Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jeden kaloryfer dół zimny

yogurth 02 Dec 2010 11:41 4677 9
    yogurth
    Level 2  
    Witam
    mam problem tego typu
    ogrzewanie gazowe
    3 grzejniki
    2 grzejniki tzn w kuchni i lazience sa gorace a w moim pokoju mam nowy i dol jest zimny,tzn rurki po prawej stronie grzejnika sa zimne!!?? nie wiem moga byc rurki zatkane?dodam ze poprzedni grzejnik tez byl do polowy zimny
    dziwne bo dwa pozostale sa gorace a ten jest na gorze tez cieply ale dol zimny
    nie jest zapowietrzony bo mnostwo wody sposcilem z niego
    poziom wody na piecu tez jest prawidlowy
    dodam ze tamte dwa zakrecilem i nic sie nie poprawilo
    o co tu chodzi ?jak to naprawic?
    dzieki

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
    romsik
    Level 14  
    A trzeba naprawiać? To znaczy czy w pokoju jest ciepło?Czy jest zawór z głowicą termostatyczną? Jeśli tak to jak jest ustawiony? Zdejmij głowicę i zobacz co się stanie. To, że grzejnik jest na dole zimny wcale nie oznacza, że źle działa (patrz drugie pytanie).Jak odpowiesz sobie na ww pytania, to skorzystaj z przycisku "szukaj" i ewentualnie po uściśleniu zadaj pytanie raz jeszcze.
    Dużo ciepła życzę w te chłodne dni i pozdrawiam.
    yogurth
    Level 2  
    ustawiony jest na full tzn 5
    w pokoju jest tak se nie jest zle ale grzejnik nie jest taki jaki powinien byc
    dzialac dziala ale nie tak jak te pozostale
    co moze byc przyczyna?

mod - mirrzo
    elektrodom
    Level 20  
    Może nie masz wystarczająco cieczy w układzie?
    romsik
    Level 14  
    Jak zdejmiesz głowicę też?
    Pod głowicą termostatyczną może być jeszcze regulacja przepływu, jak go zwiększysz to powinien grzać lepiej , ale rozregulować możesz tym sposobem cały układ.
    pozdrawiam rs
    yogurth
    Level 2  
    a jak zdjac ta glowice?

mod - mirrzo
    romsik
    Level 14  
    Zrób zdjęcie, będzie łatwiej wytłumaczyć. Zrób tez zdjęcie dołączenia powrotu.
    Za pokrętłem służącym do nastawiania temperatury powinna być metalowa nakrętka(32 albo 27 mm) i tą nakrętką w lewo. Oś tej nakrętki i pokrętła od temperatury to ta sama oś. Ale bezpieczniej będzie jak zrobisz zdjęcie, żebyś przypadkiem nie zalał sobie pokoju :)
    pzdr
    ps nie byłem w uk i nie widziałem ich wynalazków od ogrzewania :)
    kreslarz
    Level 35  
    Jaki typ grzejnika, jakie rozmiary i jaki sposób zasilania? Jak możesz daj fotki, bo od sposobu zasilania wiele zależy.
    gatti
    Level 1  
    Witam serdecznie,

Ja mam ten sam problem co yogurty i tez miezkam w UK.

Jestem kobieta i totalnie nie wiem co z tym kaloryferem zrobic.

Pare miesiecy temy zalozyli na termostaty, wczesniej kaloryfer grzal normalnie, a teraz na gorze prawie wcale w porownaniu z innymi ktore az parza, a na dole jest totalnie zimny.

Dzis byl wlasciciel ale on problemu nie widzi, jedyne co mi powiedzial to, ze kaloryfery nie powinny byc az tak gorace, idiota!

Prosze, prosze, prosze o jakies porady bo mojemu wlascicielowi nie spieszno by zadzwonic po fachowca, a temperatura na dworze poniej zera.

Postaram sie dodac pare zdjec, moze beda troche lepsze niz yogurta, ktorego pozdrawiam.