Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Desynchronizacja obrazu z dźwiękiem TV+amplituner+tuner SAT

02 Gru 2010 12:07 1477 2
  • Poziom 10  
    Witam

Mam pewien problem który zaobserwowałem wczoraj (wcześniej nie występował albo nie zwróciłem na niego uwagi)

Mam zestaw kina domowego Sony (dośc leciwy, jeszcze analogowy amlituner serii STR), telewizor Samsung seria 8, tuner cyfrowego polsatu HD Echostar, Dvd-nagrywarkę Sony. Amplituner posiada wejścia coaxial i optyczne. Przez coaxial podpięte jest Dvd do amplitunera, obraz z DVD przez HDMI do telewizora (tu problemów nie ma). Tuner satelitarny podłączony jest przez HDMI do telewizora, natomiast przez kabel optyczny podłaczony jest do amplitunera. I teraz zauważam minimalne wyprzedzenie dzwięku względem obrazu kiedy oglądam satkę z dzwiękiem na głośnikach z amplitunera. Wydaje mi sie że to wczesniej nie występowało bo jak wcześniej miałem podłaczony tuner z amplitunerem przez zwykłe czincze to przy podgłośnieniu TV i amplitunera głos szedł równo a teraz robi sie straszne echo . Jakieś pomysły co z tym zrobić??

Tak jak pisałem jest to bardziej wyraźne na niektorych kanałach (np. TVN[szczególnie w dzwieku DD], MTV HD, VIVA Polska). Pobawiłem sie troche ustawieniami w TV i jesli właczę opcję USTAWIENIA GRY to wtedy dżwiek na amplitunarze jest bardziej zsynchronizowany z obrazem z tunera hd polsatu. Ale i tak jest poślizg. Tyle ze przy właczonej tej opcji mam ustawione na stałe typ obrazu na STANDARDOWY, wyłączone takie opcje jak MOTION PLUS 200Mhz albo ustawienie głębi czerni HDMI. Ogólnie wtedy obraz jest brzydki.

I jeszcze jedno. Czy na ta sytuacje z desynchronizacja może mieć wpływ to że używany przeze mnie kabel optyczny jest z gatunku "no name"??? Czy uszkodzeniu mogły ulec wyjscia audio tunera TV-SAT??

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Telewizor potrzebuje trochę czasu na obrubke obrazu, im więcej opcji "ładniejszego wyglądu" tym więcej czasu jest potrzebne. Czy nie ma możliwości przesyłania obrazu i dźwięku z dvd i tunera przez HDMI do telewizora, a dopiero z niego przesyłać sam dźwięk do amplitunera? Być może opóźnienia zredukowały by się.
  • Poziom 10  
    Mam w TV wyjscie OPTICAL OUT. Czyli DVD i TUNER SAT i PS3 przez HDMI do telewizora a potem przez OPTICAL do amplitunera????? A moge zostawić DVD na COAXIAL a tylko Satke i Konsolę przez HDMI do TV a potem do Ampli przez OPTICAL???

Jutro jeszcze sprobuje wymienić tuner polsatu hd. Bo wydaje mi sie ze to albo nastąpilo po zmianie sotu przez polsat albo moze cos nie tak z tunerem