Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę kupić CB radio - proszę o propozycje, opinie

01 Gru 2010 12:05 3676 5
  • Poziom 9  
    Witam,

chcę kupić CB radio do Seata Leona 2002r silnik 1,9tdi. Jestem kompletnie niezorientowany w tym temacie dlatego myśle iż specjaliści w tym temacie na pewno mi pomogą coś wybrać.
    Po pierwsze - cena radia z anteną do 350zł + montaż
    Po drugie - samochód używany jest do codziennego użytku, ale czesto pokonuję trasy 300km, także chciałbym aby był dobry zasięg "niekoniecznie przez pół Polski":)
    Po trzecie - zdejmowana antena - na magnes
    Po czwarte - radio niewielkich gabarytów, tak aby zmieścilo się w schowku pod kierownicą - zorientowani bedą wiedziec

Bede wdzieczny za podanie jakis przykładowych zestawów spełniających moje wymagania.

Jestem z Łodzi, wiec jesli ktoś zna jakiś sprawdzony i niedrogi serwis, który mi to zamontuje to proszę o podanie adresu czy telefonu.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
  • Poziom 19  
    Stary dobry President Harry I lub Johnny I. Osobiście nie widzę nic lepszego o przyzwoitych wymiarach i cenie. Współczesne radia to już nie to samo niestety. Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Przy kupnie CB radia nie ma znaczenia rocznik samochodu ani tym bardziej pojemność silnika.

Dwa "piętra" niżej jest temat Jakie radio CB do 200zł i antena do 100zł? Niestety nic innego się nie da wymyślić.
    Ze swojej strony mogę dodać, że 350zł to jest stanowczo za mało jak na CB + antena. Wygrzeb jeszcze parę złotych i kup Harry lub Johnny jak radzi Kol. darkonel i antenę Santiago 600.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 28  
    Chyba totalne minimum ze współczesnych radyjek to Alan 78 lub 48. Poniżej tego poziomu bym nie schodził... President niestety drogi... ale u mnie President Lincoln działa już 14lat bez żadnej awarii. Ufam tej marce.
    Tańsze szumofony działają tak wyśmienicie, że np jeden gość nadaje w FM, drugi w AM i swobodnie ze sobą rozmawiają... SZOK.

Ogólnie kolego to musisz troszkę poczytać bo ciężko coś doradzać nie znając upodobań. Ale weź pod uwagę to aby sprzęt miał filtr ANL lub NB. Raczej omijaj TTI, Magnumy, Unideny (choć ostatnio ludziska piszą, że się poprawiły). Liderem CB był i jest President, no i dawne ALany. Np Alan 28 czy 18 - osiągają ceny większe niż nowe mydelniczki - o czymś to świadczy.

Co do anteny - jak najdłuższa jeśli Ci to nie przeszkadza (świst już przy 80km/h, kłopotliwe ukrywanie anteny - szczególnie gdy jest nieźle ociapana błotem lub po prostu mokra). Ale za to dużo lepsza jakość łączności niż przy króciakach.
    Krótkie anteny to minimum ok 70-80cm. Te mniejsze to już mają superniską sprawność.
  • Poziom 9  
    Jeżeli byłbyś zainteresowany radiem Johnny I, lub uniden 520 z mikrofonem Kpo nm452 z wzmocnieniem i anteną president missouri lub hustler ic 100, to pisz na gg 9417707 lub pw.
  • Poziom 9  
    Witam,

dziekuje wszystkim za opinie i rady. Wybrałem unidena 520. Zamykam temat.