Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra rocznik 92 1.6 gaz , problem,dusi prycha od 2tyś

`Rst 01 Gru 2010 23:10 2656 3
  • #1 01 Gru 2010 23:10
    `Rst
    Poziom 2  

witam jest tu nowy i mam taki problem z moją asterką 1.6 jak w temacie rocznik 92 gaz manual ,odebrałem go od mechanika powód nagle gasł i brak iskry na świecach , po wymianie kabli zapłonowych i jakiegoś sterownika w kopułce zapłonowej było dobrze ale przejechałem się trochę i o to objawy
    strasznie szarpie dusi się i brakuje mocy od 2tyś obrotów na każdym biegu , jak by złą mieszankę podawało albo jak by brakowało paliwa a tankuje na dobrych stacjach , ostatnio nie jeździłem na gazie i troszkę stała u mechanika, co to może być
    możecie cos doradzić? był bym wdzięczny z góry dzękuje i pozdrawiam

ahaa mam jeszcze taki problem z ze wskazówką paliwa natomiast wlewałem co trochę po 50 zł jeżdżąc dosyć sporo i teraz zauważyłem że wskazówka nie opada tylko przy następnym tankowaniu się podnosi co raz wyżej xD teraz pokazuje pełny zbiornik chodź jest z ćwiartka , napewno coś z pływakiem w baku tylko co?
    napewno sie nie zawiesił bo troszkę się opuszcza ale nie zgodnie z ilością w baku :/:!:

0 3
  • #2 01 Gru 2010 23:52
    SP8JZ
    Poziom 33  

Mechanik wymieniał cewkę czujnika halla?
    Wydaje mi się, że coś jeszcze boli ten aparat zapłonowy.
    Jeśli wymieniana była cewka, to nie wróżę powodzenia temu aparatowi.
    O kontrolce silnika nic nie wspomniałeś. Wymigaj sobie te kody, bo warto.

0
  • #3 02 Gru 2010 10:07
    `Rst
    Poziom 2  

z cewka nic nie robił cewka rzadko się psuje , tylko przy aparacie zapłonowym pod kopułką tam jest jakiś rozdzielacz czy czujnik nie wiem dokładnie xD ,
    tak przy szarpaniu zapalała się pomarańczowa kontrolka z silnikiem ale nie pali się na stałe tylko miga w momencie szarpania

0
  • #4 02 Gru 2010 23:47
    `Rst
    Poziom 2  

dzięki za PW wszystko się wyjaśniło , nie ma immobilizera , odstawiłem go na reklamacje stwierdziłem ze nie będe sam sie bawił skoro było dobrze , podpowiedziałem troszkę mu z innych tematów co ma zrobić i mechanik przeczyścił wtrysk przynajmniej mi tak mówił i ustawił szczelinę na świecach teraz elegancko chodzi a co do wskazówki poziomu paliwa do dalej mam wciąż ten sam problem :/

0