Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat PAB 2-1 nie dziala regulator obrotów.

02 Gru 2010 10:04 5724 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie agregatu PAB2.
    Czy ktoś wie, jak się zabrać za regulator obrotów? Sytuacja w tej chwili wygląda tak, że regulator nie reaguje na zmianę obrotów silnika. Bez obciążenia na wyjściu jest 230-240V, po podłączeniu ok. 1kW napięcie spada do ok. 180V, załączenie kolejnych 500W powoduje utratę wzbudzenia. Oczywiście można ręcznie dodać gazu, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.
    Od razu napiszę, że wkręcanie i odkręcanie śrub regulacyjnych (pod nakrętką obok odpowietrznika) nic nie daje.
    Czy są jakieś rokowania? Rozkręcić, wyczyścić, nasmarować i powinno działać? Czy coś do wymiany? Na co uważać podczas rozkręcania, coś można popsuć, zgubić, gorzej rozregulować?
    Dodam jeszcze, że cieknie olej podczas pracy (chyba właśnie z okolic regulatora, nie jest go dużo, ale jednak (uszczelka?).

Pozdrawiam,
    Łukasz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Rycho T napisał:
    Regulator jest napędzany przez wałek rozrządu, za pomocą gumowego sprzęgiełka. Sprawdź je.

Tak to silnik S101M.
    Zaznaczona na czerwono śruba podczas pracy agregatu dość szybko się obraca. Rozumiem, że żeby dostać się do sprzęgiełka trzeba odkręcić pokrywę (zaznaczone 4 śruby strzałkami) ? Przepraszam za takie pytania, ale jeszcze nie demontowałem tego :).

Rycho T napisał:

Dźwignia łącząca regulator z gaźnikiem, jest dokręcona na osi?
    Zakładam, że jest to silnik S 101M.

No właśnie, na zdjęciu widać zdjętą dźwignię. Odkręciłem ją, i moim zdaniem, nie jest dociśnięta (nie łapie osi, wyrobiona). Ale podłożę kawałek czegoś i będzie się trzymać. Jednak IMO zaznaczona oś nie wykonuje żadnego ruchu podczas spadku prędkości obrotowej silnika. Czy jest to na tyle niewielki ruch, że niewyczuwalny ? Czy powinna się dać obrócić podczas "postoju" ?

• Użytkownik usunął konto