Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja TV w mieszkaniu M4

01 Gru 2010 21:23 3568 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Niedawno zakupiłem mieszkanie i ze względu że przechodzi ono kapitalny remont chciałbym przerobić również instalacje tv.
    potrzebuje gniazd antenowych w 3 pokojach z kablówki UPC (mieszkanie w bloku) i do tego sygnał z satelity oraz antena radiowa.

Jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja tv?
    jakieś trójniki?
    zasilacze?
    centralki?
    ile kabli powinienem prowadzić do każdego pokoju 1 czy 2 ?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
  • Poziom 9  
    Z w/w linku dowiedziałem Się mam nadzieje dużo :)
    Jestem laikiem w tych sprawach wiec bez zdziwienia proszę :)
    Do interesującej mnie instalacji potrzebuje multiswitcha 5 wejść 4 wyjścia.
    Do multiswitcha musze poprowadzić 4 kable od anteny SAT (konwerter quatrro) oraz jeden kabel od anteny UPC (kablówka w bloku). No i dzięki niemu będę miał 4 wyjścia na gniazdka TV (2 kable do jednego gniazdka na wypadek tunera z funkcją nagrywania i po jednym kablu do 2 gniazdek).

Multiswitch ma wejście na tv kablową z zakresu 40-850 KHz na infolinii UPC nie udało mi się uzyskać informacji na jakim paśmie oni nadają telewizję, gdzie mogę uzyskać takie info? oraz czy po zmianie na telewizję cyfrową zmieniają sie częstotliwości?? bo mają w niedalekim czasie robić z analoga na cyfrową tv.

Jeszcze jedno pyt. czy w w/w układzie będę miał możliwość korzystania z internetu również z firmy UPC? Będę musiał założyć jeszcze trójnik przed multiswitchem??
  • Poziom 24  
    UPC daje swoje urządzenie, które z kablówki robi internet
    s.
  • Moderator
    Analogowy przekaz w UPC odbywa się w normalnym paśmie kanałów naziemnych i hiperbandzie (kanały S). Spodziewaj się jednak ze tych kanałów analogowych będzie coraz mniej.
    Jeżeli będą "cyfryzować" to w standardzie DVB-C - niekompatybilnym z naziemnym DVB-T. Część odbiorników posiada możliwość odbioru takiego przekazu (głównie tych kierowanych na rynek niemiecki, gdzie dość powszechne są małe sieci z cyfrowym przekazem), jednak sieci kablowe powszechnie kodują przekazy, parują modemy cyfrowe z kartami dostępowymi jako zabezpieczenie przed podkradaniem przekazu i nieautoryzowanej redystrybucji - w tym także na kilka odbiorników w tym samym mieszkaniu.

Odnośnie korzystania z internetu to jest tak: można to zrobić na kilka sposobów, są zintegrowane dekodery TV z routerem internetowym ale są także instalacje "autonomiczne" gdzie oddzielnie dział router i oddzielnie dekoder. Sygnał wówczas jest rozdzielony specjalnym filtrem przed podaniem do do odbiornika/dekodera.
    Nie podałeś gdzie mieszkasz. Tu masz link do strony z kanałami analogowymi.
    http://www.upc.pl/telewizja/analogowa/wykaz_kanalow/