Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook zwe4657f - kod F2

02 Gru 2010 07:32 5671 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    W zmywarce Mastercook ZWE - 4657f pojawia się po kilku minutach kod F2.

Na początku zaraz po skończonej gwarancji zmywarka wykazywała błąd F3 . Wyczyściłem hydrostat i wąż łączący hydrostat z pompą ( były bardzo zanieczyszczone - założenie węża wymaga niezwykłej ekwilibrystyki). Obserwując po tej operacji hydrostat zauważyłem, że poziom wody obecnie jest wyższy i prawie się przelewa. Z prawej strony od hydrostatu jest zbiornik z jakimś materiałem w kolorze zbliżonym do żółtego - wie ktoś co to jest ?
    Przeglądając forum znalazłem informację, że resetuje się zmywarkę i potem wyciąga się wtyczkę dla całkowitego inicjowania zmywarki.

Proszę o podpowiedź w jaki sposób wykonuje się reset zmywarki i czy istnieje możliwość zakończenia kodu błędu i kontynuacji programu bez wyłączenia i ponownego startu.

Gdzie szukać przyczyny tego błędu F2 - (brak dopływu wody) - oczywiście woda dopływa do zmywarki i w czasie startu tego błędu jest jej pełno.

Pozdrawiam Gienek.
  • Poziom 10  
    Nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić.
    Dzisiaj ma być serwis - po wizycie dam znać co było powodem wyświetlania błędu F2.

BTW. Czy w tej zmywarce jest czujnik przepływu wody?
  • Poziom 10  
    Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam rozwiązanie problemu ze zmywarką.

Pan z serwisu był wczoraj długo walczył z problemem. Na koniec zauważył, że przyczyną błędu była źle założona wtyczka od czujnika hydrostatu. Hydrostat ma przełącznik z dwoma stykami - zwieranym i rozwieranym i wtyczka została włożona na styk rozwierany.

Droga nauczka - przed rozłączeniem czegokolwiek trzeba robić dokumentację fotograficzną.

I jeszcze druga informacja - w tej zmywarce nie ma czujnika przepływu.

Pozdrawiam i temat zamykam.