Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Standard HDMI 1.3 co to jest? LE40C650 Samsung

szym0n 01 Gru 2010 13:12 3054 6
  • #1 01 Gru 2010 13:12
    szym0n
    Poziom 10  

Witam
    1) Czy może mi ktoś wytłumaczyć co to jest standart HDMI 1.3 i co go posiada?
    Chcę kupić TV w opisie którego jest informacja że aby działało złącze HDMI musi być conajmniej 1.3
    2)Czy wystarczy kabel HDMI obsługujacy 1.3 czy nadajnik ( w tym wypadku dekoder cyfy lub polastu) też musi nadawać w standardzie 1.3
    3)Może ktoś wie (bo ani konsultanci cyfry ani polsatu) nie wiedzą które z ich dekoderów jaki mają standart HDMI.

Edytując dodam że zamierzam kupić samsunga LE40C650 i pytanie do osób które go mają-jakie dekodery macie podłączone do niego przez HDMI?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Paweł

0 6
  • #3 01 Gru 2010 13:46
    szym0n
    Poziom 10  

Witam
    Na 1 pytanie znam juz odpowiedź-dzięki
    Co do drugiego to wiem że nie wystarczy kabel HDMI 1.3
    Pozstaje numer 3..

0
  • #4 01 Gru 2010 14:03
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Dekodery Polsatu z oznaczeniem HD posiadają wyjście HDMI i nie spotkałem TV ( nowe ) aby miały problemy z dekoderami Polsatu.

0
  • #5 01 Gru 2010 14:05
    gem58
    Poziom 15  

Prawdopodobine ten TV wymaga HDMI w wersji 1.3 do realizacji funkcji Anynet+, czyli inaczej mówiąc Samsungowej implementacji HDMI CEC pozwalającej na interakcję urządzeń przez HDMI bez ingerencji uzytkownika oraz sterowanie wszystkimi urządzeniami z jednego pilota. Raczej nie podejrzewam aby za pomocą swoich dwóch głośników realizował Dolby TrueHD :)

A zatem jeśli chodzi Ci o to czy TV będzie poprawnie wyświetlał obraz przez HDMI to oczywiście będzie, co najwyżej nie zadziała Ci funkcja Anynet+.

Jeśli zaś koniecznie zależy Ci na tej określonej funkcji to znalezienie dekodera który będzie w pełni współpracował jest cięższą sprawą, zwłaszcza jeśli nawet technicy nie wiedza w jakiej wersji mają HDMI.

Wiem natomiast ze Samsung robi dekodery dla Cyfrowego Polsatu to jest szansa że tam jest wsparcie dla Anynet+.

0
  • #6 01 Gru 2010 14:09
    szym0n
    Poziom 10  

Dokładny opis w instrukcji jest taki

"W przypadku podłączenia urządzenia zewnętrznego, takiego jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik x telewizji kablowej / zestaw telewizji satelitarnej (STB), które obsługuje standard HDMI w wersji starszej niż 1.3,telewizor może działać nieprawidłowo (np. nie będzie wyświetlany obraz lub emitowany dźwięk, obraz będzie migać, wyświetlane będą nieprawidłowe kolory).

0
  • #7 01 Gru 2010 17:15
    gem58
    Poziom 15  

Piszą tak w instrukcji chyba z nadgorliwości bo nie spotkałem się nigdy żeby instrukcja dekodera zawierała więcej informacji o HDMI nad to że złącze jest obecne:)

Moim zdaniem zadziała bez problemu, ale ja widziałem ten telewizor w działaniu tylko na dekoderze kablówki cyfrowej Aster.

Jeśli masz obawy to polecam wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę i po prostu opowiedz o swoich wątpliwościach sprzedawcy/monterowi. Poproś o test dekodera (przed podpisaniem umowy) lub jakąś rękojmię, bo skoro producent odbiornika stawia takie wymagania a dostarczyciel sygnału nie potrafi z góry powiedzieć czy jego sprzęt te wymagania spełni to chyba powinien dać Ci prawo do darmowego testu.

0