Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie matrycy pod KONWERTER VGA - LVDS DB15

mareknoda 02 Dec 2010 12:57 8100 4
SterControl
    mareknoda
    Level 9  
    Witam,

Proszę o pomoc w podłączeniu matrycy z Fujitsu Siemens B3010D pod konwerter VGA - LVDS DB15. Konwerter działa bardzo dobrze z matrycą 14calową z wtykiem 20 pin (podłączenie w zasadzie plug&play), wszystko będą montował w samochodzie. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego sprzętu kupiłem już i przygotowałem komputer ThinClient FUTRO A250 działa wyśmienicie i potrzebuje tylko 8W przy imponujących parametrach (docelowo sprzęt będzie pod nawigacje, filmy, internet, kamerę cofania). Początkowo miałem zostawić tą matrycę 14cali, ale trafiłem na okazję i zakupiłem matrycę dotykową 10cali ze starego Fujitsu Siemens B3010D . Kabel sygnałowy jest mniejszy niż 20 pin no i dotyk jest podłączony przez jakieś sterowanie. Matrycę dam do elektronika tylko jak podłączyć kable sygnałowe?, pewnie bez rozpiski będzie mu ciężko to podłączyć i czy ten dotyk można by zrobić przez RS232 czy usb?.

Konwerter wystarczy podłączyć zasilanie 12V/1.2A i kabel VGA

Na górze jest kabel sygnałowy, prawy dolny róg zasilanie matrycy.

Matryca

Panel

Zależy mi głównie na tej matrycy, brak dotyku przeżyje :).
  • SterControl
    Lazer
    Level 23  
    Mam taką elektronikę i działa mi ona z matrycami poniżej tylko, że jedną "upiekłem" przez złe zezworkowanie. Dostała 12V i uległa uszkodzeniu ale nie szkoda mi jej bo mocno porysowana była.
    Tą elektronikę na pewno bez problemu podepniesz pod matryce
    TX36D81VC1CAB HITACHI siedzi np. w ARMADA M700 lub pod 47L7440/47L7411 IBM z jakiegoś Dell Latitude CPx ale WARUNEK!!! na tej płycie masz zworkę gdzie ustalasz napięcie dla matrycy. W większości przypadków zasilanie jest 3V ale jeśli masz przy tym napięciu "krzaki" czyli jest obraz ale nie taki jaki powinien być to dajesz max 5V i powinno być OK, zależy od specyfikacji matrycy.
    Piny JP3:
    1-2 -> 12V
    3-4 -> 5V
    5-6 -> 3V ZWORA
    Ciężko będzie do tej twojej matrycy 14 pin znaleźć jakiegoś datasheeta z pinologią.
    Z tej elektroniki wychodzi standardowa wtyczka dla matryc 20 pin...

W twojej matrycy jest 14 pin więc wychodzi na to iż wylatuje 7 x ground i zostaje ci właśnie 14 pin tylko pytanie w jakiej kolejności.... ewentualnie patrzeć jaki kontroler steruje matrycą i znaleźć do niego pinologię a później patrzeć jak to leci na gniazdo 14 pin w tym LCD ... albo rozpracujesz pinout gniazda w laptopie...

• SterControl
    pawelbi
    Level 10  
    Witam
    Mam pytanie dotyczące podłączenia matrycy czy udało się podłączyć ją pod ten konwerter.
    Sam posiadam matrycę z laptopa fujitsu B2610 i też chce ją podłączyć pod ten konwerter i jak do tej pory to spaliłem konwerter.
    Może kolega posiada rozpiskę jak podłączyć odpowiednie kable z konwertera bo mam problem z ustaleniem którym kablem płyną odpowiednie sygnały.

Pozdrawiam
    krolik666
    Level 1  
    Witam
    gdzie i w jakiej cenie można taką elektronikę (konwerter) dostać??
    pawelbi
    Level 10  
    Witam
    Konwerter kupowałem na allegro.
    Użytkownik który go wystawiał to "enercon".
    Cena konwertera wynosiła 38 zł + wysyłka.
    Aktualnie nie ma wystawionych ale trzeba napisać do niego powinien jeszcze posiadać.
    (Zapytaj od razu o symbol matrycy jaki był użyty w monitorze to można wtedy zdobyć rozpiskę sygnałów na poszczególnych pinach gdyż pomimo że wtyczka jest 20pinowa to producenci matryc mają inne sygnały na poszczególnych pinach i łatwo spalić taki konwerter co też zaraz uczyniłem po podłączeniu swojej matrycy.)

Taki konwerter można również zdobyć ze starego monitora np. z pękniętą matrycą ale tu mała uwaga.
    Zauważyłem że matryce z laptopów posiadają własną elektronikę z wejściem lvds 14pin, 20pin, 30pin i nowsze 40pin. i pod nie można podpiąć taki konwerter zachowując odpowiednią kolejność przewodów.
    Natomiast niektóre monitory komputerowe mają matryce, które nie mają własnej elektroniki tylko całe sterowanie matrycy mieści się właśnie na płytce konwertera i raczej się pod to nie podłączy innej matrycy.
    Ja kupiłem stary monitor za 25zł z takim rozwiązaniem i niestety nie nadaje się do przeróbek.

Pozdrawiam