żarowych to nie wiem.?:cry: bezpiecznik świec? a gdzie to ja znajdę? tam gdzie reszta bezpieczników.??
  • Poziom 19  
    jezeli przebieg "oryginalny" to sprawdz rozrusznik, wymien filtr paliwa (koniecznie) i swiece zarowe...

bedzie dobrze
  • Admin grupy Samochody
    Bezpiecznik świec w okolicach akumulatora w plastikowej obudowie(wygląda ]jak cienka blaszka -przykręcona na dwie śrubki}Znajdziesz po 'przewodzie ze świec.Świece żarowe koniecznie sprawdz.
  • Poziom 24  
    witam

Radze wstrzrymaj się z naprawą czegokolwiek do chwili gdy wróci dodatnia temperatura chyba ,ze autko stoi w warsztacie ogrzanym .
    Skoro palił ci 8 h wczesniej to swiece żarowe są dobre ,mało prawdopodobne żeby wszystkie padły :idea:,w moim miałem kiedyś 2 swiece zarowe sprawne i jeszcze palił ale gdy padły te ostatnie dwie to już nie odpalił nawet ,a było to lato :idea:
  • Poziom 12  
    Nie chcę być złym prorokiem ale moim zdaniem przy tym przebiegu i roczniku to już kompresja siada i tu jest pies pogrzebany i moja rada przed wymienieniem czegokolwiek na nowe i wpędzeniem się w koszty sprawdź kompresję.
  • Poziom 2  
    a więc tak...rozrusznik jest dobry(tak pow pan który go spr.-wziął za to 5zł.;/) bezpieczniki świec są całe nic się z nimi nie działo. a damochód jak nie chce chciał odpalić tak nie chce. próbowaliśmy go podgrzać(żelazkiem podgrzaliśmy miskę olejową, zrobiliśmy "kopcia" żeby dostał ciepłe powietrze. i podgrzaliśmy filtr paliwa. a i wymieniliśmy akumulator praktycznie na takiej samej mocy ale z astry 1,7td.)i nic. nadal to samo.;/
    wtedy sprawdziliśmy bagnet od oleju- zupa, masło.
    wiec co? olej do wymiany i filtr oleju.?
    świec żarowych i filtra paliwa nie wymieniałem.(jeszcze)
    kompresja?- no to już chyba wyższa szkoła jazdy niż zwykły domowy garaż.?
  • Poziom 24  
    Zastanawiam się co znaczy określenie :
    "wtedy sprawdziliśmy bagnet od oleju- zupa, masło":?:

ciekawe co twoj mechanik chciał osiągnąć podgrzewając elementy silnika :?::?:

:
    podgrzaliśmy miskę olejową, zrobiliśmy "kopcia" żeby dostał ciepłe powietrze. i podgrzaliśmy filtr paliwa.

Pomyśl tylko przez chwile sam ,skoro masz wode w paliwie czyli w zbiorniku w przewodach i rurkach czy pompie wtryskowej ,to co ci daje podgrzewanie misy olejowej albo filtra paliwa:!::?::?::D,szkoda ,że mechanior nie wpad jeszcze na pomysł podgrzewania zbiornika paliwa :!::?::D.

moja rada poczekaj na odwilż i autko samo odpali potem wymien paliwo filtr paliwa i przedmuchaj cały układ paliwowy:D
  • Admin grupy Samochody
    Zaprowadz do mechanika zanim go spalisz.
  • Poziom 2  
    określenie "wtedy sprawdziliśmy bagnet od oleju- zupa, masło" oznacza że na bagnecie olej tak wyglądał. nie skraplał się z bagnetu.

"ciekawe co twoj mechanik chciał osiągnąć podgrzewając elementy silnika" chyba normalne że jak się podgrzeje silnik to ma lżej odpalić.?
    a skąd wiesz że jest woda w paliwie, przewodach i pompie wtryskowej.??
    podgrzanie misy olejowej daje pewnie to że olej się robi cieplejszy co daje mu lepsze właściwości a tym bardziej że to było masło.

"Zaprowadz do mechanika zanim go spalisz." przepchnij 1,5 tony przez drogę krajową gdy na dworze śnieg i -15 stopni. spalić.? nieee...jeszcze się przyda.

na chwilę obecną samochód już jeździ. odpaliliśmy go wstawiając w kanał pod którym stał "kozę" napaliliśmy w niej stała tam ze 1,5 -2 godz. samochód przykryliśmy plandeką żeby ciepło nie uciekało i odpalił.nie chętnie ale jednak. po nagrzaniu oleju spuściliśmy go. i zalaliśmy nowy. i w sumie to dużo pomogło. samochód był jeszcze przepalany w nocy i w dzień odpalił bez problemu. za drugi dzień zmieniliśmy jeszcze filtr oleju i samochód działa. teraz do wymiany idzie filtr paliwa i świece żarowe.
    ogólnie temat uważam za zakończony.
    osobom które udzieliły mi jakich kol wiek informacji,pomocy lub doradziły dziękuję bardzo.:)