Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel VBA [ tworzenie formularza z danymi z komórek excela]

01 Gru 2010 20:42 9604 3
 • Poziom 2  
  Witam! mam następujący problem: za zadanie mam stworzyć tabelę(formularz wyboru w vba) z ciepłem właściwym różnych produktów. Wszystkie dane mam wypisane w komórkach excela. Tabela ta ma być w formie formularza vba gdzie wybierając odpowiedni produkt z comboboxa będą się wyświetlać odpowiednie dla niego dane. Moje pytanie jest następujące: Czy muszę dla każdego z tych produktów tworzyć osobny warunek If np. If combobox1="marchewka" then label1="345" & label2="134" & label3="567" itd., gdzie tych produktów jest z 50, czy mogę zastąpić to jakąś petlą ? Jeżeli tak to jaką i w jaki sposób? dane z komórek oraz formularz vba zamieszczam w załączniku. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Napracował się kolega zakładając konto dla rozwiązania swojej pracy domowej. Tyle że kolega tak się spieszył, że regulaminu nie doczytał. Proszę przeczytać punkt 16 i przedstawić nam swoją wersję rozwiązania zadania i problemy, które kolega napotkał. na gotowca proszę nie liczyć.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  W całości popieram zdanie kolegi jankolo (i żeby nie było, że ceruję się u moderatora) :D Toteż nie podeślę gotowca. Odpowiem tylko na zadane pytania.
  Cytat:
  Czy muszę dla każdego z tych produktów tworzyć osobny warunek If

  Nie.
  Cytat:
  czy mogę zastąpić to jakąś petlą

  Nie trzeba.
  Cytat:
  w jaki sposób?

  Tworzysz formularz. Umieszczasz na nim Combobox-a i Label-a. Właściwość "RowSource" Combo ustawiasz na Arkusz1!A5:A44 i tym sposobem otrzymujesz w nim liste wypełnioną danymi z Twojej tabelki. Dalej obsługujesz zdarzenie Combo zwane "ComboBox_Change", w którym to ustawiasz właściwość Caption Label-a korzystając z Cells(wiersz, kolumna).Value. Wartość kolumna to numer kolumny z której chcesz pobrać dane (zaczyna się od 1). Wartość wiersz podajesz korzystając z właściwości ListIndex ComboBox-a dodając do niej ilość wierszy różniącą index od początku listy w arkuszu.
  Uff. Ale się rozpisałem. Myślę jednak, że to powinno pomóc.
 • Poziom 2  
  Dzięki wielkie! I oczywiście nie chodziło mi o to żeby ktoś odwalił to za mnie, tylko prosiłem o wskazówkę i ją otrzymałem. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc:)