Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec co immergas nike pilota w układzie otwartym

01 Gru 2010 21:59 2427 5
  • Poziom 8  
    Chcę uruchomić piec co immergas nike pilota w układzie otwartym, podłączyłem go do gazu i do układu co (ciśnienie ok. 0,7 bara) , świeczka się pali ale palnik ani myśli grzać... więc mam pytania:
    1. jakie jest wymagane przez ten piec minimalne ciśnienie pracy w układzie co?
    2. czy muszę do tego pieca podpinać obwód cwu (nie chcę tego, bo cwu mam z oddzielnego podgrzewacza)?
    3. jak "zmusić' palnik do grzania obwodu centralnego ogrzewania?

• Moderator na urlopie...
    Musisz podnieść ciśnienie do ok 0,8 bara. To minimum, ale na granicy załączania. Powinno być ok 1 bara. Musisz podpiąć CWU, jednak nie musisz z niej korzystać.
  • Poziom 8  
    mirrzo napisał:
    Musisz podnieść ciśnienie do ok 0,8 bara. To minimum, ale na granicy załączania. Powinno być ok 1 bara. Musisz podpiąć CWU, jednak nie musisz z niej korzystać.

I to jest właśnie problem: jak podnieść ciśnienie w układzie otwartym? -musiałbym dobudować jeszcze jedno piętro domu by zwiększyć ciśnienie hydrostatyczne(!), ale to oczywiście odpada. Nie da się obejść presostatu?
  • Poziom 8  
    mirrzo napisał:
    Wystarczy zamknąć układ i po sprawie.

hm, ta rada jest oczywista ale niemożliwa do zastosowania. W temacie pisałem " piec (...) w układzie otwartym".
    Chyba znajdę rozwiązanie bo od producenta dostałem instrukcję serwisową i wszystko staje się jasne. Jak się uda problem rozwiązać to opiszę go innym.
  • Poziom 8  
    no i zwycięstwo!. "Oszukanie" presostatu okazało się banalnie proste - wystarczyła mała podkładka która wydłużyła trzpień presostatu a dłuższy trzpień zwarł styki puszczając prąd na zawór gazowy. I po sprawie!
    Acha- wody też nie musiałem podłączać, pracuje samo centralne ogrzewanie.

Gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie szczegółowo opiszę "co i jak" i udostępnię schemat elektryczny tego pieca.
    Pozdrawiam i zamykam temat