Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Koza - dlaczego(?) takie małe palenisko?

swiety82 02 Dec 2010 18:47 3462 4
 • #1
  swiety82
  Level 12  
  Witajcie!

  Przymierzam się do kupna kozy lub kominka do salonu. Generalnie chciałbym koze ze względu łatwości montażu i zabudowy, poza tym mieszkam w starym budownictwie i stropy również mają pewne normy wytrzymałości - koza jest DUŻO lżejsza - wzmocnienie stropu nie byłoby konieczne. No i w koncu - koza mi sie podoba :)

  Ale... czy są jakies kozy w które wchodzą większe polana niż 20-25cm? Wszystkie które widziałem posiadają naprawde małe palenisko - a wolałbym rzucić do środka duże polano i nie podkładać przez 2-3 godziny. Czy znacie jakieś firmy które produkują większe pojemnościowo piece wolnostojące (bo tak to sie chyba fachowo nazywa) ?

  No i spostrzeżenia użytkowników tychże piecyków jak i stosowane paliwo będą w tym wątku mile widziane, jak często dokładacie do paleniska?

  Pozdrawiam !

  Aha - oczywiście mam na myśli kozy przeszklone - takie kominkowe :)
 • #2
  Jasiek690
  Moderator on vacation ...
  Zobacz Piu, firmy spartherm, montowałem kilka sztuk, z tego co pamiętam mają wkład szamotowy, nawilżacz i opcjonalnie podłączenie gazu. Grab, buk, dąb dadzą Ci kilka godzin ciepła. Cena nie była tylko tego mała.
 • #4
  swiety82
  Level 12  
  Jutro szukam w Castoramie. Jak nic nie znajdę to będzie kominek. Dzięki za sugestie!
 • #5
  phanick
  Level 28  
  Polecam kozę Samson 8.
  Używam 3 sezon. Wchodzą polana do 50cm długości. 8kw mocy. Żeliwna. Jedyna bolączka jest taka, że kilka godzin po zakończeniu palenia jest już chłodna. Gdybym teraz miał wybierać, kupiłbym coś obudowanego szamotem.