Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec 2-funkcyjny Ariston słabo grzeje wodę do mycia.

Staszek49 01 Gru 2010 16:42 3082 1
  • #1 01 Gru 2010 16:42
    Staszek49
    Poziom 33  

Nazwa pieca jw. typ EGIS 24 FF, używany przez jeden sezon grzewczy, słabo grzeje wodę do mycia, ale poprawnie działa jeśli chodzi o ogrzewanie mieszkania. Osoby, którym wynająłem mieszkanie skarżą się na niezbyt ciepłą wodę do kąpieli. Z uwagi na początek sezonu grzewczego - trudno się spotkać z serwisantem, a w szczególności dopasować termin dogodny serwisantowi i osobom wynajmującym. Przeglądałem stosowne forum, gdzie m.in. dowiedziałem się, że powodem słabego grzania wody do kąpieli może być zatkany tzw. prysznic-sitko, co mnie przekonuje. Spróbuję wyczyścić sitko lub zmienić na nowe. Jeśli jestem w błędzie, to proszę o informacje na powyższy temat, za które z góry dziękuję.

• #2 01 Gru 2010 20:56
    kreslarz
    Poziom 35  

Odkręć sitko i sprawdź na samym wężu. Jeżeli przepływ wody będzie bardzo duży, to tu jest przyczyna - piec nie nadąża grzać wody, która przychodzi z zewnątrz bardzo zimna, o wiele zimniejsza niż latem. Pomaga zdławienie dopływu na zaworze dolotowym wody do kotła. Jeżeli to nie pomoże, to prawdopodobnie zakamieniony wymiennik.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME