Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma LG42PG3000, bialy obraz i kod na ekranie.

01 Gru 2010 19:52 4849 26
  • Poziom 33  
    Dobry wieczór Panowie, delikwent jak w tytule. Po włączeniu do sieci zapala się białe
    tło oraz wyskakują cyfry V3.08.1. Wygląda to na blokadę przed dziećmi. Nie reaguje na pilota. Próbowałem metodami tradycyjnymi dostać się do menu serwisowego ale nie można wejść. Pilot jest od innego LG 42' ale LCD więc albo zły pilot albo źle wchodze w serwis, ktoś miał do czynienia z tym kodem wcześniej?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    w instrukcji do ww. modelu jest na końcu sekcja programowanie pilota, sprawdź może ten pilot da się zaprogramować, tak aby działał z twoim urządzeniem.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Ten kod to wersja oprogramowania.
  • Pomocny post
    Moderator
    W tryb tutaj wchodzisz trzymając ok. 10s. przycisk "MENU" na pilocie + "MENU" na panelu Tv. Dioda led powinna reagować na naciskanie.
  • Moderator
    Lisku pamiętasz o zasadach? Jeżeli masz coś do powiedzenia o firmware, to napisz to konkretnie tu i teraz.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Lub ktoś się "bawił" i właczył opcję < white wash >

Wtedy w tr. serwisowy : Menu i Menu (dłużej jak 8s)
    zapyta się o hasło: 0000
    potem w opcjach trzeba znależc ..... (czytaj instr.użytkownika jest na stronie LG)
    lub poniżej

Warto poczytać ,a nuż się przyda (translacja ze szedzkiego na ang.) o tej serii plasm

Załącznik usunąłem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html p. 4 [bogred]
  • Poziom 33  
    Dzięki koledzy za pomoc. O MENU+MENU wiem tylko przytrzymywałem za krótko i nie mogłem wejść w serwis. Teraz udało sie wejść, dioda na telewizorze reaguje na pilota ale znowóż nie da sie zmienić żadnych opcji tym pilotem. Na menu są następujące opcje:

-System control

-POWER OFF HISTORY
    -SERIAL NUMBER
    -Channel recover
    -Panel Option,

jednakże nie da się nic zmieniać tylko stoi w -System Control. Nie ma też możliwości wpisania hasła. Spróbuje z innym pilotem jutro i dam znać czy są jakieś zmiany.
  • Moderator
    Spróbuj czy posłucha z klawiatury. Skromnie zapytam jeszcze czy napięcia masz poprawne?
  • Poziom 33  
    Dzieki Radstat. Skromnie się przyznam, że jeszcze nie rozbierałem go, ponieważ z góry założyłem, że to child lock lub padnięte oprogramowanie ale jutro sprawdzę go dokładnie. Ponadto na 100% ten pilot jest kompatybilny z tą plazmą, jedynie się różni jednym przyciskiem od oryginału TV zamiast RATIO (u góry z lewej). Po wejściu w serwis nie reaguje na żadne przyciski ale kontrolka na przodzie pomiguje. Jeśli jutro okaże sie, że wszystkie napięcia OK, spróbuje 'zapodać' mu nowy soft, a jak nie pomoże to czeka go serwis-podmiana MAINa, hej. (aha, z klawiatury też 'dead').
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam.
    Spróbuj Zbyszku EXIT na pilocie zwykłym lub INSTOP na pilocie serwisowym, jest jeszcze opcja że po jakimś czasie samo zniknie ale nie wiem po jakim.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Nic nie pomaga nie reaguje na zadne przyciski... Czy ktoś może ma firmware do niego?

Dodano po 58 [minuty]:

Teraz pomierzyłem napięcia, i wszystkie są prawidłowe. Nieciekawe rozwiazanie w tym LG: Y-sus i Z-sus są ulokowane na jednej płycie. Kolega ma chyba mainboard do niego więc chyba po prostu podmienię płytę.
  • Poziom 10  
    i jak, udało Ci się rozwiązać problem?
  • Poziom 33  
    Niestety nie, próbowałem wszystkich klawiszy na pilocie i na TV, nawet resetowałem mainboard przyciskiem na płycie, wchodzi menu serwisowe i nic, tylko kontrolka na TV miga reagując na pilota i 'zima'. Nie mam skąd wziąć tego softu, pozostaje więc serwis.
  • Poziom 33  
    Po wymianie MAINa obraz super i wszystko gra tylko przechodzę horror z ustawieniami serwisowymi. Płyta kupiona wyszła z LG50PG3000. Jest to ta sama płyta ale po zamontowaniu oczywiście 8 pikseli z prawej 'szlag trafił' Więc wszedłem do serwisu i zmieniłem MODEL NUMBER i SERIAL NUMBER do mojego TV. Nic nie dało. Zresetwałem przez CHANNEL RECOVER- nic. Wszedłem w Panel Option i zmieniałem pomiędzy AV/PC/AUTO, 'zima' dalej w PNL LOCK -Tą opcją tylko można przestawić pomiędzy LOCK/60/50 więc dalej wielkie nic. Czy ktoś z serwisantów LG jest biegły w LG serwis menu. Problem w tym, ze nie ma tu nic takiego jak PANEL TYPE zeby dało się coś zmienić...Zestaw opcji jest podany u góry -jak widać jest ich zaledwie kilka...
  • Poziom 33  
    Czy ktos posiada moze serwisowke do tego modelu?
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Co do firmware poczytaj
    Link
    i na samym dole plik: Software_download_Giude-PL1.pdf
    dotyczy plasm i lcd z 2008-2010
  • Poziom 33  
    Niestety, przeglądnąłem cały manual i nie ma tam niczego na temat zmian opcji rozmiarów obrazu. Obraz jest ustawiony na 50' a TV ma tylko 42' Na pewno da się coś z tym zrobić, skoro płyta MB jest identyczna, przecież zmiana tej opcji w sony czy samsungach jest 'dziecinną igraszką'. Możliwe, że trzeba użyć do tego pilota serwisowego?
  • Poziom 33  
    Czy ktoś może dojść po załączonych obrazkach jak można pokombinować z tymi ustawieniami aby zmniejszyć ten obraz?

Oto opcje panela:

A tak wygląda MENU SERVISOWE po otwarciu:

• Poziom 33  
    Dzisiaj dopiero zauważyłem, że odbiornik sam się nad ranem włączył ze standby. Wczoraj tez to się stało ale wydawało mi się, ze po prostu zapomniałem go wyłączyć. Możliwe, że ta płyta jest uszkodzona zatem.
  • Poziom 33  
    lisek napisał:
    Co do firmware poczytaj
    Link
    i na samym dole plik: Software_download_Giude-PL1.pdf
    dotyczy plasm i lcd z 2008-2010

Przy załączonej oryginalnej płycie kolego oczywiście software upgrade nie pomaga, bo przecież ta płyta nie reaguje na nic ale poszedłem za radą kolegi, bo i tak nie mam nic do stracenia i oczywiście ta próba okazała się porażką.

Do pozostałych użytkowników forum: Czy ktoś ma jeszcze jakąś wskazówkę co do zmiany tego obrazu? Ta płyta jest zgodna z oryginałem, więc pewnie producent przewidział jej zastosowanie w 50' 47' 42' 40' 37' PG 3000 i może nawet mniejszymi. Scaler umieszczony na niej powinien zmieniac obraz do mniejszego, no chyba, że jest uszkodzony-oczywiście.
  • Poziom 17  
    witam
    moja sugestia jest taka, że płyty SSB w wymienionych modelach są i owszem jednakowe, ale w plasmie 50" i 42" płytki logiki są różne i tu jest problem z wielkością obrazu, wydaje mi się, że jest różnica w połączeniach kabelków LVDS od strony logiki i tu trzeba pokombinować.
  • Poziom 33  
    Krzysiek210260 napisał:
    wydaje mi się, że jest różnica w połączeniach kabelków LVDS od strony logiki i tu trzeba pokombinować.
    kombinuj dalej :D :D :D

po chwili zastanowienia:.. nie kombinuj już.
  • Poziom 33  
    Krzysiek210260 napisał:

wydaje mi się, że jest różnica w połączeniach kabelków LVDS od strony logiki i tu trzeba pokombinować.

Jest taka możliwość, ciekawe jest tylko dlaczego nie ma możliwości przestawienia rozmiaru cali w opcjach serwisowych, jest tylko PANEL LOCK, 50 i 60. Przecież ostatnio np. w plazmie samsunga 50' zamontowałem tego samego MAINa z 42' i po uruchomieniu obraz był mniejszy, ale wszedłem do PANEL INCH i zmieniłem tą opcję i obraz się powiększył.
  • Poziom 33  
    Dzisiaj odkryłem jeszcze inną rzecz. MB, który zmieniałem to EAX41363701(01), bo taki był oryginalnie wtym telewizorze ale w manualu lamera na ostatniej stronie jest rysunek tej płyty i napisane jest, że siedzi tam EAX43261601. Płyta ta jest identyczna z moją i ma tylko jedno gniazdo USB więcej. Coś tu nie gra. Albo producent wstawił inną pł, albo ktoś już coś mieszał w tym TV i może dlatego siadło firmware albo po prostu można zastosować inny wariant tej płyty, niekoniecznie taki jak podano w serwisówce dla tego modelu (bo przecież na bocznym panelu telewizora nie ma otworu na dod. port USB)
  • Poziom 33  
    Witam ponownie. Okazało się jednak, że ten main miał wadę. Po wymianie pł. na jeszcze inną/ ale tego samego typu/, tv sam wybiera rozmiar obrazu po uruchomieniu i nic nie trzeba przestawiać w serwisie. Zatem pewnie uszkodzony był scaler.

Wszystkim elektrodowiczom Wesołych Świąt i dobrego 2011!