Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Navara 2.5di, 133kM, kontrolka "check engine&quo

01 Gru 2010 19:49 6101 9
  • Poziom 9  
    Mam problem, po 20 sekundach od zapalenia wyświetla się kontrolka "check engine". Silnik traci moc, nie wchodzi na obroty. Samochód był podpięty pod komputer (błąd w czujniku, został wymieniony, zachowanie samochodu bez zmian). Miał ktoś może taki problem?
    Jakieś sugestie co do rozwiązania?
    Samochód bardzo mocno dymi na biało i czuć olej napędowy w spalinach.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaki czujnik był wymieniany i jaki jest błąd? Wiązka sprawdzona?
  • Poziom 9  
    cześć
    wymienione czujniki: położenia wału, przed filtrem powietrza, podciśnienia turbo sprężarki. po wymianie czujników nie skasowałem błędów.
    wiązka jeszcze nie sprawdzona- jutro samochód idzie na diagnostykę, będę również znał błędy tylko one są zakodowane przez serwis nissana i tak naprawdę nie wiele mi to powie.
    masz jakieś sugestie? z góry wielkie dzięki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ważne jest abyś zapisał jakie to błędy.
  • Poziom 9  
    właśnie wróciłem ze stacji diagnostycznej, u nas nie mają oryginalnych kodów nissana i diagnosta podał następujące błędy: 0077 P7_F/ INJTIMGFB, 0047 CKP SEN/CIRCUTI, 0073P3_PUMP COMMLINE czy możesz mi coś doradzić w tym temacie, pzdr
  • Poziom 9  
    wiązka spr- jest dobra
    nikt nie pomoże? jakieś pomysły? może ktoś ma te kody? pzdr
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam 0077 problem z wtryskiem nieokreslony ktory (uwazam ze 3),0047 bledne dzialani sensora polozenia walka rozrzadu,0037 za niskie cisnienie na magistrali zasilania paliwem (sporadyczne).Pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ewidentnie problem za bogatej mieszanki, przydałoby się podpiąć oscyloskop i zerknąć na wysterowania wtrysków oraz na sygnał z czujników położenia wałków. Warto by też zmierzyć kompresję. Może problem z zaworami? Auto powinno trafić na wnikliwą diagnostykę, samo odczytanie błędów niestety nie wystarczy.
  • Poziom 9  
    guard10 napisał:
    Witam 0077 problem z wtryskiem nieokreslony ktory (uwazam ze 3),0047 bledne dzialani sensora polozenia walka rozrzadu,0037 za niskie cisnienie na magistrali zasilania paliwem (sporadyczne).Pozdrawiam

wtryski sprawdzone i wszystko ok z nimi..dzięki
  • Poziom 14  
    Pomiar ciśnienia sprężania może dużo wyjaśnić .