Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II jakie żarówki najlepsze H7 i H1

30 Lis 2010 23:26 12696 4
  • #1 30 Lis 2010 23:26
    1555397
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #2 01 Gru 2010 01:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #3 01 Gru 2010 10:10
    1555397
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Gru 2010 13:07
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Jeśli chodzi o żarówki to wybór jest ogromny i zależy od uznania właściciela, przywiązania do marki itp. Mogę tylko powiedzieć jakich unikać:) Mianowicie nie należy stosować żarówek o podwyższonej mocy np 100W. Instalacja nie jest przystosowana do takiej mocy to raz a dwa są niezgodne z przepisami. Z początku będą ładnie świeciły waląc po oczach nadjeżdżającym z przeciwka. Po niedługim czasie zaczną się problemy z bezpiecznikami, przekaźnikami i samym włącznikiem świateł. Same lampy też mogą zacząć korodować. Nie polecam też chińszczyzny z marketów. Ja używałem w poprzednim aucie żarówek włoskich Magneti Marelli. Dokładnie nie pamiętam co to był za model na pudełkach pisało Blue. Dawały bardzo ładne lekko niebieskawe światło. Posiadały atest i nie oślepiały. Byłem z nich naprawdę zadowolony. Chodziły u mnie 1,5 roku i z nimi sprzedałem auto. Teraz mam zamontowane OSRAMY model +30% światła. Jeżdżę na nich już rok i też nie narzekam. Podstawową sprawą jest jednak stan stan samych reflektorów i poprawne ustawienie świateł. Warto też sprawdzić spadki na przewodach do lamp. Z czasem się przegrzewają i światła gorzej świecą. Jednak wydaje mi się że Laguna II jest jeszcze na to za "młoda":) no chyba że ktoś kiedyś jeździł na mocniejszych żarówkach...

0
  • #5 03 Gru 2010 13:34
    pawcio013
    Poziom 12  

polecam osram night breaker, cena w miarę przystępna w porównaniu do philpsa a i żywotność niezła. A różnica w porównaniu z jakimiś zwykłymi jest dobrze odczuwalna. pozdrawiam

0