Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook zwe4657f - kod F2

gienekow 02 Dec 2010 07:32 6493 2
    gienekow
    Level 11  
    Witam.
    W zmywarce Mastercook ZWE - 4657f pojawia się po kilku minutach kod F2.

Na początku zaraz po skończonej gwarancji zmywarka wykazywała błąd F3 . Wyczyściłem hydrostat i wąż łączący hydrostat z pompą ( były bardzo zanieczyszczone - założenie węża wymaga niezwykłej ekwilibrystyki). Obserwując po tej operacji hydrostat zauważyłem, że poziom wody obecnie jest wyższy i prawie się przelewa. Z prawej strony od hydrostatu jest zbiornik z jakimś materiałem w kolorze zbliżonym do żółtego - wie ktoś co to jest ?
    Przeglądając forum znalazłem informację, że resetuje się zmywarkę i potem wyciąga się wtyczkę dla całkowitego inicjowania zmywarki.

Proszę o podpowiedź w jaki sposób wykonuje się reset zmywarki i czy istnieje możliwość zakończenia kodu błędu i kontynuacji programu bez wyłączenia i ponownego startu.

Gdzie szukać przyczyny tego błędu F2 - (brak dopływu wody) - oczywiście woda dopływa do zmywarki i w czasie startu tego błędu jest jej pełno.

Pozdrawiam Gienek.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gienekow
    Level 11  
    Nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić.
    Dzisiaj ma być serwis - po wizycie dam znać co było powodem wyświetlania błędu F2.

BTW. Czy w tej zmywarce jest czujnik przepływu wody?
    gienekow
    Level 11  
    Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam rozwiązanie problemu ze zmywarką.

Pan z serwisu był wczoraj długo walczył z problemem. Na koniec zauważył, że przyczyną błędu była źle założona wtyczka od czujnika hydrostatu. Hydrostat ma przełącznik z dwoma stykami - zwieranym i rozwieranym i wtyczka została włożona na styk rozwierany.

Droga nauczka - przed rozłączeniem czegokolwiek trzeba robić dokumentację fotograficzną.

I jeszcze druga informacja - w tej zmywarce nie ma czujnika przepływu.

Pozdrawiam i temat zamykam.