Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polonez caro plus 99r. problem z nadmuchem

mario27n 01 Gru 2010 06:14 1929 6
  • #1 01 Gru 2010 06:14
    mario27n
    Poziom 2  

Witam wszystkich mam problem z poldkiem a dokładnie z nadmuchem po przełączeniu na ciepło nadmuch słabnie temp silnika jest ok temp z nawiewów też jest ok tylko słabo dmucha o przełączeniu na zimne nadmuch też nie ma rewelacji. Co może byc przyczyną tego problemu bo filtra kabinowego to on nie ma.

0 6
  • #2 01 Gru 2010 07:28
    Brauniack
    Poziom 27  

Witaj

Od jak dawna masz taka sytuacje? i co to znaczny nadmuch słabnie. Może masz nieszczelności między nagrzewnicą a wylotami ciepłego powietrza i gdy załączasz nadmuch ciepłego powietrza to one leci nie wprost do kratek wylotowych tylko po drodze "ucieka".

pozdrawiam

0
  • #3 01 Gru 2010 11:30
    Zico63
    Poziom 37  

Zmniejsza prędkość wiatraczek czy kręci jednostajnie a powietrze znika? Jak spadają obroty to albo ten elektroniczny klawisz w konsoli (naprawa chyba nieopłacalna) albo silniczek się zaciera.

0
  • #4 01 Gru 2010 11:40
    igorek83
    Poziom 24  

Sprawdź ładowanie w aucie

0
  • #5 02 Gru 2010 05:17
    mario27n
    Poziom 2  

Nadmuch poprostu słabo dmucha na ciepłym jak przełącze na zimne jest troche lepiej. Ładowanie w aucie jest książkowe 14,2 14,4 V dmuchawa chodzi bez zarzutów. czy to może byc problem ze sterowaniem popciśnieniowym nadmuchami że ich nie ustawia tak jak mają byc tak mi jeszcze to przyszło do głowy

0
  • #6 02 Gru 2010 07:31
    Brauniack
    Poziom 27  

To znaczy co masz na myśli mówiąc o sterowaniu podciśnieniowym nadmuchu? Czy masz tak od jakiegoś czasu czy tak zawsze było? Moim zdaniem taka sytuacja jest normalna że masz mniejszą siłę wylotu ciepłego powietrza. Jaką masz tempertaturę silnikna? może coś się dzieje z termostatem jest np. cały czas otwary i dlatego silnik nie osiąga właściwej temperatury.Sprawdź jeszcze poziom cieczy chłodzącej. Pozdrawiam

0
  • #7 03 Gru 2010 19:41
    mario27n
    Poziom 2  

Dzięki z podpowiedzi ale wszystko jest w normie termostat nowy, a siła nadmuchu jest dużo słabsza w porównaniu do innych polonezów. A co do tego sterowania to chodziło mi o przełanczaniu pomiędzy nadmuchem na szybe a innymi pozycjemi no nie wiem tylko to mi zostało do sprawdzenia.

0