Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co mam zastosować żeby odciąć wysokie tony z sub?

02 Gru 2010 15:49 1786 14
  • Poziom 9  
    To co w temacie.
    Co mam zastosować, żeby do subofera nie docierały wysokie tony.
    Kondensator czy co?
    Jest to subofer bez żadnego wzmacniacza w środku (w sub jest sam głośnik ''150 wat , 8Ohm'' i dwa kable do wzmacniacza).
    Jest on podłączony do wzmacniacza ''Unitra WS 442 ''
    Za każdą odp dzięki :)
  • Poziom 14  
    zwrotnica pasywna. Poszukaj na forum lub google, tego jest od groma.
  • Poziom 9  
    A nie da rady jakiegoś kondensatora dać który by nie przepuszczał wysokich ??
  • Poziom 14  
    Samym kondensatorem odetniesz niskie tony.

Poczytaj:
    Link
  • Poziom 9  
    No dzięki :) ale kt. użyć ??
  • Poziom 25  
    Lepiej zrób filtr aktywny, który wepniesz między źródło sygnału, a wzmacniacz. Na filtrze pasywnym będziesz miał niepotrzebny spadek mocy. Cewka, której musiałbyś użyć żeby głośnik przenosił sam bas musiałaby mieć dużą wartość, a to równa się wysokiej cenie. Dodatkowo filtr aktywny umożliwia regulację częstotliwości odcięcia, to najlepszy wybór do subwoofera.
  • Poziom 9  
    No nie wiem bo do tego wzmaka (unitra ws442) mam podpięte 2 normalne kolumny z 1 basowym,1 średnim(odłączony od kolumny tylko jest jako atrapa nieuzywany) i 1 wysokim . i mam 2 wejscia na glosniki wolne i mam 2 sub i chciałem je podłączyć.Bo chciałem żeby te dwie kolumny grały normalnie czyli wysokie i niskie , a te sub same niskie .
  • Poziom 25  
    Czyli subwoofery miałbyś dwa tak?
    Wtedy zostaje tylko filtr pasywny. Ma to też swoje wady, podłączając kolumnę+subwoofer pod każdy kanał, a są one łączone szeregowo otrzymasz impedancję=16ohm czyli moc spadnie o połowę, na każdą kolumnę i subwoofery przypada tylko po ok. 9W
  • Poziom 9  
    Tak 2 subofery i 2 kolumny (wszystkie po 8 ohm wzmak też ma 8ohm ) a ten wzmak ma styłu 4 wyjścia na głośniki to jak 9 wat jak na każdy idzie po tyle samo bo jest to połączenie równolegle.
  • Poziom 25  
    piratdrogowy1 napisał:
    a ten wzmak ma styłu 4 wyjścia na głośniki to jak 9 wat jak na każdy idzie po tyle samo bo jest to połączenie równolegle.

No przecież napisałem, jedna kolumna 8Ω + subwoofer 8Ω połączone szeregowo dają 16Ω, wzmacniacz pod obciążeniem 8Ω może oddać ok. 35W/kanał więc z obciążeniem 16Ω odda połowę tego, a że moc ta przypada na dwa elementy (kolumna + sub) na każdym z nich będzie znowu połowa mocy wyjściowej czyli ok. te 9W jakieś wątpliwości?

P.S. Nie ma czegoś takiego jak SUBOFER i dbaj o ortografię bo tylko czekać aż któryś moderator tu zajrzy i ostrzeżeniem nagrodzi.
  • Poziom 9  
    Dobrze postaram się o ortografie,a wracając do tych sub nie denerwuj się bo nie znam się zbyt , ale coraz lepiej mi idzie w elektronice itp.

Dodano po 38 [sekundy]:

Po prostu nie zrozumiałem i tyle teraz wiem

Dodano po 2 [minuty]:

A czy dało by rade zrobić tak że w tych sub było jakieś wzmocnienie sygnału i przez to odcięcie wysokich ?
  • Poziom 25  
    Oczywiście, że dałoby radę. Trzeba by je przerobić z pasywnych na aktywne, a to się wiąże z większymi kosztami.
  • Poziom 9  
    A zapomniałem powiedzieć że te sub były kiedyś aktywne , ale jak się jeszcze na podłączeniach nie znalem (prawie nic , już teraz znam się średnio ) to ja ten sub połączyłem do wzmacniacz (unitry mojej ) i się mi ten wzmacniacz spalił :( później dałem go do naprawy , na szczęście nie było poważnych uszkodzeń, no i do tej pory gra :) a wracając do tych subwooferów to dlatego wyjąłem z nich wzmacniacze ,ale jeszcze mam 2 wzmacniacze , to więc czy nie dało by rade podłączyć tych wzmacniaczy do mojej unitry , żeby jej nie spalić
  • Poziom 25  
    Mają wejście wysokopoziomowe? Jak masz wątpliwości możesz wrzucić zdjęcia paneli.
  • Użytkownik usunął konto