Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX 6110 - Samsung clp-300 - biała kartka po czyszczeniu

30 Lis 2010 22:00 1842 3
  • Poziom 24  
    Witam serdecznie. Mam pytanie. Mam drukareczkę Xerox 6110 która drukowała w paski. Jako że temat był poruszany na forum wyczytałem aby wyczyścić moduł bębna. Rozebrałem więc poszczególne kasety. Toner w nich był strasznie skawalony jakby w grudkach. Wysypałem więc wszystko i wyczyściłem, złożyłem do kupy. Rezultat jest taki że teraz z drukarki wychodzą puste kartki. Czy te kasety trzeba wstępnie zasypać tonerem czy jest jakiś proces kalibracji? Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 21  
    Witam,
    Niech ktoś mnie poprawi jesli się mylę, bo akutar z tymi drukarkami mam mało do czynienia. O ile dobrze kojarze to jako materiały jest sam toner i osobno na 27tyś moduł bębna razem z modułami wywołujacymi. Jak dobrze rozumiem opróżniłęś i wyczyściłeś moduły wywołujące przy bębnie i złozyłęs je puste. Potem wsadziłęs tonery i teraz masz białe kartki ?
    Jeśli tak to na logikę nie ma to prawa już działać. W wywoływaczkach fabrycznie znajduje się nośnik, czyli materiał przekazujący toner na bęben. W tonerze sa jedynie minimalne jego ilości które powinny uzupełnić brak nośnika który się też zużywa. Samym tonerem się nie podrukuje. O ile mnie pamięc nie myli były posty ale mówiły jedynie o czyszczeniu listwy i rolki a nie usuwaniu wszystkiego. O ile tak właśnie zrobiłeś i wyczyściłeś wszystko do zera to obawiam się że jest już po sprawie.
    Oczywiście tak jak pisałem mało znam ten model więc jesli się mylę prosze kolegów o korektę.
  • Poziom 24  
    To dziwne że to wszystko się tak skawaliło że można było wyciągać pojedynczko 5mm gródki które były dość twarde. No nic czekam na potwierdzenie tego co mówisz. Właśnie sprawdziłem jeszcze raz ten nieszczęsny bęben. W miejscach gdzie jest wlot tonera do kasety na wałku jest już toner i drukarka w tych miejscach drukuje. To jak to w końcu jest?
  • Poziom 21  
    Jeśli się mylę co do procesu w tej drukarce to nie masz się co martwić, chwilę czasu zajmuje zanim zostanie dodozowana odpowiednia ilość toneru do całego układu.