Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb I r2005-fotel elektryczny kierowcy nie działa

01 Gru 2010 15:16 6248 2
  • Poziom 2  
    Mam prośbę o pomoc. Przestał działać fotel kierowcy z pamięcią. Sprawdziłem moduł komfortu (tak jak w Passat B5) jest do wymiany, skorodowane styki i obłamana jedna końcówka w gnieździe modułu. Fotel "fiksował" wcześniej - pomagało odłączenie akumulatora na minutę, dwie. Teraz "sposób" nie działa. Przy okazji sprawdzania modułu wytestowałem drugi sposób -odłączyłem i podłączyłem wtyczki dochodzące do fotela z wiązek (2 z 3 mi się udało) i ...fotel zadziałał, ale na chwilę. Potem znowu to samo. Wiem z instrukcji, ze jest "gdzieś" zamontowany "bezpiecznik automatyczny" do szyb i foteli elektrycznych, ale ..nie wiem gdzie jest i jak sprawdzić jego działanie!!!!! Może ktoś mi pomoże!!! Przeszukałem całe forum elektrody, skody i vw passat, ale...nic nie znalazłem w tym temacie
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam. Miałem taki przypadek. Wymiana bezpiecznika, sterownika nic nie dała. Problemem były przewody zasilające silniczek regulacji oparcia. Przetarte były do ramy fotela, powodowały skoki napięcia i zawieszały sterownik. Radzę sprawdzić dokładnie całą instalacje fotela.
  • Poziom 2  
    dziekuję bardzo za informacje.pozostaje demontaż fotela...
    Zrobię to wymieniając moduł komfortu i...przywracając oświetlenie wnętrza ....padło dzisiaj...no cóż, prawo serii:(, zresztą normalne jak się zaczyna cokolwiek dziać z modułem i poruszy się wiązki, to potem ...leci po kolei wszystko..
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
    Jacek