Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/D 4113/P - czas się cofa i przepalona wtyczka

02 Gru 2010 12:11 3113 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam pralkę Whirlpool AWO/D 4113/P. Podczas prania cofa się czas. najczęsiciej jest to na etapie wirowania, przechodzi z 8 minuty do 6 i wraca z powrotem na 8. podobnie jest z wirowaniem delikatnym , przechodzi z 3 minuty na 2 i wraca z powrotem na 3. Myślałam że problemem jest zanieczyszczony filtr, więc go wyczyściłam. Następnie wg instrukcji włączyłam eko i wszystko było ok. Póżniej wstawiłam pranie dla próby (2 nieduże ręczniki). Po 12 minutach prania zaczęła się dymić wtyczka w gniazdku, więc odłączyłam szybko kabel sieciowy. Dlaczego mogło się stać coś takiego? Czy kabel sieciowy do tej pralki mogę wziąć z innego modelu ale tej samej firmy co jest pralka jeżeli są taki same wtyki (końcówki - te wewnątrz pralki)? czy muszę mieć oryginalny od tego samego modelu pralki? co zrobić żeby normalnie pralka skończyła pranie bez żadnego cofania czasu przy wirowaniu bo to już jest męczące? proszę o pomoc. pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Witam.
    "Podczas prania cofa się czas." - powodem jest zabrudzony komutator wirnika silnika prania albo uszkodzony. Dać komutator do przetoczenia.
    Natomiast wtyczka to brak odpowiedniego tzw. styku w gniazdku.
    Zbieg okoliczności.
    Można wymienić na inny.