Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie tablety 7 cali, Coby Kyros MID7015 i MID7005

lukasker 01 Gru 2010 09:36 9784 5
  • Tanie tablety 7 cali, Coby Kyros MID7015 i MID7005Tanie tablety 7 cali, Coby Kyros MID7015 i MID7005 Firma Coby USA wprowadziła do sprzedaży dwa tanie tablety z Androidem model Kyros MID7015 i MID7005. Urządzenie mają ekran o wielkości 7 cali, o rozdzielczości 800x480, 4GB wewnętrznej pamięci, WiFi, port USB wbudowany głośnik oraz slot kart microSD. W środku znajdziemy system Android 2.1 oraz procesor Telechips TTC8902 800MHz, który ma zapewniać poprzez port HDMI płynne odtwarzanie wideo 1080p i 720p. Jedyna różnica między tabletami to inny wygląd tabletu MID7005 (drugie zdjęcie) i inny procesor ARM1176 800MHz. Tablet ten jest niezwykle podobny do CherryPad America kosztującego $188. Oba tablety można kupić w cenie około 250 dolarów.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2900 postów o ocenie 146, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    vaupe115
    Poziom 10  
    Widać, że zaczyna się powoli boom na urządzenia multimedialne typu MID.
    W tym momencie ceny tego typu sprzętu są dosyć zaporowe - np. iPad czy Samsung GalaxyTab.

Dzięki takim firmom można dostać sprzęt podobnej klasy, po bardziej atrakcyjnej cenie.
    Fajnie taki sprzęt wygląda, jest funkcjonalny (posiada wi-fi, czyta e-booki, itp.), fajnie by było mieć coś takiego.

Widać, że na alledrogo też już zaczynają się pojawiać tańsze MID-y:
    np. taki MID Vordon 7" (przykładowa aukcja Link).
    Wygląda całkiem ciekawie.

Według opisu podanego przez producenta sprzęt wydaje się nie najgorszy.

Przy porównaniu ceny/jakości/parametrów do innych producentów urządzenie to wydaje się bardzo ciekawą alternatywą.
    Jak widać minusem jest mała pamięć wewnętrzna (dobrze, że jest wejście na karty microSDHC), rozdzielczość oraz dla niektórych to, że sprzęt jest z chin (ale z drugiej strony co teraz nie jest).

Ciekawe jak taki sprzęt spisuje się w rzeczywistości.

Niestety jak na razie brak środków uniemożliwia mi zakup czegoś takiego, może za jakiś czas ceny nie będą tak zaporowe, ew. rozważę jakąś tańszą alternatywę.
    Tylko pytanie, czy warto ?
    Może lepiej zainwestować raz a porządnie w sprzęt znanego producenta ?
    zibi84
    Poziom 9  
    ja akurat jestem szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu Vordon i jestem bardzo zadowolony jakość tego tabletu jest naprawdę ok, brakuje tylko multitoucha ale po za tym jestem zadowolony, cena ok jak na taką jakość, uważam , że w niczym nie odbiega od innego firmowego
    kiciak88
    Poziom 11  
    Możesz napisać coś więcej, jak z zasięgiem WiFi, czy odczuwalnie procesor faktycznie ma 800 MHz? O jakości np telefonów czy GPS za ta cenę to akurat czytałem, że jest OK.

pozdrawiam
    ganela
    Poziom 10  
    Podłączam sie do powyższego pytania
    pawel.tomczyk
    Poziom 1  
    ten coby kyros 7015 da sie kupic w polsce, na alledrogo jest za 499zl brutto tyle ze pod nazwa tablet cobra, i ma lepsza specyfikacje niz ten vordon, po za tym ten vordon jest wysylany z chin... dolicz do tego 23% VAT i miesiac czekania... powodzenia... moj kolega kupil taki wynalazek i mu zatrzymali towar na granicy, i jeszcze problemow sobie narobil