Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1,2 94r gotuje sie woda

01 Gru 2010 22:41 6534 6
  • Poziom 10  
    Mam taki problem.
    A mianowicie polega on na tym iż po przejechaniu 3 km zagotowała się woda.Staneliśmy na parking dolaliśmy płynu do chłodnic (do -32) obeszliśmy mały obieg.Czyli wyciagneliśmy kabelki z czujnika i połaczyliśmy aby wiatrak chodził cały czas po przejechaniu ponownie 3 km płyn ponownie się zagotował.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Czyzby pompa wody padla?
    Jeszcze wyciagnij termostat i bedziesz pewny co dalej ;)

• Specjalista AGD
    Miałem podobny problem.. W tym aucie oczywiscie..

Byłem przekonany ze była to pompa, po wymianie było tak samo..

Obecnie auto uzytkuje moja dziewczyna i wentylator chodzi cały czas , podłaczyłem go na stałe i jakos utrzymuje temperature..

To chyba przypadłość tych silników - kłopoty z chłodzeniem..

Moge Ci doradzić za to iz w przypadku corsy 1.2 mojej dziewczyny bardzo pomoga właczenie ciepłego nadmuchu na maksa..
    Studzi rewelacyjnie.. 80km pokonalismy w ten sposób :)
  • Poziom 39  
    Wczoraj na prośbę kolegi z forum analizowałem działanie układu chłodzenia w BMW (teoretycznie, na podstawie schematu bo pod maskę BMW nigdy nie zaglądałem). Był tam dość dokładnie przedstawiony termostat (schematycznie). Po analizie doszedłem do wniosku, że jeżeli w pozostałych samochodach termostaty działają podobnie, to większość opisywanych tu problemów może wynikać ze złego działania termostatu, a konkretnie z niedokładnego domykania obiegu wewnętrznego silnika (nie mylić z małym obiegiem) po osiągnięciu właściwej temperatury przez silnik.
    Tutaj przykładowa wymiana informacji:
    Cytat:
    Jeszcze wyciągnij termostat i będziesz pewny co dalej

i odpowiedź
    Cytat:
    Byłem przekonany ze była to pompa, po wymianie było tak samo..

a to dlatego, że wyciągnięcie termostatu praktycznie nic nie zmienia w rozpływie płynu w układzie w przypadku niedomykania wewnętrznego obiegu - wymiana pompy nie usunęła przyczyny. Mało tego wyjęcie termostatu w tej sytuacji nic nie poprawi, a wręcz może pogorszyć sytuację, bo powoduje całkowite otwarcie obiegu wewnętrznego silnika i sytuację jakby silnik był kompletnie zimny (oczywiście duży obieg jest wtedy również całkowicie otwarty).
    To taka mała dygresja do tego tematu.
  • Poziom 10  
    Wsumie jeżeli chodzi o te chłodzenie to zanim nam się woda zagotowała mieliśmy właczone ogrzewanie na maksa.Gdy już w aucie było ciepło wyłaczyliśmy i wtedy zaczeła grzać się woda.Co do termostatu dzisiaj dalsza część prób i błedów.
  • Poziom 25  
    Oczywiscie "wyciagajac termostat" ,wloz go do garnka z woda i sprawdz dzialanie :)
  • Poziom 10  
    Termostat wymieniony wszystko dziala bez zarzutow
    Temat do zamkniecia