Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 124 nie gaśnie po przekręceniu stacyjki

Ilware 30 Nov 2010 22:30 3970 5
    Ilware
    Level 10  
    Witam,

podczas remontu wyżej wspomnianego mercedesa wyszła mnie taka awaria, a mianowicie po przekręceniu kluczyka samochód nie gaśnie.W wężykach jest podciśnienie, stacyjka działa. Jak wężyki zepnę złączką to dopiero wtedy silnik gaśnie ale po upływie około 15s. Nie chce tak długo trzymać wyłączonej stacyjki bo boję się że spalą się diody na alternatorze, a gaszenie "przyduszając" go rozwali szybko sprzęgło.Silnik gaśnie bez problemu na dźwigni awaryjnej.Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam Adam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kkknc
    Level 43  
    Sprawdź dokładnie czy nie masz przetartych wężyków. Podłącz przewód bezpośrednio do gaszenia pompy wtryskowej i zassij ustami, jak wtedy gaśnie?
    Ilware
    Level 10  
    Wtedy gaśnie bardzo dobrze, nie znalazłem żadnego przetartego ani uszkodzonego przewodu, robiłem różne obejścia żeby wyeliminować uszkodzone wężyki i nic nie znalazłem
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Brak podciśnienia, popatrz na wężyki od regulacji świateł, zobacz czy jest podciśnienie na wężyku idącym do zaworka w stacyjce, hamulce rozumiem są ok? Przy serwie nie ma nieszczelności? Zobacz pod tylnym siedzeniem jeśli masz zagłówki składane. Tam jest zawór od sterowania zagłówkami.
    hollow
    Level 20  
    zaślep wszystkie podciśnienia i zostaw tylko to od gaszenia, wtedy będziesz wiedział czy ten obwód jest ok. No i przydałby się wskaźnik jakiś żeby sprawdzić wartość podciśnienia powinno być w granicach -450mmhg