Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Chrysler na wyświetlaczu napis AMP-CLIP

rtoip 04 Paź 2004 11:27 8737 23
  • #1 04 Paź 2004 11:27
    rtoip
    Poziom 12  

Witam . Czy posiada ktoś z Was zawartość pamięci do Chryslera RDS ?Dostałem radio o klienta do naprawy ale ktoś przede mną wylutował pamięci

0 23
  • #2 04 Paź 2004 11:37
    JM Elektronik
    Poziom 19  

Podaj dokładnie model.Jest ze 20 rodzajow.

0
  • #3 04 Paź 2004 11:39
    rtoip
    Poziom 12  

model 5269486 na bazie Alpine

0
  • #4 04 Paź 2004 11:46
    JM Elektronik
    Poziom 19  

CHRYSLER P5269486 54D71204W04-0 ALPINE 51T65123W03 X24C00 smd EEPROM
    Mam wsad do 485 moze bedzie identyczny???

0
  • #5 04 Paź 2004 11:46
    rtoip
    Poziom 12  

na 1 2 3 4 wchodzi bo ten tryb znam ale po uruchomieniu po paru sekundach pisze AMP-CLIP i głośność jest na poziomie 0 . Dopiero jak wyłączysz POWEREM i załączysz jeszcze raz to głośńość zaczyna chodzić ale komunikat AMP CLIP pojawia się dalej . Poza tym radio gra

1
  • #6 04 Paź 2004 11:49
    rtoip
    Poziom 12  

jeżeli mozesz podesłać to spróbuję . Pamięć 24c00 już mam tak żę pozostaje tylko spróbować

0
  • #7 04 Paź 2004 11:49
    arttoo
    Spec od car audio

Ten komunikat w niektórych radiach oznaczał uszkodzenie końcówki mocy,może w twoim przypadku tak jest

0
  • #8 04 Paź 2004 11:51
    rtoip
    Poziom 12  

raczej nie bo radio gra normalnie a końcówki si/e nie grzeją. Podehjrzewam , ze to brak pamięci

0
  • #9 04 Paź 2004 12:04
    arttoo
    Spec od car audio

Ja stawiam na k.mocy zobacz w katalogu gdzie w koncowce jest wyjscie test i zobacz co tam jest,konsultowalem sie z moim kolega i stawia tez na konce mocy!

0
  • #10 01 Gru 2006 17:04
    Simonne
    Poziom 16  

Witam.
    Chciałem odświeżyć temat bo brak jakichkolwiek informacji o jakiś porażkach czy sukcesach a właśnie trafia do mnie takie radio.. :)
    No i problem ten sam...
    Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje,
    pozdrawiam.

1
  • #11 16 Lut 2007 04:21
    bujac
    Poziom 10  

Czy którys z kolegów znalazł może przyczynę tego nieszczęsnego uszkodzenia w postaci napisu na wyświetlaczu " AMP-CLIP" ?,jeszcze dwa miesiace temu napis pojawiał sie sporadycznie i radio grało, teraz napis widnieje cały czas,radio nie gra,a po włozeniu kasety magnetofon cały czas wariuje włączając rewers w tą i spowrotem i tez nic nie słychać w głośnikach,przelutowanie praktycznie wiekszosci elementów nie przyniosło żadnego efektu,po podłączeniu zasilania na pierwszy pin testowy układu TA8233 zarówno jednego jak i drugiego napis znika,ale dzwieków brak i szleństwa podczas włożonej do magnetofonu kasety pozostają,wygląda to chyba faktycznie na uszkodzenie tych układów TA8233 / 2sz. / ,ale zanim je wymienie może ktos ma jakies porady w tym temacie,będę wdzieczny bo powoli zaczynam tracic nadzieję na uratowanie tego radyjka.

0
  • #12 16 Maj 2007 20:15
    bujac
    Poziom 10  

Wracam do nieszczęsnego tematu "amp-clip" na wyświetlaczu,na bank nie jest to wina końcówek mocy, wstawiłem nowe i to samo,dla pewności przełożyłem całą górną płytkę / od sprawnego radia /,na której są końcówki mocy i też napis nie zniknął i żadnej poprawy więc to nie ta przyczyna,pozostaje powalczyć z dolną płytką na której jest procek i pamięć,w dalszym ciągu czekam na jakieś propozycje jak rozwiązać ten problem.

0
  • #13 28 Sie 2007 23:12
    kalimax
    Poziom 17  

Witam

U mnie były takie objawy jak pisze we wcześniejszym poście bujac, kod zrobiony ale radia głuche, następnie wymieniłem końcówki oczywiście jak sie okazało dobre na dobre...:D usterka polegała na tym że jak włączyłem głośniki to pojawiał mi się czasami AMP-CLIP. Usterka jak na dolnej płycie pod mechanizmem przy układzie 4558 koło złącza drutowego łączącego płyty górną i dolną układ IC208 podałem napięcie zasilanie z innego 4558 bo są aż trzy i radio gra bez bólu. wsad jest na downloadzie !!

POZDRO Grzegorz :D

1
  • #14 20 Wrz 2007 05:48
    bujac
    Poziom 10  

No to mnie "kalimax" zaskoczyłeś tą informacją bo sprawdzałem wcześniej wszystkie trzy wzmacniacze 4558 i wydawały sie sprawne,prześledziłem tez cały tor zasilania 8 pinu w 4558 /zasilanie / i tez nie wykazywał przerw,ale po tym co piszesz biorę jeszcze raz płytę na warsztat i zrobię mostek zasilania z któregoś z pozostałych 4558 / np IC002 / i zobaczymy jaki będzie efekt,w każdym razie duże podziękowania za wskazanie jakiegoś "światła w tunelu" bo radio cały czas leżało w częściach i czekało na jakieś działania,tak na koniec może trochę głupie pytanie,ale nie do końca zrozumiałem co miałeś na myśli pisząc na końcu swojego postu - "wsad jest na downloadzie !! " -chodzio Ci o wsad pamięci? wgrywałeś nowy po zrobieniu tego mostka w 4558 ?

2
  • #15 20 Wrz 2007 18:44
    kalimax
    Poziom 17  

Cześć

Wracając do tematu objawy były takie że niby końcówki mocy, lecz sprawdziłem były dobre, więc nie było sygnału z tego 4558, wsad o który pytasz wrzuciłem na download dla potomnych ja miałem z błędem bo był do rozkodowania, później okazało się że nie stykał mi klawisz 5 więc 4253 wyskakiwały mi 4255 i po trzech próbach masz czekania 2 godziny.Jakby co na GG

POZDR Grzegorz

0
  • #16 04 Gru 2007 19:01
    r5bmwkiller
    Poziom 10  

Witam.
    Kupiłem na Allegro radio model P04671088 na bazie Alpine do swojego Chryslera. Miało być nie sprawdzane, a po otworzeniu okazało się, że chyba jednak ktoś w Polsce w nim grzebał. Nie było do końca poskręcane no i brak pamięci EEPROM. Radio rusza po wpisaniu 1234, nie wyświetla się AMP-CLIP, ale w głośnikach cisza. Końcówki mocy dobre, instalacja w aucie też. Mostkowałem zasilanie do IC208 z obydwu układów 4558 i nie pomogło.

Czy w przypadku mostkowania musi być pamięć EEPROM???
    Jeśli tak to jaki tam powinien być scalak no i jaki wsad??? Do tego konkretnego modelu nigdzie nie znalazłem.

Pozdrawiam, Adam.

0
  • #17 04 Gru 2007 19:30
    kalimax
    Poziom 17  

Witam

Temat wraca jak bumerang, jak eeprom jest to rusza z kodem jak go nie ma to rusza z 1234, ale nie ma to nic wspólnego z brakiem głosu, jak pisałem wcześniej wymieniłem koncówki mocy z dobrych na dobre, potem wziąłem pdfa TA i patrzyłem zasilania TA i wszystko było jak w pdfie. Oczywiści na macajewa pośliniłem palec zrobiłem zworkę na głośniki zaczęły buczeć. Więc końcówki były dobre i mierzyłem układziki TA4558 również podpierając się pdfkiem tego układu. U mnie nie było zasilanie na tym układzie co wcześniej pisałem czyli na jednym układzie nie miałem zasilania pin 8 VCC więc najprościej wziąłem z drugiego od razu zagrało radyjko, może miałem akurat prostą usterkę ale radio gra do dziś.

POZDRO Grzegorz:D

0
  • #18 04 Gru 2007 22:33
    r5bmwkiller
    Poziom 10  

Myślałem, że to będzie gotowa recepta, a tu niestety - trzeba się pomęczyć. Tak jak pisałem radio było "grzebane" więc ktoś mógł już kombinować w tym temacie i coś uszkodzić. Muszę podłączyć w domu i szukać...
    Dzięki za natychmistowy odzew.
    Jak dojdę co było to napiszę.

0
  • #19 13 Gru 2007 22:23
    r5bmwkiller
    Poziom 10  

Po dokładnym sprawdzeniu końcówek mocy okazało się, że nie dostają 3V na 4pin czyli są cały czas w stanie Stand-By. Uszkodzony był tranzystor smd, który załączał to napięcie po procesorze (na dolnej płycie, obok złącza do górnej, między tranzystorem Q804 i diodą ZD201).
    Wstawiłem npn-a z demontażu +rezystor na bazę. Orginalny "tranzystor" miał pięć nóżek i chyba ktoś się go wystraszył i zrezygnował z dalszej naprawy. Od spodu na płytce nie było w tych okolicach powłoki i widać, że ktoś tam ostro badał.
    Po wymianie wszystko gra. Zworkę zasilania 4558 usunąłem - niepotrzebna.
    Pozdrawiam.

0
  • #20 19 Gru 2007 22:30
    mirekaga
    Poziom 10  

Witam
    Kalimax dzieki za pomoc, zrobiłem tak jak ty i radyjko smiga az miło Mostkowałem zasilanie do IC208 z innego układóu4558 i pomogło.
    Pozdrowionka

0
  • #21 20 Gru 2007 14:57
    kalimax
    Poziom 17  

Witam

Więc mamy do dyspozycji już opanowane dwa typy uszkodzeń kolegi r5bmwkiller i mój sprawdzony przez mirekaga ciekawe może temat tych chryslerów już wyczerpany.

POZDRO Grzegorz i powodzonka :D

0
  • #22 21 Gru 2007 23:55
    WacekPolska
    Poziom 1  

Witajcie! Mam sposób na AMP-CLIP mianowicie wyłączyłem podświetlanie deski rozdzielczej i radio gra od kilku godzin :):):) Zauważyłem ,że po włączeniu zbyt wielu urządzeń dodatkowych w samochodzie radio przestawało grać.Mam nadzieję,że komuś to pomoże tak samo jak mnie:)

Wiadomość dołączyłem do tematu. <SławeK>

0
  • #23 28 Mar 2008 19:51
    nemezis730
    Poziom 9  

Witam wszystkich.Szacunek dla was.Mam ten sam problem i jestem noobem który nie bardzo wie jak podejść do sprawy.Radio mam to samo i takie same problemy a mianowicie po jakimś czasie grania radio przestaje grać i wyświetla się komunikat amp-clip.Czy ktoś byłby uprzejmy i wytłumaczył mi to po chłopsku ? Bardzo proszę koledzy.

0
  • #24 23 Paź 2009 17:24
    Jack1973
    Poziom 13  

Miałem identyczne radio na warsztacie usterka jak w opisie.Co sie okazuje dioda zenera smd przywierała jak sie ja mierzy OK po wymianie radio działa bez problemu.

0
  Szukaj w 5mln produktów