Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diego g3 samoczynne przełączenie na benzyne

02 Dec 2010 16:27 3993 10
  • Level 9  
    Witam,odkąd przyszły zimniejsze dniu mam problem z samoczynnym przełączeniem się przy ostrej jeździe - Passat 2.8 30V 193KM z instalacją Diego G3 z wtryskami valtek i reduktorem Tomasetto Alaska. Sprawdziłem na kompie i temp reduktora 65 stopni, temp gazu 35 stopni, ciśnienie reduktora 1.35. Gdzie jest problem?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    1.problem:http://www.tomasetto.com/a_ENG_37_1.html,jesli taki reduktor to jest do 135 km.
    sprawdz poziom plynu
    ale mi to wyglada ze reduktor nie daje rady i idzie gaz w fazie cieklej i obniza temp zestawu
    2. diego g3 mialy wadliwe czujniki temp gazu(przelotowy z mapsensorem na mala prostokatna kostke)
  • Level 9  
    poprawka odnośnie reduktora,posiadam Tomasetto Artic. Po zatankowaniu na full nie przełącza na benzynę, lecz tak od połowy baku zaczyna swirować
  • Level 39  
    A przy przejściu na benzynę nie sygnalizuje przypadkiem braku gazu? Jeżeli tak to przyczyny wg mnie należałoby szukać w butli (nieszczelność wielozaworu lub ssaka - ja tak nazywam rurkę sięgającą dna butli).
  • Level 9  
    jak się przełącza to pika ze przełączono na benzynę,dźwięk jest taki sam jak w przypadku braku gazu w butli
  • Level 18  
    podlacz pod kompa "gdybać" kazdy moze
  • Level 9  
    podpinałem i napisałem na samym początku,jedynie co to dodam ze na tym gazie zrobione jest 22 tys km
  • Level 9  
    nie wiem czy mogę ale chciałem w tym poście zapytać o spalanie, może mnie nie zlinczujecie. Chodzi o to ze jeżdżę całą butle w miarę ostro i spalanie wychodzi 16L a jak jeżdżę spokojnie to też wychodzę w granicy 16L,jest jakaś możliwość ustawienie mniejszego spalania kosztem mocy?
  • Level 9  
    odświeżam temat

jest możliwość przestawienia Diego G3 aby mniej paliło??

i jeszcze jedno pytanie,jak z wolnych obrotów na postoju wcisnę do dechy to ciśnienie gazu na chwilkę spada do 0.4 bara, czyżby to oznaczało koniec żywotu reduktora?? (reduktor Tomasetto Artic 23tys km przejechane na nim)

• Level 12  
    Sprawdz czasy wtrysków gazowych jeżeli przekroczą ok. 22ms wtedy spada ciśnienie i przechodzi na bęzynę tzw.zapętlanie czasów wtrysków.
    można rozwiercić dysze o ok. 0.2 mm. dysze powinny być 2,4-2,6 mm.
    Parownik w takim aucie może być za słaby.
  • Level 23  
    Kolego przyczyną twoich problemów są wtryski i reduktor,są to najtańsze a za razem najważniejsze elementy instalacji LPG,jeśli masz zamiar pojeździć jeszcze kilka lat tym autem to proponuje wymianę na minimum, wtryski Magik Jet, reduktor Magik III.
    A jeśli nie masz zamiaru długo jeździć tym autem to ,czyszczenie i kalibracja Valteków i dołożenie drugiego reduktora Tomasetto.