Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Uno 1.4 ieS problem z elektryką (kierunkowskazy)

01 Gru 2010 08:57 2259 6
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem ze zbyt szybkim miganiem kierunkowskazów. Problem pojawia się przy włączonych światłach i przy wciśnięciu pedału hamulca. Przy wyłączonych światłach jest ok. Sprawdzałem przerywcz ale jest ok. Czyściłem styki pod akumulatorem ale to też nic nie dało. Dodam że wszystkie 6 zarówek od kierunkowskazów świeci się słabym (bardzo słabym ale zauważalnym) światłem gdy mam włączone światła mijania lub drogowe. Szukałem na forum ale te odpowiedzi które znalazłem nie rozwiązały problemu :cry:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masa, masa i jeszcze raz masa
  • Poziom 9  
    Masa tylko co jest nie tak? Pod akumulatorem styki wyczyściłem więc problem z masą powinien zniknąć ale jednak dalej jest
  • Poziom 19  
    Jak kolega wyżej już wspomniał gdzieś brakuje masy i układ dzieli ją na wszystkie odbiorniki. Sprawdź w każdym z reflektorów przewód masowy.
  • Poziom 37  
    Brak masy występuje (przy tych dokładnie, charakterystycznych objawach) we wtyku lamp tylnych. We Fiatach to przewód czarny, to jego styk z blachą musi być pewny!
    Na przykład w Golfach jest to temat dyżurny i właśnie jeśli wystąpi to po naciśnięciu STOP - sprawa jest w lampach tylnych ( to à propos postu niżej, a nie chcę "nabijać" postów).
    Na forach temat występuje też jako "choinka" :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tu akurat będzie problem z masą lamp przednich. Chyba, że żarówki kierunkowskazów żarzą się także po włączeniu świateł pozycyjnych.
  • Poziom 9  
    Proble już rozwiązałem. Sprawdziłem masy z przodu i kostki były ok ale za to styki masy w obydwu lampach z tyłu były zbyt szeroko rozszerzone i nie łączyły dlatego miałem choinkę. Dzięki wszystkim za porady