Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Digimax A7 co się dzieje z akumulatorkami?

markus269 01 Gru 2010 22:12 1356 3
  • #1 01 Gru 2010 22:12
    markus269
    Poziom 9  

Witam, kupiłem dziś aparat Samsung Digimax A7 i nowe akumulatorki o mocy 2700, problem tkwi w tym, że na tym zestawie mogę zrobić maxymalnie około 10 zdjęć, później bateria pada. W czym Może tkwić problem?

0 3
  • Pomocny post
    #2 02 Gru 2010 00:59
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Trzeba sprawdzić rzeczywistą pojemność akumulatorków ale skoro są nowe, może długo leżały i trzeba je uformować. Może jeden z nich jest dużo słabszy od drugiego i szybciej się rozładowuje, albo ładowarka nie ładuje ich do pełna.
    Gdy aparat przestanie funkcjonować trzeba zmierzyć napięcia poszczególnych akumulatorków pod obciążeniem żarówką od latarki 1,2V /0,22A.
    Dokładny stan akumulatorków można zbadać przez parametryczne ich ładowanie i rozładowanie, lecz jest to czasochłonne.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Gru 2010 20:09
    j.amator
    Poziom 12  

Po pierwsze ja mam różne akumulatorki , mam ich 16 sztuk i wszystkie mają napisane 2700mocy, używam ich do Fuji S81OOfd,tylko z nich wytrzymuje 4 sztuki i mogę na nich zrobić bardzo dużo zdjęć , jeśli nie używam lampy błyskowej, a z lampą trochę mniej.Kolego trzeba niestety kupować akumulatorki dobrej firmy i one kosztują nie 4zł a 15 zł, kupuj akumulatorki tylko znanej powszechnie dobrej firmy, tanie to szajs to są podróby i nie narzekaj, tylko poproś sprzedawcę produkt dobrej firmy,i będziesz miał problem rozwiązany.

0
  • #4 25 Kwi 2011 19:42
    markus269
    Poziom 9  

Okazało się, że akumulatorki się nie nadawały

0