Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrót do wybranej strony www w wybranej przeglądarce

02 Gru 2010 13:04 12554 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak zrobić skrót do strony www aby otwierała się w konkretnej przeglądarce. Np. chcę mieć skrót do Onet.pl w "Google Chrome", skrót do Gmail.com w "internet explorerze" itp. Nie chcę jednak aby te strony były domyślnymi dla tych wyszukiwarek.

Druga sprawa czy mogę ten skrót wykorzystać w pliku wykonywalnym *.bat?

Napiszę o co mi chodzi. Mam trzy konta pocztowe każde na google mail. Nie chcę się pokolei wylogowywać i logować na następne, dlatego każde konto mam zalogowane na stałe w innej przeglądarce (Firefox, IE, Google Chrome).

Chcę jednym kliknięciem otworzyć wszystkie konta email. Ponieważ sprawdzam je kilkanaście razy dziennie, wszystkie 3, zajmuje mi to sporo czau.

Ja to widzę tak: zrobić plik *.bat w treści tego pliku coś takiego

c:\programfiles\googlechrome.exe:www.gmail.com
    c:\programfiles\firefox.exe:www.gmail.com
    c:\programfiles\ie.exe:www.gmail.com

oczywiście ścieżki plików sa wzięte z głowy, składnia również, nie mam właśnie pojęcia jak wpisać ścieżkę żeby otworzyła się wybrana przeze mnie przeglądarka oraz wybrana strona internetowa.

Mam nadzieje, że zbytnio nie zamotałem i każdy zrozumie o co mi chodzi.

Być może ktoś będzie miał lepszy pomysł niż ja na otwarcie 3 poczt na raz.

Z góry dzięki

Pozdrawiam, Konrad
  • Poziom 35  
    Co do składni to wpisuj bezpośrednio po nazwie link np.
    C:\gdziestam\firefox.exe www.elektroda.pl
    Co do poczty - to nie prościej sobie wrzucić jakiś program pocztowy np. thunderbird i w nim założyć osobne foldery dla każdej ze skrzynek. Uruchomisz sobie thunderbird.exe a w opcjach programu zaznaczysz żeby po otwarciu sprawdzał zawartość każdej skrzynek pocztowych.
  • Poziom 9  
    Program pocztowy z kilku względów niestety odpada.

Ale dzięki za składnię - działa

tylko pojawił się mały problem, dałem w pliku poczta.bat coś takiego:

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" gmail.com
    "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" gmail.com
    "C:\Users\Właściciel\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe" gmail.com

Po uruchomieniu pliku otwiera się firefox z pocztą i... w tym momencie jest lipa bo mój "programik" stoi w miejscu, dopóki nie zamknę firefoxa, wtedy otwiera się kolejna przeglądarka -> czeka na zamknięcie -> uruchamia trzecią przeglądarkę

Czy jest na to jakiś sposób? Chodziło mi właśnie o to aby uruchamiały się wszystkie na raz. Czyli klikam poczta.bat , odchodzę od kompa , podchodzę po chwili i mam otwarte 3 poczty gotowe do przejrzenia.

Jest jakies polecenie lub parametr, który bez czekania będzie wrzucał kolejne przeglądarki??

Wymyśliłem takie coś, ale nie działa:
    zrobiłem plik poczta.bat o treści:
    c:\firefox.bat
    c:\chrome.bat
    c:\ie.bat

i w każdym z tych .BATów jest link do jednej przeglądarki

niestety program i tak czeka aż zamknę przeglądarkę

Pozdrawiam, Konrad
  • Specjalista Sieci, Internet
    spróbuj

start c:\firefox.bat
    start c:\chrome.bat
    start c:\ie.bat
  • Specjalista Sieci, Internet
    askr napisał:
    Od niedawna google umożliwia jednoczesne logowanie na kilka kont. Poszukaj, poczytaj.

Warunkiem jest że te inne konta pozwalają na albo "forward" wiadomość albo "pop3" dostęp, bo na pocztę z interfejsem www tylko przez gmail się nie podłączysz.
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy zadziala to wam np na firefox, ale u mnie dziala tak, ze uruchamia wincmd32 a potem od razu gre.

W pliku bat mam:

d:
    cd "D:\prog\wincmd"
    start "program" WINCMD32.EXE
    d:
    cd "D:\gry\The Elder Scrolls V Skyrim"
    tesv.exe

Pojawily sie tu 2 slowa do wyjasnienia: start (to plik gdzies w windowsie pozwalajacy bodajze na uruchomienie programu w nowym oknie), oraz "program" (moze to byc dowolne slowo ale dzieki temu skrypt czytany jest dalej)

i u mnie to dziala, moze nie na wszystko sprobujcie sami
    (windows xp, komputer pc)